Zavřít
  Poradna Fatra
  17. 7. 2024Izolace střechy

  Dobrý den, potřeboval bych pro dvouplášťovou střechu RD doporučit krytinu na dřevěné bednění z prken. Hledám fólii (ideálně TPO) s klasifikací B ROOF t3. Můžete mi poradit konkrétní produkt. Děkuji.

  Zobrazit odpověď
  26. 6. 2024Izolace střechy

  Dobrý deň,
  chcem sa opýtať či takto navrhnutá skladba strechy (v prílohe) spĺňa požiadavku na Broof t3 a môže dostať certifikát.

  Ďakujem
  Bakaľarová

  Zobrazit odpověď
  25. 6. 2024Izolace střechy

  Dobrý den,
  měl bych dotaz na způsob upevnění izolace ploché střechy, která je z panelů Spirrol 200mm, na tu je přitavená parozábrana a na tuto parozábranu nyní začínáme pokládat izolaci polystyren EPS, který ale firma plánuje pouze lepit nikoli mechanicky kotvit poněvadž prý bude zatížena kačírkem. Kačírek ale nebude příliš silné vrstvy, cca. 8-10cm. Je toto řešení lepením místo kotvením OK ? Původně sem si myslel, že to bude mechanicky kotvené a ještě kačírkem přitížené.
  Děkuji za radu.
  David Luczewský

  Zobrazit odpověď
  24. 6. 2024Izolace střechy

  Dobrý den, chtě bych se zeptat na zateplení střechy, která je izolovaná fatrafolem. Firma která provádí zateplení má za to, že pokud se lepí polystyren na střechu pěnou, tak ta prý vytvoří separační vrstvu. Je to takto v pořádku? Díky František Kroupa

  Zobrazit odpověď
  10. 6. 2024Izolace střechy

  jaká je životnost folie fatrafol 807/V chtěl bych to vědět jelikož v r.2013 nám položili folii na naši střechu a po deseti letech je v havarijním stavu a přesto chtějí provézt opravu opět folií děkuji vám za odpověď

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  potřebujeme poradit s detailem okapncie a také závětrné okapnice. Při instalaci jsme nechali spoje 2 – 3 mm mezi plechy a proužkem pružné fólie jsme spoj zavařili. Poté jsme okapnici na atiku zavařili paskem obyčejné fólie (plechy byly zakotvené). Naš stavbyvedoucí chce, aby jsme navařili fólii na celou okapnici tzn. od špičky nosu okapnice až dolů na bok atiky jedním pásem obyčejné fólie aby nešli vidět tak ty spoje. Je tento návrh stavbyvedoucího proveditelný?

  Děkuji za pomoc.

  Zobrazit odpověď
  30. 5. 2024Izolace střechy

  Dobrý den,
  plánuji napojit novou střechu o malém spádu (do 6°) zhotovenou z PVC fólie na stávající střechu také o malém spádu. Tato plocha je tvořena asf. modifikovaným pásem. I když nepřijde PVC fólie do styku s asf. pásem (dle návodu) je možné nechat stékat dešťovou vodu na nově vytvořenou plochu z PVC a zachovat tak její vlastnosti? Dodávám, že pás je tvořen kamenným posypem.
  Děkuji za odpověď.

  Zobrazit odpověď

  Dobry den ,
  pokial je pouzita folia 818 , tak sa predpoklada zatazenie hmotou ( kacirek , souvrstvi , atd)
  je nutne a ak ano aky typ separacnej vrstvy medzi foliu a kacirek , resp medzi foliu a souvrstvi u zelenej tereasy

  predpokladam ze ak sa mechanicky nekotvi tak sa tepelne spoja iba v prechodoch a na bokoch so zaveternou poplastovanou listou.

  hra ulohu aj sklon strechy ? ( je lepsie ak folia nestoji vo vode a permanentne tata odteka ?

  dakujem

  Zobrazit odpověď
  19. 4. 2024Izolace střechy

  Dobrý den,
  jaký je rozdíl mezi „Fólie je stabilizovaná vůči UV záření nebo Odolává UV
  záření“. Druhý dotaz, je nutné oddělit folii 810 od Extrudovaného polystyrenu XPS když se nejedná o měkčený polystyren EPS. A poslední otázka, pevnější je výztuž skelným
  rounem, nebo polyesterovou mřížkou. Děkuji moc za odpověď. S pozdravem Švarc Ludvík

  Zobrazit odpověď
  12. 4. 2024Izolace střechy

  Na novou hydroizolaci střechy bude použít pás z Fatrafolu 810 -1,8 mm. Separaci od původní střešní krytiny bude tvořit geotextilie 300g/m2, na kterou bude položen skelný vlies 120 g( z důvodu požární odolnosti konstrukce). Splňuje materiál Fatrafol 810 PO odolnost BRoof(T3) z důvodu fotovoltaiky. Má výrobce patřičné zkoušky v takto požadované skladbě střechy.

  Zobrazit odpověď

  Články

  Změny v Konstrukčním předpisu pro střešní fólie

  Změny v Konstrukčním předpisu pro střešní fólie

  Celý článek
  Logistický park v Belgii s hydroizolací od Fatry

  Logistický park v Belgii s hydroizolací od Fatry

  Celý článek
  Nový projekt v Kanadě

  Nový projekt v Kanadě

  Celý článek