Zavřít
  Poradna Fatra
  25. 1. 2023Izolace střechy

  Dobrý den, měl bych prosím dotaz na střechu s nulovým sklonem s mechanicky kotvenou PVC-P folií. Vím, že pro funkční odvod vody je doporučen min. 3% sklon – a na střeše bez sklonu se budou tvořit kaluže. Má to však vliv na životnost / spolehlivost střechy správně provedené střechy? Jaké s tím mohou být spojeny problémy? Pěkný den Matěj.

  Zobrazit odpověď
  23. 1. 2023Izolace střechy

  Dobrý deň,

  Na RD mám fatrafol, sklon strechy 8′ keďže zaťaženie strechy mi nedovolí položenie konštrukcie s fotovolt. Panelmi tak zvažujem použiť odľahčené flexi fotovoltaické panely 5kg/panel, ktoré ako píšu sa dajú lepiť.
  Mám teda otázku či je možné nejakým lepidlom lepiť tieto panely rovno o fatrafoliu. Alebo je tam nejaké riziko poškodenia.
  Toto sú dané panely: https://www.unisolar.sk/flexibilne-solarne-panely/flexibilny-solarny-panel-sunman-smd-290wp/

  Ďakujem,
  Tomas

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,mám dodaz,jakou PVC folii zvolit na hydroizolaci ploché střechy Fatrafol nebo Sikaplan? Děkuji, Svobodný

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den
  Na stávající střeše (Isover EPS 100S 160mm + PVC folie Ekoplan 819V je nutné provést požární pásy (Broof(t3) ) – vyříznutí šířky 2000mm, odstranění EPS , doplnění „minerálem“ a zpětné doplnění pruhu š.2,0m (2,4 s přesahy)
  Je možné vrátit zpět původní folii 819V a přelepit jenom řezy?
  Pokud ne jakou dát novou skladbu pož. pásu a novou folii aby byly nové spoje kvalitní – spojení nové a původní folie a skladba splňovala Broof(t3).
  Lokalita – Hranice na Moravě.
  Stáří původní střechy 5 let.
  Děkuji , Bystřický , 603820079 , bystricky@atelier5.cz

  Zobrazit odpověď
  20. 1. 2023Izolace střechy

  Dobrý den,
  jsem projekční firma a řešíme možnost použití tepelné izolace střechy (materiál EPS) a hydroizolace (Fatrafol 807) pouze jako lepený systém. Obecně platí nesnášenlivost mezi PVC-P a EPS (náprava vložením separační vrstvy). Ve vašem detailu s označením 704S však máte na podklad přilepený EPS a na tomto EPS je přímo nalepena izolace Fatrafol. Jak máte pořešenou separaci mezi těmito materiály? Předpokládám, že musí být…..
  Předem děkuji za Vaši zpětnou vazbu.
  Petr Johanides

  Zobrazit odpověď

  dobry den ma dotaz na pokladku pvc folie fatrafol – na streche je stara 10rocna pvc folia kotvena bez zateplenia na staru asfaltovu krytinu a je pravdepodobne niekde vadna alebo dierava chcem na to zrealizovat novu pvc foliu chcem radu ohladom ci je moznost na staru pvc foliu navarit novu pvc ,stara moze ostat ? musim dat na staru pvc foliu geotextiliu a potom nazvarat novu pvc foliu poprosim o postup popripade dporucit typ folie od fatrafolu dakujem

  Zobrazit odpověď
  5. 12. 2022Izolace střechy

  Dobry den,

  Mam na ploche strese Fatrafol 810 a planuji tam polozit FVE panely na ocelovou ramovou konstrukci s pasovinou sirokou cca 50mm. Mam trochu obavy z popraskani folie kolem hran, kde zatizeni FVE donuti folii k pruhybu. Folie je podlozena podle projektu FILTEK V sklovlaknitym Vliesem a pod nim jsou tepelne izolacni desky z polystyrenu. Mel byste nejake doporuceni materialu a rozmeru presahu cim ramovou kontrukci podlozit, abych folii neposkodil?

  Zobrazit odpověď
  20. 10. 2022Izolace střechy

  prosím info ohledně dostupnosti štřešní folie
  Fatrafol S801 /tl.2mm /šedá – 200m2

  Děkuji Skůpová

  Zobrazit odpověď
  19. 10. 2022Izolace střechy

  Dobrý den,
  prosím info ohledně dostup střešní folie –
  -fatrafol P918/SG /tl.2mm/šedá barva – -200m2

  Děkuji Skůpová

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  někudy nám zatéká do téměř rovné, ploché střechy, která má jako krytinu PVC folii cca 15 let starou. Jedná se o cca 50m2. Můžete mi poradit nějaký typ hydroizolačního nátěru, který by nám alespoň na nějaký čas mohl vyřešit problém se zatékáním, než dojde k rekonstrukci střechy?
  Děkuji
  Chvojka

  Zobrazit odpověď

  Články

  Fatra spustila vzdělávací program pro projektanty a architekty

  Fatra spustila vzdělávací program pro projektanty a architekty

  Celý článek
  Distribuční a logistické centrum v Rotterdamu

  Distribuční a logistické centrum v Rotterdamu

  Celý článek

  Nové reference v Anglii

  Celý článek