Zavřít
  Poradna Fatra
  13. 1. 2020Balkony a terasy

  Dobrý den do kolika stupňů se muže aplikovat zálivka na tip folie 810 . Děkuji nikde není uvedeno v TL

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  mám garáž s podlahou ze zámkové dlažby. V zimním období dochází ke stékání slané břečky z auta do podlahy. Jednu stěnu garáže tvoří stěna obytného domu bez jakýchkoliv izolací, takže rozhodně nechci pouštět slaný roztok do základů. Moje představa je, že bych vždy na zimní období natáhl na podlahu nějakou pojízdnou fólii a na léto ji zase sroloval a uložil. Pokud by fólie byla navíc difuzně otevřená, mohla by zůstat na podlaze celoročně. Můžete mi něco takového nabídnout?
  Děkuji.
  S pozdravem
  Rostislav Multuš
  Tel. 776118093

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den , realizace střechy a terasy provedena v r. 2008 a nyní se folie začíná odlepovat od poplastovaných lišt. Jak je možné znovu přivařit , přilepit. Kontakt na firmu, nebo kdo toto provádí. Děkuji. K.Vejchodský

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, na rovnou střechu s Fatrafol 810 použila firma jako podklad pod betonové základny hromosvodů pryžové podložky (pryž/recyklovaná pryž). Je to prosím v pořádku z hlediska možné reakce s folií, nebo doporučujete raději vyměnit pryž za kousek folie? Děkuji

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  rád bych si nechal zrekonstruovat terasu s dlažbou na terčíky, do které zatéká. Z předchozích dotazů jsem vyčetl, že správnou variantou je fólie Fatrafol 818/V-UV.
  Existuje nějaký seznam firem, který je proškolený/ odborný pro práci s vašimi fóliemi? Jsem ze Severní Moravy – Mohelnice.
  Děkuji předem za odpověď,
  Petr Svoboda

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  rád bych se Vás zeptal ohledně návrhu skladby. Jedná se o balkon, pod ním vytápění prostor a II.NP je ustupující. Konstrukce je dřevěný trámový strop vč. parozábrany, výplň min. izolace. Horní záklop tvořen OSB 25 mm, nad tím 130-160 mm EPS ve spádu. Jaký váš materiál volit jako finální vrstvu, tak aby balkón/terasa byla pochozí?
  Děkuji Přikryl

  Zobrazit odpověď

  Prosím o doporučení spolupracovníka, který provádí izolace bazenů – foliový bazen – folie Fatrafol. Děkuji

  Zobrazit odpověď
  18. 12. 2019Balkony a terasy

  Dobrý den, projektant navrhl pro rekonstrukci balkonu skladbu 10 cm EPS150S, textilie, Fatrafol 810, dlažba na terče 40x40cm. Dovolte dva dotazy:
  1. Stavební firma pod dlažbu v celé ploše aplikovala navíc ještě další vrstvu textilie s odkazem na školení, prý jde o další ochranu folie proti promáčknutí terči shora dle Fatra doporučení. Bohužel v celé ploše, nikoliv jen pod terči, obávám se že nebude odtékat voda.
  2. Celá plocha balkonu je velmi měkká a dochází při chůzi k zamačkávání terčů do podkladu. Stavební firma argumentuje, že případné použití XPS izolace je nevhodné a event OSB deska pod izolací prý navlhne a nabobtná.

  Děkuji předem za váš názor.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,

  potřeboval bych poradit k BP. Dá se vaše fólie FATRAFOL 818/V (818/V-UV) spojovat s nerezovým plechem ?

  Konkrétní situace : kombinace pochůzí a vegetační intenzivní střechy. Vegetace (strom je umístěn do nerezové vany a tu bych právě potřeboval napojit na HI folii.
  Předem Vám moc děkuji za odpověď.

  S pozdravem,
  Teodor Sadocha

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  chtěl bych při rekonstrukci podlah a dodatečné hydroizolaci (proti zemní vlhkosti ) vnitřních stěn dvou místností přízemního domu použít jeden materiál, nejlépe PVC fólii.
  U podlah bych použil skladbu 102-H bez podkladního betonu – jaká je požadovaná minimální tloušťka izolace s ohledem na mechanickou odolnost ?
  Část zdiva bude přezděná (vybouraná a nově vyzděná) – musí být PVC fólie (v jaké tloušťce) oboustranně chráněná textilií (a v jaké gramáži) ?
  A zbývající část zdiva (příček) bude podříznutá – je možné za určitých podmínek použít také PVC fólii (například větší tloušťku nebo vyztuženou fólii) ? Existuje nějaký typ PVC fólie, který by se dal vložit do zdiva (půjde jen asi o 3 m příčky tl.15 cm) bez ochranných textilií, podobně jako se vkládá HD nebo LD-PE ?
  Radon neřeším, jde mi typ fólie, která by obsáhla všechny popisované případy, abych se vyhnul napojování dvou materiálů a použiji klidně dražší fólii na všechno, protože se jde o malý rozsah (celkově asi jedna role).
  Děkuji za odpověď, T.Vyšohlíd

  Zobrazit odpověď

  Články