Zavřít
  Poradna Fatra
  19. 9. 2019Izolace střechy

  mam pultovu strechu sklon 7 stupnu.mohu pouzit fatrafol a jaku hrubku misto plechu?

  Zobrazit odpověď

  Dobry den prajem. Nedavno mi bola realizovana plocha strecha na novostavbe. Sklon atiky bol realizovany pomocou spadovych klinov, avsak aj napriek tomu stoji cca na 40% plochy atiky voda. Podla vsetkoho sa asi nepodarilo spravne vyspadovat atiku smerom dnu k streche. Je takato situacia akceptovatelna ? (Cez atiku voda zatial nepresakuje)

  Dakujem vopred za odpoved.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,prosím o konzultaci na opravu degradované krytiny na střeše průmyslového objektu. Stáří původní krytiny cca 20 let.
  Děkuji a jsem s pozdravem
  Ladislav Přibyl, tel.602205335

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den . Prosím můžete mi poradit , potřebuji pokládka svaření a kotvení FATRAFOL 1,5 mm – 138 m/2 + atika 3 strany. Atika ja 15 cm široká a 20 cm vysoká . Kolik by byla cena za práci s Dph bez materiálu FATRAFOL ( má můj příbuzný . Děkuji předem za odpověd . Jiří Vondráček Rumburk

  Zobrazit odpověď

  Mám 12 let Fatrafol (zelený) na střeše RD.
  Za těchto 12 let (možné v posledních několika letech) se Fatrafol smrštil o cca 5 – 10 cm a ohnul vyzděnou atiku směrem do střechy v délce 24 metrů (rozměry střechy 8×24 m). Tlak byl tak velký, že atika nadzvedla i střechu terasy která byla do atiky kotvená (neuvěřitelné). Dle mého se musí folie v celé délce přeříznout (u atiky) a v celé délce nastavit.
  Pokrývač tvrdí, že nejde starý Fatrafol nastavit.
  Prosím o vaší radu.
  Radek Lampa
  777755752

  Zobrazit odpověď

  Dobry den,
  Strechu mame navrhnutu (nad tep. izolaciou) s nasledovnymi vrstvami:
  – parozabrana fatrafar E
  – controfoil
  – geotextilia
  – Fatrafoil 810
  – strk 10 cm

  Otazky:
  – je 810 vhodna na zatazenie strkom?
  – je mozne pri 810 v buducnosti strk nahradit zelenou strechou?
  – ak by sme teraz dali 817/818 – je mozne teraz zatazit strkom a v buducnosti vymenut za zelenu strechu?

  Dakujem

  Zobrazit odpověď

  Zdravím. Chci se zeptat jestli je fotovoltaická fólie už ve výrobě, nebo jak to vypadá do budoucna?

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, potřebovali bychom asi jenom přehodit přes šikmou střechu polykarbonátového zahradního domku (plocha obou stran střechy celkem 3×2 m) a upevnit po stranách nějakou vystuženou fólii, která by tam léta vydržela a chránila polykarbonát proti pádu ořechů z výšky ze stromu nad domečkem. Lze užít vyztuženou fólii Fatrafol, asi tloušťky 2 mm? Děkujeme za odpověď.

  Zobrazit odpověď
  20. 8. 2019Izolace střechy

  Dobrý den,
  potřebovali bychom opravit plochou střechu garáže (cca 5x10m). Ze tří stran je atika, nalevo je oplechování a okap. Na střeše je 35 let stará od slunce popraskaná původní krytina „IPA“. Co doporučujete na opravu? Hodí se na opravu střechy FATRAFOL? Děkuji P. Novák

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, pultová střecha se sklonem 3 stupně, izolace FATRAFOL 810, přitížení kačírkem tl. 50-100mm. Jaká je ideální mezivrstva pod kačírek, aby byl zajištěn bezproblémový odtok vody? Uvažoval jsem nad skladbou geotextilie 300g/m2, nopová fólie HDPE (nopy nahoru) a následně kačírek. Lze použít, případně zjednodušit? Střecha nebude ozeleněná. Děkuji, T.M.

  Zobrazit odpověď

  Články