Zavřít
  Poradna Fatra
  22. 10. 2021Izolace střechy

  Dobrý chcem sa spýtať či budeme mať v budúcnosti problém s fóliou na priloženej fotke. Oddelil sa kus zvaru na hákovej okapnici v rohu viď. foto strechár povedal že do rohu neni prizvarená fólia na 100% a to z dôvodu že by došlo k prepáleniu zvaru ako by ju zatláčal mosadzným valčekom ale smerom od rohu hore je už zvar 100% lebo tam je zvárané už gumenným plochým valčekom kde to už mohol pritlačiť, 2 roky bola fólia v rohu teraz sme si to všimli pred osadeným hromozvodu. Mám to riešiť? A ako alebo sa to stáva a nie je to defekt strechy. Ďakujem veľmi pekne za skorú odpveď. S pozdravom TT

  Zobrazit odpověď
  18. 10. 2021Izolace střechy

  Dobrý den,
  Chtěl bych se zeptat.Mam střechu sklon do 5° skladba by měla být se shora dolu.Folie fatra 810 1,5 mm geotextile 800 g/m² ,OSB 22mm, vata 240 mm,parozabrana standart N110, rošt na SDK + SDK.Folie lezi na streše uz 2 mesice dnes jsme dodelavali okapovy plech a pod folii byla orosena vrstva.Bude skladba v tomto podáni funkčni??Nebo je za potřebi nějakým způsobem střechu odvětrat.Děkuji

  Zobrazit odpověď

  Mám šikmu strechu, v jedom páse falcovaneho plechu sú tri diery, ako to opraviť?

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, máme dělat střechu na rodinném domě se sklonem cca 15°. Zákazník uvažuje nad PVC fólií to. 1.5mm, krov bude mít vystaven z vazníků, půdni prostor bude tedy neobytny. Chci se zeptat zda může pvc fólie přijít přímo na bednění které bude na vazníku nebo musí vzniknout odvětrána mezera s kontralati a bednění . Taky by zákazníka zajímalo o kolik má větší životnost PVC folie tl.2mm. střecha bude mechanický kotvena. Díky za odpovědi.

  Zobrazit odpověď
  17. 9. 2021Izolace střechy

  Dobrý den prosím vás chtěl bych se zeptat. Budu dělat střechu ma garáži geotextilie potom folie ,ale nevím jak oddělit sousední garáž která na které je také lepenka….zasílám foto .jak ukoncit strechu s cernou lepenkou.děkuji moc za odpověď

  Zobrazit odpověď
  13. 9. 2021Izolace střechy

  Dobrý den,

  Prosím o doporučení hlavní hydroizolační vrstvy doplňkové dřevostavby.

  Nyní je položena pojistná vrstva hydroizolace – asfaltové pásy, následně položíme spádové klíny z polystyrenu 2% sklon, uvažujeme o celoplošném zatížení kačírkem, je však možné i mechanicky přikotvit skrz asfaltové pásy přímo do hlavních nosníků (KVH) profily.

  Byla by vhodná i „jezírková fólie“ svařená na míru, nebo klasická PVC dle Vašeho doporučení.

  Rozměr střech je 6×6 a 6x4m.

  Děkuji a jsem s pozdravem,

  Fabík M.
  777 852 007

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, měl bych zájem o instalaci vaší hydroizolační fólie místo falcovaného plechu na můj rodinný dům v Kaplici.
  Jedná se o pultovou střechu se sklonem 7% 13x11m, přičemž na kratší straně bude žlab. Krov je klasický krokve 14x22cm a již je hotový prkený záklop.
  Jaká by měla být skladba, kdybych chtěl na záklop ještě polystyren ve 2 vrstvách
  8 a 6cm a poté vaší fólii?
  Děkuji za odpověď s pozdravem Martin Matuš

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak jsou řešeny odvětrací komínky na rovné střeše se spádovými klíny při použití izolace fatra 810. Ve vašem technologickém předpisu jsem nikde nenašel zmínku o tom, jaká musí být hustota respektive počet odvětracích komínků na m2 plochy střechy. Mohli byste mě eventuálně poslat podklady, kde se takové údaje uvádí ? Předem mnohokrát děkuji.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý deň, na streche je použitý tatrafol. Bol použitý pod terasou. Nakoľko sa stará terasa rozobrala a ide sa dávať nová, chceli by sme sa vyhnúť možnému poškodeniu a zatekaniu. Je možné naniesť nejaký vonkajší náter na spevnenie a pripadne odstrane ie mladých trhlín? Napr strebrienka alebo podobne?
  Ďakujem

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  je možné splnit klasifikaci Broof(t3) s fólií Fatrafol a nosnou vrstvou z bednění z OSB desek se sklonem střechy nad 10°?
  Děkuji

  Zobrazit odpověď

  Články