Zavřít
  Poradna Fatra
  12. 4. 2024Balkony a terasy

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda máte zkušenost s pokládkou gumové dlažby ( např. Gumová dlažba Terrace | GUTTA (obchodprodilnu.cz) )přímo na mPVC fólii. Dlaždice jsou opatřeny drenážním profilem na spodní části, který by měl zaručit odtékání a vysychání vody. Mechanicky by folii neměl poškodit. Ale zatím jsem tuto skladbu nikde neviděl.
  Moc Vám děkuji za odpověď, Nejedlý

  Zobrazit odpověď

  Dobrý deň,
  máte aj na Slovensku firmy, ktoré sú zaškolené na inštalovanie fólie Fatrafol 814 na terasu a balkón? Je táto fólia vhodná ako vrchná vrstva po ktorej sa bude bežne chodiť, bude na nej stôl a stoličky, prejdú po nej zvieratá? Či je potrebné ju ešte prekryť napr. exteriérovým kobercom alebo dlažbou na terčoch? Ďakujem

  Zobrazit odpověď
  28. 3. 2024Balkony a terasy

  Dobrý den, poptávám firmu pro realizaci 60m2 izolace balkonu a terasy. Město Šternberk okres Olomouc. Děkuji Virág

  Zobrazit odpověď
  21. 3. 2024Balkony a terasy

  Dobrý den,
  U tchyně byl firmou na terasu položen fatrafol o síle 1,5 mm (přesný typ bohužel neznám), pod kterým byla zhotovena konstrukce z OSB desek.
  Dostal jsem za úkol položit na terasu WBC podlahu.
  Z důvodu malého prostoru pod dveřmi nelze použít wpc prkna s nosným rámem a tudíž padla volba na dlaždice. Bojím se však výstupků na spodku dlaždic (viz. příloha), které by mohli poškodit folii.
  Lze tyto dlaždice použít?
  Děkuji za odpověď.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den. Rád bych použil fatrafol na pochůznou terasu. Momentálně je povrch betonu impregnován asfaltovým penetrákem Alp. Lze použít pro separaci geotextili o jaké gramáži? Děkuji Jancek Tomáš.

  Zobrazit odpověď
  23. 2. 2024Balkony a terasy

  Dobrý den, chtěl bych položit na balkonovou dlažbu folii Fatrafol 814 ( pod ni geotextilii) a v okrajích plechy Fatranyl. Na bocích závětrnou u lištu, ke žlabu okapovou, nevím jen jestli u přechodu dům- balkon použít koutovou lištu nebo jinou. A ještě dotaz – listy je lepší kotvit nýty nebo lepit PU lepidlem.
  Děkuji
  Josef Hub

  Zobrazit odpověď
  24. 1. 2024Balkony a terasy

  Dobrý den mám prosím dotaz jak ukončit detail viz fotografie nikde jsem nenašel odpovídající obrázek ohledně tohoto ukončení můžete mi prosím poradit

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  mám na pochozí menší terase hurdisky, na nich stažený beton, IPU, lepidlo a dlažbu. Rád bych vzhledem k mírné vlhkosti sundal vše až na IPu, dal místo betonu extrudovaný polystyren, na něj Fatra folii 814, poté beton a dlažbu na lepidlo. Je takový postup vyhovující pro Fatra folii? Děkuji.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, zvažujeme realizaci terasy pomocí fólie Fatrafol 810/V o tloušťce 1,5 mm, na kterou by měla být instalována dlažba na terče. Chtěla bych se zeptat zda v případě, že bude dlažba na fólii instalována s odstupem cca 7 měsíců, zda může dojít k nějaké degradaci fólie či barevným změnám? Jaká je předpokládaná životnost této fólie?

  S pozdravem M. V.

  Zobrazit odpověď
  22. 1. 2024Balkony a terasy

  Dobrý deň, hľadám hydroizoláciu na nekrytu terasu z dôvodu prenikania vody do pivničnej steny. Bolo by možné umiestniť fatrafol/fóliu iba nad tieto dvere/ na určité miesto na terase? Z dôvodu odôvodnenia terasy. Ďakujem za info

  Zobrazit odpověď

  Články

  Profil FATRAFAST pro upevnění fotovoltaických panelů na ploché střeše

  Profil FATRAFAST pro upevnění fotovoltaických panelů na ploché střeše

  Celý článek
  Změna názvu hydroizolační fólie AQUAPLAST 805 na AQUAPLAST 805 GEO

  Změna názvu hydroizolační fólie AQUAPLAST 805 na AQUAPLAST 805 GEO

  Celý článek
  Ocenění pro zelenou střechu

  Ocenění pro zelenou střechu

  Celý článek