Zavřít
  Poradna Fatra
  18. 6. 2019Izolace střechy

  Dobrý den,

  potřebuji informace ohledně opravy ploché střechy/položení nové folie . Máte pro oblast Praha poradce?

  RNDr I.Melichar
  Neherovská 16
  Praha 6

  Zobrazit odpověď

  Chceli by sme vymeniť Fatrafol – fóliu nad vstupným časťami bytového domu nachádzajúcimi sa v Prešove. Poprosíme o kontakt na realizačnú firmu.

  Zobrazit odpověď

  Na střeše garáže o rozměru cca 6m x 7m mám hydroizolační folii MAPEPLAN M 1,2mm je zde cca 10 roků. Chtěl bych na tuto střechu instalovat FV panely, ale potřebuji tuto stávající střechu opravit, protože mám obavy, že kvalita uvedeného materiálu dosluhuje. Jakou by jste mi doporučili hydroizolační folii a je možné ji nové položit na tu stávající?
  Předem děkuji za odpověď.

  Zobrazit odpověď
  13. 5. 2019Izolace střechy

  Dobrý den, připravujeme rekonstrukci sedlové střechy se sklonem 45° v délce jedné strany do 10 m, kdy se na stávající trámoví položí záklop z OSB desek, pásy budou položeny svisle a přivařeny v místě přeložení na svislé pásky z viplanylu přichyceného nerez vruty k OSB. V druhé etapě ( cca 2 roky) předpokládáme doplnit plochu o pásky PVC z důvodu imitace plechové střechy. Dotazy: 1. Postačí jen svislé viplanyl.pásy v rozteči 120 cm?
  2. Je navrhovaná separace textílií nutná a z jakého důvodu, případně dá se řešit jinak? Díky délce a sklonu mám obavy ze snahy sklouzávání volné části fólie mezi viplanylem a vzniku prověsů.
  3. Máte jiná doporučení pro instalaci fólie na sedlovou střechu s tímto sklonem?
  Děkuji za každou radu.
  S pozdravem
  René Manthee

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, chci se zeptat resp. se s Vámi poradit, který přesný typ povlakové krytiny byste nám doporučili použít na naší střechu.
  Jedná se o novostavbu a střecha je pultová jednoplášťová odvětrávaná, se sklonem 8°.
  Navrhovaná skladba je: 1.Povlaková krytina – PVC, 2.Geotextílie – separační vrstva 300g/m2, 3.Plošný záklop – dřev. bednění tl.25mm, 4.dřevené latě 60/40mm po krokvi – odvětraná mezera, 5+6. Tepelná izolace mezi trámy a pod krokve + krokve 120/200mm 7. Parozábrana ISOVER VARIO KM DUPLEX plus 8. SDK desky
  Předem dekují za radu a odporučení.
  S pozdravem
  Michal Vrábel
  775910230

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, ve Vašich odpovědích jsem narazila na „zálivku“ sváru folie. Protože nám firma zrovna pokládá na rovnou střechu Fatrafol 810 T3 a v nabídce žádný materiál na zálivku nevidím, ptám se, zda máme firmu požádat o doplnění a jaký konkrétní materiál doporučujete. Střecha má plochu kolem 350 m2 a je na ní asi 10 komínů. Firma prý nebude sundavat celou původní folii, kterou zatéká, ale jen místa, kde je nutné vyměnit prkna, protože zátékáním shnila. Jelikož má firma od Vaší firmy čestvý certifikát z letošního ledna, tak předpokládám, že by měla přesně vědět jaký postup použít.
  Děkuji moc za Vaši odpověď
  Silvie Urbánková

  Zobrazit odpověď
  29. 3. 2019Izolace střechy

  Dobrý den,

  do bakalářské práce mám navrženou skladbu střechy:
  Fatrafol 810 1,5mm
  Separační getextilie
  Tepelná izolace Isover EPS GREY tl. 160mm
  Spádová vrstva Polystyrenbeton 30-265mm
  Parotěsná folie Jutafol N 140 Speciál tl. 3mm
  Porotherm strop tl. 250mm

  Chtěl bych se Vás zeptat, jestli je taková skladba s použitím folie Fatrafol vhodná.
  Děkuji

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, mám dotaz jak daleko od okraje střechy mají být umístěny první teleskopické kotvy pro ukotvení tepelné izolace střechy tl. 300 mm ( nadkrokevní systém ) s hydroizolací z PVC folie ? Případně který předpis nebo norma toto určuje ? děkuji

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  realizuji plochou střechu, kde předpokládám vegetační souvrství, jak se s kotvením, pokud střechu hodlám přitížit třebas až rok po realizaci střešního pláště? U folie se skelným rounem je uvedeno, že není vhodné ke kotvení, můžu použít třeba 1,8 folii s PES rohoží. Jak je to prakticky? Předem moc děkuji za odpověď.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,

  prosím Vás mohl by jste mně poradit s realizační firmou v okolí Poličky pro realizaci střechy zahradního domku, sklon do 5 st, plocha do 100m2.děkuji.

  Zobrazit odpověď

  Články