Zavřít
  Poradna Fatra
  27. 10. 2023Balkony a terasy

  Zdravím,
  jakým způsobem provést dřevoplastovou podlahu na položené folii Fatrafol 814?
  Jakým způsobem osadit nosné profily-
  -přilepením?
  Děkuji.Havelka

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,

  jsem z Nymburska a ráda bych se Vás zeptala, zda mi můžete doporučit nějakou firmu nebo živnostníka z dosažitelného okolí, kdo by byl schopen mi provést hydroizolaci balkonu o rozměru cca 20 m2.

  Děkuji,

  Křečková

  Zobrazit odpověď
  17. 7. 2023Balkony a terasy

  chci se optat na balkon délky cca 8 m. Může být přikotvena okapnice a lemovka na stěnu překryvem přes sebe cca 3 cm a kotvena á 1 m v překryvu a půlce 2 metrového profilu?

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, prosím Vás zatékala mi terasa, byla opravená Fatrafol fólií, chtěla bych se zeptat jestli můžu na ní položit dlažbu z dřevoplastu na ty terče, jestli to nepoškodí povrch a kraje mám jak zabezpečit prosím Vás. Děkuji Holubová

  Zobrazit odpověď
  14. 7. 2023Balkony a terasy

  Dobrý deň,
  Mame terasu, ktorá má nasledujúcu skladbu:
  Na spodu je penetrak a na to ipa, ďalšia vrstva je spadovana PIR doska a na vrchu zase IPA. Chceli by sme na to dat fatrafol, nemôže to kondenzovat pod fatrafolom? Samozrejme fatrafol od Ipy by sme oddelili textiliou 300g/m2.
  Pod terasou je garaz a obyvacka. A zo spodu nieje uz parozabrana a mame tam priznany betonovy strop.

  Ďakujem za odpoved

  Zobrazit odpověď
  11. 7. 2023Balkony a terasy

  Dobrý den, na terase, kde je dlažba položená na terče, se nám tvoří mech. Když jsem odkryl dlažbu, zjistil jsem, že pod terči je po celé ploše položená geotextilie, která je asi stále vlhká a nikdy pořádně nevyschne. Je takto celoplošně položená geotextílie položená správně? Nebo má být jen pod terči? Nebo jak to má být vlastně správně? Jak to řešit? Děkuji J.Vosátka

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, rádi bychom pod dřevěnou dlažbu, která má plast. trny, položili Fatrafol folii, tl. 2m. Kterou doporučíte, aby pronikající déšt volně stékal mezi dlažbou a folií do odtok. dír?

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  před lety proběhla oprava terasy, z mého pohledu už tenkrát „fušersky“, ale byl jsem ubezpečen že to vydrží.
  Folie FATRAFOL 814, to smekám, to je paráda a můžu jen doporučit, ale podklad a izolaci zvolila „firma“ houževnatější polystyrén, po které se může i těžkými vozíky.
  Nyní po letech jsou někde propadliny více než 1 cm s tím i kaluže.
  Folie FATRAFOL 814 je tam položena 2x, jednou komplet svařeno a druhá je v nášlapové části.
  Nyní jsme pokládali dřevěné dlaždice, jednu část jsem opravil „co dům dal“, nalepil jako ochranou folii samolepku velkoplošný tisk a na to destičky různé síly vyplněné PU pěnou, uvidím.
  Ještě zbývá část kde je místy propadlina cca. 5 mm 3 x 0.8m a dřevo je „ve vodě“.
  Nemáte ekonomický tip na vyrovnání takovýchto části?

  Zobrazit odpověď
  10. 7. 2023Balkony a terasy

  Dobrý den, máme nově na terase fatrafol 810 1,5mm, pod kterou je filtek 300 a pod ním je stará folie neznámé tloušťky, pod kterou je beton. Rád bych dal jako pochozí vrstvu terasové dlazdice (ne ty na terče, ale ty co se do sebe zacvakávají) například Mosolut Hestra Woodlook apod. Je to dobrá volba nebo volit raději jiný typ dlažby? Děkuji za odpověď.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, mám železobetonovou terasu a na ní dlažbu na plastových terčích. Beton je natřený hydroizolačním nátěrem a přesto voda prosakuje. Prosím o radu jakou můžu použít izolaci děkuji Štědronský

  Zobrazit odpověď

  Články

  Nové certifikáty EPD

  Nové certifikáty EPD

  Celý článek
  Logistické centrum v Järfälla, Švédsko

  Logistické centrum v Järfälla, Švédsko

  Celý článek
  Renovace střechy na O2 aréně

  Renovace střechy na O2 aréně

  Celý článek