Zavřít
  Poradna Fatra
  10. 5. 2023Izolace střechy

  Dobrý den, jaká je životnost folie Fatrafol 810/V tl.2 mm? A případná alternativa v provedení TPO a její životnost ve stejné tloušťce?Vše použito na šikmou střechu.Děkuji za odpověď.S pozdravem Opluštil

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  Prosím máte nějakou izolační fólií, kterou je možné položit na vlnitý eternit jako dodatečnou izolaci střechy? Děkuji, krásný den Ivana Dostálová

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  Jako základní hydroizolační vrstvu pod vegetační střechu mám navrženu folii Fatrafol, která by měla být kotvená rovnou do záklopu střechy (prkna) Pod folií je pouze separační geotextilie 200-300g/m2. Protože tam není žádná vrstva tepelné izolace, potřebuji poradit jaké použít kotvy, případně způsob kotvení.
  S pozdravem Michal Šuhajda

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  chtěl bych Vás požádat o informaci, zda je fólie Fatrafol 810/V odzkoušena pro chování při vnějším požáru Broof(t3) pro skladby plochých střech (do 5 ° sklonu) v kombinaci se separační textilií, tepelnou izolací z EPS a podkladní železobetonovou konstrukcí, na jejímž horním povrchu bude provedena parozábrana z asfaltových pásů. V případě, že je výše uvedená skladba odzkoušena na Broof(t3), potom bych chtěl poprosit ještě o informaci k minimální či maximální tloušťce tepelné izolace z EPS. Případě bych chtěl poprosit, pokud je to možné, o poskytnutí protokolu o klasifikaci k takové skladbě (na e-mail uvedený v kontaktním formuláři).
  Děkuji Pavel

  Zobrazit odpověď
  13. 4. 2023Izolace střechy

  Dobrý den, mohl bych bych Vás požádat o skladbu střechy verandy jak by měla vypadat. Momentálně je pultová střecha 4⁰ sklon přilepená delší stranou k štítu ,pobitá prkny na trámech 13×12, střešní fólie a šindel. Samozřejmě tam zatéká kvůli špatnému sklonu. Chtěl bych to odkrýt, vyměnit špatná prkna pod nima zateplit a dát fatrafol tmavší šedou a zároveň připravit stojky na dřevěný rošt a balkon. Střecha 230*680. Velice bych Vás chtěl poprosit o doporučení skladby popřípadě kolik by to cca materiálově vyšlo ?

  Předem velice děkuji za Váší pomoc s řešením a přeji hezký den
  Josef

  Zobrazit odpověď
  30. 3. 2023Izolace střechy

  Dobrý den,
  v rámci přístavby objektu máme vymyšlenou skladby střechy (sklon 5 %), která má splňovat B roof T3 tuto skladbu:

  – PVC folie Fatrafol 810 tloušťky 2 mm mechanicky kotvená
  – skleněné rouno 120g/m2
  – spádový beton tl. 100 až 200 mm
  – EPS 200 tl. 200mm
  – betonový strop
  – minerální izolace nehořlavá 120 mm
  – parotěsná zábrana
  – minerální podhled

  Pro požární zprávu potřebuji info, zda tato skladba má uvedenou požární odolnost. Dále prosím o nějaký dokument, kde je uvedena právě tato certifikace ze zkušebny pro doložení.
  Děkuji moc Petr

  Zobrazit odpověď

  Dobrý deň,

  Chcel by som sa spýtat, či je možné ukotviť fotovoltaiku na plochú strechu RD, kde je PVC mechanicky kotvená (Fatrafol 810, 1,5mm).
  Aby sa predišlo výraznému zaťaženiu strechy dodatočným závažím, rátaným na cca 30kg/m2 pre poveternostné podmienky, je možné hliníkovú konštrukciu FVE pripevniť Fatrafolom ako „náplasťou“ s presahom cez konštrukciu FVE? Akú má Fatrafol 810 spoj silu v ťahu? Je možné s ním nahradiť závažie? Existuje riziko poškodenia?
  Za odpoveď vopred ďakujem.

  s pozdravom,
  Michal

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,

  řeším užívání mobilního kotevního bodu (500 kg, plocha 1 m2, viz obrázek) na ploché střeše s PVC fólií. Pod fólií máme spádovou vrstvu z bílého EPS 100, tloušťka vrstvy 100 mm až 300 mm. Je možné mobilní kotevní bod záchytného systému používat přímo na PVC fólii nebo je potřeba mezi mobilní kotevní bod a PVC použít roznášecí vrstvu např. OSB, která by se přemisťovala spolu s kotevním bodem? Je v pevnost EPS 100 pro mobilní kotevní bod dostatečná, nebo doporučujete pevnost vyšší?

  Děkuji.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  můžete mi prosím navrhnout střešní skladbu s Vaším výrobkem pro tento případ:?
  Chceme realizovat dodatečné zateplení stávající střechy a to PIR deskami v tl. 120 mm a jako hydroizolační vrstvu chceme použít mechanicky kotvenou střešní fólii. Na střeše bude následně instalována FTV. Skladba stávající střechy v příloze.
  Děkuji. Martin Holemý

  Zobrazit odpověď
  29. 3. 2023Izolace střechy

  Dobrý den. Máte prosím ke skladbě: plnoplošné prkenné bednění (24 mm), podkladní textilie 300 g/m2, skleněné rouno 120 g/m2 nějaký atest, např. PAVUS, deklarující třídu reakce na oheň (požární odolnost) B ROOF T3? Děkuji za odpověď.

  Zobrazit odpověď

  Články

  Realizace zelené střechy na bytovém domě v Táboře

  Realizace zelené střechy na bytovém domě v Táboře

  Celý článek

  Pozvánka na seminář SYSTÉMOVÁ PLOCHÁ STŘECHA 2023

  Celý článek
  Prezentace pro projektanty a architekty

  Prezentace pro projektanty a architekty

  Celý článek