Zavřít
  Poradna Fatra
  13. 1. 2020Balkony a terasy

  Dobrý den do kolika stupňů se muže aplikovat zálivka na tip folie 810 . Děkuji nikde není uvedeno v TL

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, na rovnou střechu s Fatrafol 810 použila firma jako podklad pod betonové základny hromosvodů pryžové podložky (pryž/recyklovaná pryž). Je to prosím v pořádku z hlediska možné reakce s folií, nebo doporučujete raději vyměnit pryž za kousek folie? Děkuji

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  rád bych si nechal zrekonstruovat terasu s dlažbou na terčíky, do které zatéká. Z předchozích dotazů jsem vyčetl, že správnou variantou je fólie Fatrafol 818/V-UV.
  Existuje nějaký seznam firem, který je proškolený/ odborný pro práci s vašimi fóliemi? Jsem ze Severní Moravy – Mohelnice.
  Děkuji předem za odpověď,
  Petr Svoboda

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  rád bych se Vás zeptal ohledně návrhu skladby. Jedná se o balkon, pod ním vytápění prostor a II.NP je ustupující. Konstrukce je dřevěný trámový strop vč. parozábrany, výplň min. izolace. Horní záklop tvořen OSB 25 mm, nad tím 130-160 mm EPS ve spádu. Jaký váš materiál volit jako finální vrstvu, tak aby balkón/terasa byla pochozí?
  Děkuji Přikryl

  Zobrazit odpověď
  18. 12. 2019Balkony a terasy

  Dobrý den, projektant navrhl pro rekonstrukci balkonu skladbu 10 cm EPS150S, textilie, Fatrafol 810, dlažba na terče 40x40cm. Dovolte dva dotazy:
  1. Stavební firma pod dlažbu v celé ploše aplikovala navíc ještě další vrstvu textilie s odkazem na školení, prý jde o další ochranu folie proti promáčknutí terči shora dle Fatra doporučení. Bohužel v celé ploše, nikoliv jen pod terči, obávám se že nebude odtékat voda.
  2. Celá plocha balkonu je velmi měkká a dochází při chůzi k zamačkávání terčů do podkladu. Stavební firma argumentuje, že případné použití XPS izolace je nevhodné a event OSB deska pod izolací prý navlhne a nabobtná.

  Děkuji předem za váš názor.

  Zobrazit odpověď
  11. 11. 2019Balkony a terasy

  Dobry den. Vasu foliu my pokladali majstri den po dazdi na nevyspadovanu strechu 20m2 na staru ipu na streche boli kaluze aj geotextilia bola mokra. Treba spravit strechu na novo? Kam sa teraz odparuje voda do interieru? DAKUJEM ZA RADU

  Zobrazit odpověď

  Po 8 ych rokoch som zbafala ze terasa ktorá je pokryta Fatrafolom preteka, firma kt to robila uz nema zaruku a ked nevidime miesto poskodenia, nema co opravovat, co navrhujete s pozdravom Paalova

  Zobrazit odpověď
  8. 11. 2019Balkony a terasy

  U RD mám terasu a balkon, pod kterými jsou uživatelné místnostmi, Skladba je s hurdisek osazených do I 16, zalité betonem, na něm je nalepena asfaltová folie (snad lepší IPA) a co s tím dál. Chtěla bych terasu pochozí, třeba beton. plocha s natřeným povrchem

  Zobrazit odpověď
  6. 11. 2019Balkony a terasy

  Dobrý den, prosím o kontakt na proskolene firmy v Praze, které by mi mohly hydroizolovat balkon
  Děkuji a hezky den
  Jirouskova

  Zobrazit odpověď
  4. 11. 2019Balkony a terasy

  Dobrý den, mám provedenou izolaci balkonu pomocí fólie Fatrafol 810. Na fólii mám položeny WPC dlaždice. Zábradlí i stávající klempířské prvky byly a jsou ve hnědé barvě, proto jsem k nové izolaci pořídil okapničky také v této barvě. Nicméně límce, které izolačně spojují položenou fólii se stojkami zábradlí, jsou dostupné jenom v šedé barvě a působí to nepatřičně.
  Existuje, prosím, barva, kterou je možné použít na tyto plastové prvky (zde límec), abych vše barevně sladil? Barva, která nepoškodí izolaci a současně bude na plastu límce držet?
  Děkuji za odpověď.

  Zobrazit odpověď

  Články