Zavřít
  Poradna Fatra

  Dobrý den, pultová střecha se sklonem 3 stupně, izolace FATRAFOL 810, přitížení kačírkem tl. 50-100mm. Jaká je ideální mezivrstva pod kačírek, aby byl zajištěn bezproblémový odtok vody? Uvažoval jsem nad skladbou geotextilie 300g/m2, nopová fólie HDPE (nopy nahoru) a následně kačírek. Lze použít, případně zjednodušit? Střecha nebude ozeleněná. Děkuji, T.M.

  Zobrazit odpověď
  25. 7. 2019Izolace střechy

  Dobrý deň,
  prosím Vás o informáciu, či strešná krytina Fatrafol je aj pochôdzna, z dôvodu potreby zastrešenia plochej strechy. Na streche sa vykonávajú výcviky našich príslušníkov v súvislosti s ochranou objektu. Prosím Vás o špecifikáciu uvedenej strešnej krytiny, či spĺňa uvedené požiadavky.
  Za skoru odpoveď ďakujem.

  npor. Mgr. Mária Jeseňáková
  stavebný technik
  ÚVTOS Levoča
  Č.t.0532832503

  Zobrazit odpověď
  24. 7. 2019Izolace střechy

  Dobrý den, mám dotaz.
  Máme rovnou, plechovou, orezlou starou střechu. Nemá díry, neprotyka, chceme ji zrenovovaný. Mám představu.
  Šlo by natřít, či nanést tekutou dlažbu, tek.gumu, či tekutý plast. Popřípadě jakou hydroizolační vrstvu použít. Děkuji za odpověď Votavová

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  řeším kotvení klempířských prvků pro mechanicky kotvenou fóliovou izolaci Fatrafol 818/UV. Mám plochou střechu s klasickým pořadím vrstev. Konkrétně mi jde o to, že v místě přechodu ploché střechy na atiku nemám tento prvek kam mechanicky přikotvit. Je možné ho k podkladu lepit? Popřípadě jakým lepidlem (PU pěnou?)? Děkuji za odpověď.

  Zobrazit odpověď
  21. 6. 2019Izolace střechy

  Dobrý den,
  mám prosím dotaz ohledně použití folie na zastřešení terasy. Sklon 4°, plocha cca 30m čtverečních, pultová. Terasa se nachází cca 5 m nad okolním terénem, takže kvůli podfouknutí na ni chci položit betonové zahradní dlaždice 500x500x50. Skladba tedy bude krokve, OSB 25 mm a na ně bych už chtěl položit folii, ale nevím který typ je vzhledem k položení dlaždic vhodný a jak připravit povrch OSB desek. Děkuji za informace a zdravím

  TM

  Zobrazit odpověď
  18. 6. 2019Izolace střechy

  Dobrý den,

  potřebuji informace ohledně opravy ploché střechy/položení nové folie . Máte pro oblast Praha poradce?

  RNDr I.Melichar
  Neherovská 16
  Praha 6

  Zobrazit odpověď

  Chceli by sme vymeniť Fatrafol – fóliu nad vstupným časťami bytového domu nachádzajúcimi sa v Prešove. Poprosíme o kontakt na realizačnú firmu.

  Zobrazit odpověď

  Na střeše garáže o rozměru cca 6m x 7m mám hydroizolační folii MAPEPLAN M 1,2mm je zde cca 10 roků. Chtěl bych na tuto střechu instalovat FV panely, ale potřebuji tuto stávající střechu opravit, protože mám obavy, že kvalita uvedeného materiálu dosluhuje. Jakou by jste mi doporučili hydroizolační folii a je možné ji nové položit na tu stávající?
  Předem děkuji za odpověď.

  Zobrazit odpověď
  13. 5. 2019Izolace střechy

  Dobrý den, připravujeme rekonstrukci sedlové střechy se sklonem 45° v délce jedné strany do 10 m, kdy se na stávající trámoví položí záklop z OSB desek, pásy budou položeny svisle a přivařeny v místě přeložení na svislé pásky z viplanylu přichyceného nerez vruty k OSB. V druhé etapě ( cca 2 roky) předpokládáme doplnit plochu o pásky PVC z důvodu imitace plechové střechy. Dotazy: 1. Postačí jen svislé viplanyl.pásy v rozteči 120 cm?
  2. Je navrhovaná separace textílií nutná a z jakého důvodu, případně dá se řešit jinak? Díky délce a sklonu mám obavy ze snahy sklouzávání volné části fólie mezi viplanylem a vzniku prověsů.
  3. Máte jiná doporučení pro instalaci fólie na sedlovou střechu s tímto sklonem?
  Děkuji za každou radu.
  S pozdravem
  René Manthee

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, chci se zeptat resp. se s Vámi poradit, který přesný typ povlakové krytiny byste nám doporučili použít na naší střechu.
  Jedná se o novostavbu a střecha je pultová jednoplášťová odvětrávaná, se sklonem 8°.
  Navrhovaná skladba je: 1.Povlaková krytina – PVC, 2.Geotextílie – separační vrstva 300g/m2, 3.Plošný záklop – dřev. bednění tl.25mm, 4.dřevené latě 60/40mm po krokvi – odvětraná mezera, 5+6. Tepelná izolace mezi trámy a pod krokve + krokve 120/200mm 7. Parozábrana ISOVER VARIO KM DUPLEX plus 8. SDK desky
  Předem dekují za radu a odporučení.
  S pozdravem
  Michal Vrábel
  775910230

  Zobrazit odpověď

  Články