Dotaz:

Dobrý den,

Prosim o dopor. vhodne izolace na plochou strechu v tl. min. 2mm bude se jednat o strechu vel. 160m2. Folie musi byt odolana povetrnostnim vlivum a slunecnimu UV zareni.
Prosim o info kolik let folie vydrzi na strese bez problemu zatekani do konstrukce strechy?
Jakmile bude folie na strese a nysypal bych na ni kacirek bude folie vice chranena pred UV paprsky od slunce? Nebo ji ty rozzhavene kamenky propali v lete?
Prosim o kontakt kdo Vase strechy realizuje a mate s nim ty nejlepsi zkusenosti jednalo by se mne o oblast Hrusovany nad Jevisovkou. Klidne i Brno.

Dekuji Trojan Ales

Odpověď:

Dobrý den,
pokud je vrstva kačírku dostatečně silná, aby dokázala eliminovat účinky sání větru, je možné použít fólii Fatrafol 818/V-UV. Tato je vyztužena skleněným rounem a je určena právě pro přitížené střechy bez nutnosti kotevních prvků v ploše.  Alternativou je běžná střešní fólie Fatrafol 810/V vyztužená polyesterovou mřížkou, určená pro mechanicky kotvené systémy. Tato fólie se dá dodatečně přitížit (např. i kačírkem). Tyto fólie jsou určeny pro běžné použití v rozsahu teplot cca -30°C až +85°C s předpokládanou minimální životností 25 let. Tloušťky fólii se pohybují v řadě 1,2-1,5-1,8-2,0 a 2,4mm. Nejrozšířenější je tloušťka 1,5mm. U silnějších fólií lze samozřejmě  předpokládat delší životnosti. Zjednodušeně by se dalo říci, že silnější fólie = delší životnost. Ale také platí silnější fólie = komplikovanější montáž.  UV záření je jedním z hlavních faktorů ovlivňujících životnost fólie a zasypání povlakové krytiny bude mít samozřejmě pozitivní vliv i na její stárnutí.
Pro výběr aplikační firmy doporučuji obrátit se na naši pobočku v Nebovidech u Brna. https://www.fatrafol.cz/kontakt/
S pozdravem
Ivan Kučera