Zavřít
  Poradna Fatra
  17. 5. 2022Balkony a terasy

  Dobrý den,

  Prováděli jsme rekonstrukci terasy a chceme následně pokládat uměle travní čtverce. Lze tyto čtverce viz příloha pokládat na fatrafol přímo nebo je potřeba dokoupit terče? Děkuji za odpověď

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, mám na terase Fatrafol 810. Pokud ji nechám odkrytou, působí na ni UV (a bojím se mechanického poškození). Pokud na ni položím vrstvu např. z gumových pásů, působí guma. Dotaz zní: Uškodí folii více/rychleji UV záření nebo guma? Předem Vám děkuji za odpověď. Jan Dokulil.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý deň,
  separačná geotextília (medzi fatrafol a gumovú dlažbu) musí byť z polypropylénu alebo môže byť aj polyesterová? Ďakujem za odpoveď, Némethová

  Zobrazit odpověď
  20. 4. 2022Balkony a terasy

  Dobrý den,
  když přilepím zelený koberec (umělý trávník) na fatrafol PU tmelem, půjde následně sundat pro případ výměny koberce? Nebylo by lepší zvolit méně pevný spoj, třeba na chemopren?
  Děkuji za info

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, dělám rekonstrukci terasy, chtěl bych použít folii Fatrafol. Chci se zeptat zda je možné na ni lepit dlažbu, nebo se musí použít terče. Mě by spíš vyhovovalo ji nalepit, vzhledem k rozdílu podlah na terase a v obýváku. Děkuji za odpověď Řehořek.

  Zobrazit odpověď

  Dobry den, mohli by ste mi poradit, v tech. manualoch som nikde nenasiel ako riesit ukoncenie stresne folie ku terasovym dveram, polial stresna folia vystupuje na stenu do vysky cca 40 cm. Mam stresnu foliu schovat pod hydroizolacnu pasku ktora je namontovana na rame dveri alebo po povrchu ukoncit profilom az po ram dveri a sparu vytmelit ?…Dakujem, Michal

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,chystám se opravit balkony a terasy.Mám v plánu položit novou dlažbu na stavajicí dlažbu pomocí rohových rerčů. Prosím o doporučení hydroizolační folie pod terče,a zároveň postup položení/lepení/? folie. Jedná se asi 17m2.
  Předem děkuji za odpověď, s pozdravem Pavel Zerzán

  Zobrazit odpověď

  Nechali jsme si položit Fatrafol na terasu,na starou dlažbu,jako izolaci proti vodě. Terasa je nadstřešená,je to zároven vstup do domu. Na terasu vede pět schodů.Schody a kousek terasy nejsou nadstřešené.Fatrafol v zimě a po dešti strašně klouže.Máme dospělého syna na vozíku,takže překonáváme ty schody .Jedná se mi o to,jak na Fatrafol položit dlažbu nebo něco neklouzavého a přitom o moc nezvýšit první schod.Terče?O kolik se schod zvýší?Děkuji

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, chci na fatrafol položit zelený koberec (umělý trávník). Čím bych ho mohl po stranách přilepit, aby mi ho nevzal vítr a zároveň abych nepoškodil nevhodným lepidlem hydroizolaci?
  Děkuji za info

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den.
  Mám balkon na jižní straně o rozměru cca 5×1,5 m obložený mrazuvzdornou dlažbou.Bohužel asi po 4. zimě zatekla asi spárami voda a dlažba odpadává.Chtěl bych se zeptat,jetli by to šlo vyřešit fatrafolem 814 a jestli by jste mi nemohli případně dát kontakt na Vámi proškolenou firmu,která by to mohla provést.Lokalita je okolí Zábřeha na Moravě.

  Zobrazit odpověď

  Články