Zavřít
  Poradna Fatra
  12. 4. 2021Balkony a terasy

  Dobrý den máme terasu izolovanou fatrafolem, mám dotaz jestli můžeme na folii umístit balkonový set a houpací síť. Terasa není zakrytá a mám obavy aby se při užívání nepoškodila. Děkuji. S pozdravem Vladimír Kroča

  Zobrazit odpověď

  zatéká nám plochou střechou 45m2 z lehčeného betonu s hydroizolačním nátěrem Hydroseal měla být využívaná částečně jako terasa. Hydroseal je stěrka na vodní bázi, která propouští vlhkost ven a izoluje proti vodě. Asi díky rozdílu teplot se vytvořilo během 1,5 roku několik bublin které po splasknutí splaskli a teď jsme zjistili, že se vytvořily trhliny, kterými nejspíš zatéká do domu. Proto uvažuji o izolaci fatrafolem. Který druh by jste mi doporučil nelze mechanicky kotvit do podkladu a aby byl alespoň částečně pochozí z důvodu revize komínu a kontroly pultové střechy případně tuto folie zatížit plast dlaždicemi Terrasol. Uvažoval jsem o o 810/814 nebo existuje i levnější varianta?
  Děkuji Ftorek

  Zobrazit odpověď

  Vážení, před 15 lety jsem zvětšoval balkon a minulý měsíc jsem zjistil, ze se mi vydrolilo spárování a zatekla mi voda pod dlaždice. Dále se mi ukázal na omítce sanytr a mám strach že
  bude postupovat. Chtěl bych balkon opravit, tzn. mimo jiné položit izolační fólií a na ni dát dřevěnou podlahu z kanadské borovice, příp . něco podobného. Buďte tak laskavi a doporučte mi nějakého odborníka s kterým bych tuto opravu probral. Jsem z Třebíče, kraj Vysočina. Děkuji za odpověď. Mládek Pavel.

  Zobrazit odpověď
  30. 3. 2021Balkony a terasy

  Dobrý deň, chcel by som sa poradiť. Máme 3 balkóny cca30m2. Máme záujem dať fatrafol 814. Viete mi poradiť firmu v okolí Prievidze.Ďakujem

  Zobrazit odpověď
  29. 3. 2021Balkony a terasy

  Dobrý den,
  máme tuto fólii 1,5 mm použitou na horni terase. Někde jsem se dočetl, že jí nevadí UV záření, jinde zase že ano. Mám v tom celkem neutříděný zmatek. Teď se nemůžu rozhodnout, jestli použít na tu fólii nějaký druh dlažby atd. Můžete prosím objasnit jak to je. Jaká je životnost s UV a bez UV. Vyplatí se dělat na to desky, aby to bylo zakryté, popř. o kolik let se prodlouží životnost pokud na tu fólii nebude svítit slunce. Ale i tak si myslím, že fólie věčně nevydrží a po čase bych musel i desky demontovat a fólii měnit ? Děkuji krásně za odpověď.
  Petr Chumlen

  Zobrazit odpověď

  Dobry den,
  mame terasu cca 5*5 m a pod ni garaz. Nahore je stary beton, ktery strasne prokvital mechem (mechanicky jsme odstranili a diry narychlo zabetonovali), pod nim je takova ta asfaltova hmota. Do garaze netece, ale chceme terasu zutulnit nejakou pochuznou folii – je na to fatrafol vhodny a na kterou firmu v okoli Brna se muzu obratit? Dekuji.

  Zobrazit odpověď
  22. 3. 2021Balkony a terasy

  Dobrý den potřeboval bych kontakt na realizační firmu v oblasti Valašského Meziříčí. Jednalo by se o terasu cca 15m2. Mockrát děkuji

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den. Potřebuju opravit, resp. provést rekonstrukci terasy u svého bytu na Praze 10, nejlépe formou bazénu z Vámi vyráběné folie. Z terasy zatéká do bytů pod ní. Prosím o sdělení, na jaké firmy bych se mohl obrátit v Praze, či ve Středočeském kraji s poptávkou na provedení práce vaším vyrobkem.

  Děkuji za zprávu.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, budu opravovat malý balkon ( cca 8 m2 ) . V současné době je povrch betonový, relativně slušný, lehce zatéká ) podtéká ) na vnější části balkonu. Problém zatékání vyřeším oplechováním, ale řeším izolaci a povrch balkonu a zaujala mě folie fatrafol.

  Chtěl bych Vás poprosit o odkaz na doporučený technologický postup.

  Děkuji

  Petr Kvoch

  Zobrazit odpověď

  Dobry den,

  Hledam moznost opravy terasy, pres kterou zacalo zatekat. Jedna se o terasu nad vchodem RD , jde o cca 6m2 (1.5 x 4m), na povrchu je asfaltova folie. Zatekat zacalo na podzim/zima 2020, neni to tedy chyba technologicka, ale spis unava materialu. Foto mohu prilozit. Zateka na hrane, na konci terasy v miste napojeni fasady, ktere je prekryto plechem. Fasada pod tim neni zateplena.

  Muzete mi prosim rici, zda mate zajem problem resit, prip. za jakych podminek?

  Dekuji vam a s pozdravem,
  Pavla Hrubcova
  Praha 13
  tel. 602964154

  Zobrazit odpověď

  Články