Zavřít
  Poradna Fatra
  21. 7. 2020Balkony a terasy

  Dobrý den,

  Potřebujeme provést hydroizolaci betonové terasy přilepené k novostavbě. Velikost cca 35m2 v obci Ostrožská Nová Ves (okres Uherské Hradiště). Sháníme kontakty na řemeslníky, nebo firmy, kteří s tím mají zkušenosti. Můžete někoho doporučit?
  Předem děkuji za info.

  Martin Jurásek

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,prosím o informaci ohledně doporučení-typ fatrafolu na provedení hydroizolace terasy.
  Pozn.
  Na terase mám v současné době asfaltovou-IPA,okapnice titanzinek.Není však ve spádu,tzn.musím udělat betonový poter-do spádu a poté fatrafol.Tento se na beton lepí-mám na mysli lepení přímo k betonu,nebo jenom pokládka a lepit na spojích.Jako pochozí povrch bych chtěl udělat dřevěný rošt a na něj terasová prkna.
  Prosím o doporučení,popř pracovní postup.

  Děkuji

  Těžký Vilém
  602429750

  Zobrazit odpověď
  20. 7. 2020Balkony a terasy

  Dobrý den,
  Rekonstrukce terasy 3x6m spád 3°. Povrch broušený betonový potěr srovnaný tmelem/lepidlem, bez nerovností. V rovině potěru je terasa ukončena stávající pohledovou (leštěná) okapnicí šíře 29 cm (RŠ 33 cm).
  Záměr využít materiál: Fatrafol 810 na Fatratex 300g, kotvit mechanicky přes terče, nahoře přivařit na vnitřní profily Fatranyl 40/60. Je možno ponechat pohledové nerez okapnice a jak správně ukončit dole Fatrafol 810, event. jak tento detail řešit? Děkuji.

  Zobrazit odpověď

  Zdravím Vás, chcem sa spytat ci je toto spravne položený fatrafol a či može sposobit problem pri uložení dlažby na terče stoji nam tam voda asi 1-1,5 cm stavba je stale v zaruke no vyjadrili sa k tomu tak ze mame si položit dlažbu na terče a voda sa odparí, že to nieje ich chyba. balkon je zle vyspádovaný. Bolo by možné dlažbu nalepit na flexi lepidlo ? vyspadovat s nivelovacou hmotou a na to nalepit dlažbu ?

  Dakujem za odpoved s pozdravom Ivica

  Zobrazit odpověď
  30. 6. 2020Balkony a terasy

  Dobrý den,

  Potřebujeme provést hydroizolaci terasy umístěné na základové desce. Velikost cca 60m2 v obci Úhřetická Lhota (okres Pardubice). Sháníme kontakty na řemeslníky, nebo firmy, kteří s tím mají zkušenosti. Můžete někoho doporučit?
  Předem děkuji za info.
  Václav Huml

  Zobrazit odpověď
  29. 6. 2020Balkony a terasy

  Prosím o seznam firem ve Frýdku-Místku a okolí, které jsou schopny odborně položit na balkóny fólii Fatrafol.

  Zobrazit odpověď

  Dobry den, chtela bych nechat balkon pokryt folii fatrafol. Jde o renovaci balkonu cca 9metrů čtverečních, na kolik by vyšel materiál, event.i s prací a jaká by byla doba možného provedení zakázky. Bydlíme 25 km na západ od Brna. Děkuji předem za odpověď Pacherová D.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  plánuji opravu střechy nezateplené garáže cca 60m2. Střecha je ve sklonu 2%, v bočních stranách střechy jsou cca 20-30cm betonové mantinely aby vodá nestékala na boky garáže. Podklad střechy je z betonu a keram. dlažby. Požadavek na finální folii je, aby byla pochozí, asi 814. Střecha má sloužit jako veranda zatížená jen zahradním nábytkem. Prosím o doporučení skladby vhodné hydroizolace s finální pochozí vrstvou, včetně uchycení folie na bočnice a zakončením čela střechy do okapu. A přibližná kalkulace.
  s pozdravem B. Mička

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, prosím o radu, jakým způsobem izolovat venkovní terasu, už jsme vyzkoušeli několik druhů izolaci, výsledkem byl že kachličky po několika letech se zvedaly, zatékalo, odstranili jsme je něklikrát, znovu hydroizolace se opakovala a výsledekm byl stejný,stojíme před problémem co stím nyní?

  Zobrazit odpověď
  24. 6. 2020Balkony a terasy

  Je možné položit Fatrafol přímo na asfaltovou lepenku Glastek, nebo je nutné je od sebe separovat. Popř.čím?

  Zobrazit odpověď

  Články