Zavřít
  Poradna Fatra
  22. 9. 2022Izolace střechy

  Dobrý den, na stávající plochou střechu (živičná krytina) je požadavek položit novou izolaci bez zásahu do stávající.. Projekt požaduje B ROOF t3. Výtažné zkoušky ale neumožňují mechanické kotvení izolantu. Jaké jsou varianty při splnění B ROOF t3?
  Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem.
  Luboš Dočekal

  Zobrazit odpověď
  21. 9. 2022Izolace střechy

  Dobrý den,
  provádíme instalace fotovoltaických panelů na různé konstrukce střech, často i s neznámou skladbou střešního pláště. Máte v nabídce univerzální konstrukční skladbu vyhovující klasifikaci Broof(t3), kterou je možno umístit pod instalaci na jakoukoli stávající střešní krytinu? Obvykle se sice jedná o rovné střechy ale máte tuto skladbu klasifikovanou i pro různé sklony střech?

  Děkuji, s pozdravem Michal Filip

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, realizuji plochou střechu s nadkrokevní izolaci z PIR desek a povrchovou krytinou Fatrafol 810, která vybíhá na atiku, kde však podkladní vrstvu netvoří PIR panely, ale modifikovaný asfaltový pás. Lze folii pokládat (se separační vrstvou ze skelného rouna) na tuto vrstvu?
  Děkuji za odpověď.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  stavím zděný zahradní domek s pultovou střechou, sklon 8 stupňů, dřevěné krokve, na nich bednění z desek.
  Chci použít jako svrchní hydroizolaci folii FATRAFOL 810 (810/V).
  Můžete mi prosím doporučit skladbu materiálu mezi bedněním a svrchní vrstvou?
  Má smysl použít nějakou pojistnou vrstvu jako hydroizovaci (např. modifikovanou lepenku)?
  Děkuji
  Jan Fíla
  tel. 773 993 198

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,

  chci se zeptat zda je možné Fatrafol nalepit na nerez a pozinkovaný trapézový plech opatřený barevným, plastickým nástřikem.
  Děkuji za odpověď

  Zobrazit odpověď
  16. 9. 2022Izolace střechy

  Dobrý den,
  Na stavbě máme udělat na střeše zaklopené OSB + folie (mezi krokvemi minerální vata) + protipožární sádrokarton skladbu, která bude mít certifikát Broof T3. Prosím, potřebovala bych k tomuto, zda existuje nějaká certifikace, či zda bychom podle Vaší skladby, která bude našemu řešení nejpodobnější, bychom naši skladbu upravili.
  Děkuji
  Jana Syrovátková
  +420777841430

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  máme již 18 roků položen na rovné střeše Fatrafol, chceme na ni instalovat solární panely, jak postupovat, jaká je životnost Fatrafolu?

  Zobrazit odpověď
  15. 9. 2022Izolace střechy

  Dobrý den,
  je možné položit Fatrafol na plochou střechu-plech na kterou byl nastříkána izolační pěna

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  potřeboval bych poradit folii na střechu. Jedná se o plochou střechu betonové revizní šachty (střecha cca 1m nad úrovní terénu). Představa investora je jen podle stávajícího stavu beton-folie-beton-hydrofobní nátěr (půdorysná plocha 90m2). Děkuji

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat na možnost zvýšení odolnosti OSB desek pod PVC folií. Provedl jsem impregnaci proti plísni a houbám. Chtěl bych dále provézt nátěr min. lazurou nebo nějakou formou hydroizolačního nátěru. Nechci ale zvolit přípravek, který by folii nějakým způsobem poškodil. Máte pro toto nějaké doporučení?
  Děkuji za pomoc

  Zobrazit odpověď

  Články