Zavřít
  Poradna Fatra
  22. 10. 2021Balkony a terasy

  Dobrý den,

  mám na Vás dotaz, na venkovní terasu cca 100 m2, jsem nechal aplikovat pochozí folii Fatrafol 814, tl. 2,5 mm. Při předávání jsem neakceptoval některé spoje, vlny, atd. viz foto. Další co se mi nelíbí, že na folii jsou vidět pravidelné pruhy jak byla folie balena. Bylo mi řečeno, že nevědí proč se to stalo, prý asi vadný materiál atd. a že nevědí jak to odstranit. Moje otázka, na technické provedení, proč se spoj zvedá někde až cca 1-1,5 cm a někde je v naprosté rovině, proč se někde tvoří boule a vlny? Existuje nějaký manuál o správné aplikaci folie? Např. do jaké teploty se již nedoporučuje pokládka atd.? A jaké vidíte možnosti nápravy těchto závad?
  Podklad pod folii je dlažba, rovná se spádem 1-1,5%. Při prvotní obhlídce mi bylo řečeno, že podklad je v naprostém pořádku.
  Dále mi jeden z pokladačů naznačil, že v létě budou na terase ještě větší boule. Jak je to s rozpínavostí materiálu a proč se na to neupozorní předem?
  Pro folii jsem se rozhodl na základě prohlídky u jedno známého a ten tyto problémy žádný nemá, folie leží naprosto všude a žádné spoje se mu nezvedají.

  Děkuji Vám za odpověď a přeji příjemný den.

  Pavel Postler
  602455606

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  na terase máme 8 cm izolace z desek Bauder PIR/PUR. Na nich je folie Fatrafol. Terasa při chůzi trochu pruží. Chci dát na folii fatrafol dlažbu na terče. Dlažba má rozměry 60×60 cm a terče mají průměr 15 cm. Poměr ploch je 20:1. Myslím si, že se vlivem zatížení teržů bude bude folie a pod ním izolace cyklicky promačkávat a mám obavy, zda to nepovede k degradaci a praskání folie Fatrafol. Tím by se nám voda dostala do izolace a dál.
  Jaký je váš názor?
  Děkuji.
  Jiří Mandula

  Zobrazit odpověď
  18. 10. 2021Balkony a terasy

  Dodrý den,scháním někoho na poládku fatrafolu 814 na balkon v okrese Příbram nebo ololý popřípadě Praha. Konkrétní místo je Nový Knín 26203 . Děkuji

  Zobrazit odpověď

  Dobry den, hodlam instalovat v souladu s PBR konstrukci B ROOF T3 (Samozřejmě má Fatra, a.s. testovánu fólii v několika skladbách na B ROOF T3.
  dřevěný podklad,rouno ze skleněných vláken, fólie Fatrafol 810 tl.1,2-2,0mm. Pozarnice po me chce osvedceni k montazi, coz nikdo z remeslniku a firem netusi kde vzit. Oproti CETRIS, SDK atp k tomu nemaji certifikaci. Je mozne neco takovezho od Va sziskat? Dekuji, j.geryk

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, mám terasu nad garážemi o rozměru 7,5 metru x 11 metru. Terasa je izolovaná ipou a přebetonovaná. Rád bych terasu využíval k relaxaci. Jaký vás sortiment potřebuji? Prosím o kalkulaci ceny materiálů. Děkuji

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,

  mám balkón 12×1,25m a zvažuji, jestli lze navařit fólii pouze po obvodu nebo je nutné nakotvit poplastovaný plech a v půlce fólii svařovat tzn mít dva podélné pásy fólie. Jedná se o RD, výška balkónu 3m nad zemí. Mám strach o dobré přilnutí/lehnutí fólie k zemi, aby tam nebyly boule…nevím, jestli vlastní váhou lehne nebo bude hrozit její nafukování…?

  Zobrazit odpověď
  23. 9. 2021Balkony a terasy

  Je nutne pouzit textilii a pripadne jakou u kamenneho koberce Topstone tl.10 m na izolaci balkonu z fatrafolu 814 ?
  Diky za odpověď.

  Zobrazit odpověď
  20. 9. 2021Balkony a terasy

  Dobrý den, přistavuji garáž k rodinnému domu která bude sloužit jako terasa. Můžete mi poradit správnou skladbu materiálů pod fólii. Garáž je z itongu a střecha je vyspádovaná extrudovaným polystyrenem, na povrchu fólie bude dlažba s terčíky.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, řeším rekonstrukci podsklepené terasy a chci se zeptat zda je nutné pod hydroizolační folii Fatrafol 818 použít separační vrstvu v podobě netkané textilie. Pod hydroizolační folií bude betonová deska a pochozí vrstva bude tvořena z betonové dlažby na rektifikačních terčích.

  Zobrazit odpověď

  potřebujeme krytinu na balkon u Okálu, který není zastřešený, aby vydržela slunce a mráz

  Zobrazit odpověď

  Články