Zavřít
  Poradna Fatra

  Dobrý den, chci se zeptat resp. se s Vámi poradit, který přesný typ povlakové krytiny byste nám doporučili použít na naší střechu.
  Jedná se o novostavbu a střecha je pultová jednoplášťová odvětrávaná, se sklonem 8°.
  Navrhovaná skladba je: 1.Povlaková krytina – PVC, 2.Geotextílie – separační vrstva 300g/m2, 3.Plošný záklop – dřev. bednění tl.25mm, 4.dřevené latě 60/40mm po krokvi – odvětraná mezera, 5+6. Tepelná izolace mezi trámy a pod krokve + krokve 120/200mm 7. Parozábrana ISOVER VARIO KM DUPLEX plus 8. SDK desky
  Předem dekují za radu a odporučení.
  S pozdravem
  Michal Vrábel
  775910230

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, ve Vašich odpovědích jsem narazila na „zálivku“ sváru folie. Protože nám firma zrovna pokládá na rovnou střechu Fatrafol 810 T3 a v nabídce žádný materiál na zálivku nevidím, ptám se, zda máme firmu požádat o doplnění a jaký konkrétní materiál doporučujete. Střecha má plochu kolem 350 m2 a je na ní asi 10 komínů. Firma prý nebude sundavat celou původní folii, kterou zatéká, ale jen místa, kde je nutné vyměnit prkna, protože zátékáním shnila. Jelikož má firma od Vaší firmy čestvý certifikát z letošního ledna, tak předpokládám, že by měla přesně vědět jaký postup použít.
  Děkuji moc za Vaši odpověď
  Silvie Urbánková

  Zobrazit odpověď
  29. 3. 2019Izolace střechy

  Dobrý den,

  do bakalářské práce mám navrženou skladbu střechy:
  Fatrafol 810 1,5mm
  Separační getextilie
  Tepelná izolace Isover EPS GREY tl. 160mm
  Spádová vrstva Polystyrenbeton 30-265mm
  Parotěsná folie Jutafol N 140 Speciál tl. 3mm
  Porotherm strop tl. 250mm

  Chtěl bych se Vás zeptat, jestli je taková skladba s použitím folie Fatrafol vhodná.
  Děkuji

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, mám dotaz jak daleko od okraje střechy mají být umístěny první teleskopické kotvy pro ukotvení tepelné izolace střechy tl. 300 mm ( nadkrokevní systém ) s hydroizolací z PVC folie ? Případně který předpis nebo norma toto určuje ? děkuji

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  realizuji plochou střechu, kde předpokládám vegetační souvrství, jak se s kotvením, pokud střechu hodlám přitížit třebas až rok po realizaci střešního pláště? U folie se skelným rounem je uvedeno, že není vhodné ke kotvení, můžu použít třeba 1,8 folii s PES rohoží. Jak je to prakticky? Předem moc děkuji za odpověď.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,

  prosím Vás mohl by jste mně poradit s realizační firmou v okolí Poličky pro realizaci střechy zahradního domku, sklon do 5 st, plocha do 100m2.děkuji.

  Zobrazit odpověď
  25. 2. 2019Izolace střechy

  Dobrý den,
  je nějaké omezení pro použití povlakové hydroizolace mechanicky kotvené na ploché střeše z hlediska maximálního sklonu? V mém případě sklon 7°?Dělají se nějaká speciální opatření? Díky za odpověď!

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den
  Při shánění informací kolem izolace a renovace plechové střechy jsem narazil na váš „střešní hydroizolační systém“ v odstavci 2.2.1.19.1 jsou uvedeny tekuté hydroizolační hmoty. V přiloženém souboru posílám fotku ploché střechy , kterou potřebuji natřít ( z mého pohledu právě něčím takovým ) . Prosím bližší info a popřípadě jinou radu nebo doporučení
  Děkuji a přeji krásný den

  Zobrazit odpověď
  26. 11. 2018Izolace střechy

  Dobrý den,
  zákazník, kterému jsme realizovali dům včetně střechy si pozval firmu QUALIFORM, která měla posoudit kvalitu dodaného. Ta mimo jiné tvrdí, že stojící voda může střechu poškodit cituji jejich vyjádření „V ploše střechy terasy se vyskytují stopy po stojící vodě, což nesplňuje požadavek ČSN 73 1901 Navrhování střech – Základní ustanovení. Hrozí biologická koroze střešní fólie“ . Můžete prosím sdělit Váš odborný názor na uvedené vyjádření. Nerovnosti jsou malého rozsahu viz. foto.
  Děkuji
  Josef Šumbera tel.602503353

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  děkuji za odpověď na předchozí dotaz. Ještě bych se zeptal na doporučené rozmezí teplot horkého vzduchu při svařování hydroizolačních fólií Fatrafol na bázi měkčeného PVC a příznaky dostatečného očištění opravované fólie čisticím prostředkem.
  S pozdravem
  Zdeněk Bitter

  Zobrazit odpověď

  Články