Zavřít
  Poradna Fatra
  23. 1. 2023Balkony a terasy

  Dobrý den
  chci zateplit balkón, hranoly. OSB desky. Fatrafol 810: Můžete mi doporučit projektanta na zhotovení projektu? Jsem z blízkého okolí Zlína. Jak použít parozábranu a separační folii při zateplení podlahy na půdě? Můžu spoje slepit silikonovým tmelem? Děkuji, Krčma.

  Zobrazit odpověď

  Dobry den, vadí posyp. sul na Fatrafolu? Jak se oteplí dají se tam terčíky s dlazbou. Zatím je to bez na balkoně přes který je vstup. Děkuji Horak

  Zobrazit odpověď
  20. 1. 2023Balkony a terasy

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Přes odbornou firmu jsem si na můj malý balkon nechala nainstalovat folii Fatrafol. Když pominu to, že to stálo 25 000 Kč, měla bych dotaz, zda folie má mít takové vlny? Včera ji totiž firma dodělala a řekli, že slunce to srovná. Je to tak prosím? Posílám fotky. Děkuji za radu, Fibingerová

  Zobrazit odpověď
  5. 12. 2022Balkony a terasy

  Máme starý balkon, který i po zednických opravách, natírání izolací atd. při silnějším dešti protéká do výklenku obývacího pokoje. Na koho se máme obrátit o pomoc? Díky za radu.

  Zobrazit odpověď

  Prosím o radu.
  Na balkónech máme staré dlažby „teraso“.
  Chtěla bych na ně po vyčištění spár položit nějakou nepropustnou a protiskluzovou podlahu ( spiš jako lino). Můžete mi něco poradit?
  Děkuji Štroblová

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, realizuji terasu, která má povrch beton a částečně dřevěné palubky (spád je od betonu směrem přes dřevo). Na tyto dva povrchy bych chtěl aplikovat fatrafol fólii ve směru spádu a následně položit terasová prkna společně s podkladovými hranoly. Fólie by sloužila k odvodu vody z terasy. Ptám se jaký typ fólie použít a zda na folii rovnou položit podkladové hranoly? Děkuji Strýhal

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  poptávám Vámi vyškolenou firmu nebo pracovníka k odborné pokládce Vašeho produktu na balkonovou terasu provedenou z vyspárovaných terasových dlaždic 30x30x3cm. Do terasy zatéká – je nutné dlaždice vybourat a pokládka folie by byla prováděna na urovnaný betonový podklad? Terasa je pochozí s užívání židlí a je reálné volné položení slabších dlaždic přímo na povrch z folie?
  Děkuji

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, na terase byla provedena pokládka betonu a následně folie fatrafol, po dešti polovina terasy zůstává v mokrém stavu, je asi špatně vyspádováno? Prosím o radu, co s tím, děkuji Kotačková

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  provedl jsem rekonstrukci balkónu (20m2) likvidací staré dlažby, pokládkou nové asfaltové izolace, vrstvou betonu a jako vrchní vrstvu jsem použil tekutou dlažbu ALF BL100. Povrch ale nesplňuje estetické představy, proto uvažuji o položení pochozí fólie. Je to možné, popřípadě jaký by mohl být doporučený postup ?

  Zobrazit odpověď
  20. 10. 2022Balkony a terasy

  Dobrý deň, prosím o odpoveď na otázku, či je možné použiť gumennou dlažbu na fatrafol 810. Jedná sa o terasu cca 120 M2 pod fatrafolom je pochôdzny polystyrén hrúbky 25 CM. Musíme voliť takúto alternatívu kvôli statike. Prípadne ak viete odporučiť iné riešenie, budem rád.
  Vopred ďakujem za odpoveď.
  S pozdravom Ivan Bujna.

  Zobrazit odpověď

  Články

  Fatra spustila vzdělávací program pro projektanty a architekty

  Fatra spustila vzdělávací program pro projektanty a architekty

  Celý článek
  Distribuční a logistické centrum v Rotterdamu

  Distribuční a logistické centrum v Rotterdamu

  Celý článek

  Nové reference v Anglii

  Celý článek