Zavřít
  Poradna Fatra
  25. 1. 2023Izolace střechy

  Dobrý den, měl bych prosím dotaz na střechu s nulovým sklonem s mechanicky kotvenou PVC-P folií. Vím, že pro funkční odvod vody je doporučen min. 3% sklon – a na střeše bez sklonu se budou tvořit kaluže. Má to však vliv na životnost / spolehlivost střechy správně provedené střechy? Jaké s tím mohou být spojeny problémy? Pěkný den Matěj.

  Zobrazit odpověď
  24. 1. 2023Zemní izolace

  Dobrý den,
  prosím vás jakou má životnost FATRAFOL 803 1,5 mm
  Jde mi o to kolik let bude fungovat jako protiradonová bariéra, jestli je potřeba třeba po 10 letech udělat nějaké další protiradonové opatření. Děkuji Vojáčková

  Zobrazit odpověď
  23. 1. 2023Balkony a terasy

  Dobrý den
  chci zateplit balkón, hranoly. OSB desky. Fatrafol 810: Můžete mi doporučit projektanta na zhotovení projektu? Jsem z blízkého okolí Zlína. Jak použít parozábranu a separační folii při zateplení podlahy na půdě? Můžu spoje slepit silikonovým tmelem? Děkuji, Krčma.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý deň,

  Na RD mám fatrafol, sklon strechy 8′ keďže zaťaženie strechy mi nedovolí položenie konštrukcie s fotovolt. Panelmi tak zvažujem použiť odľahčené flexi fotovoltaické panely 5kg/panel, ktoré ako píšu sa dajú lepiť.
  Mám teda otázku či je možné nejakým lepidlom lepiť tieto panely rovno o fatrafoliu. Alebo je tam nejaké riziko poškodenia.
  Toto sú dané panely: https://www.unisolar.sk/flexibilne-solarne-panely/flexibilny-solarny-panel-sunman-smd-290wp/

  Ďakujem,
  Tomas

  Zobrazit odpověď

  Dobry den, vadí posyp. sul na Fatrafolu? Jak se oteplí dají se tam terčíky s dlazbou. Zatím je to bez na balkoně přes který je vstup. Děkuji Horak

  Zobrazit odpověď

  Dobrý deň, mám strechu s miernym sklonom s krytinou fatrafol, na ktoru planujem umiestniť fotovoltanicke panely. Chcel by som sa opytat, ci nehrozi, ze tieto sa mozu aj pri dostatocnom zatazeni sklznut po streche. Kazdopadne by som sa chcel vyvarovat akemukolvek vrtaniu cez fatrafol

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala jakou hydroizolaci použít při rekonstrukci podlahy v suterénu při středním radonovém indexu. Ve skladbě podlahy byl použitý systém Iglú pro provětrávání podloží.
  Předem děkuji.
  S pozdravem
  Petra Hlubučková

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,mám dodaz,jakou PVC folii zvolit na hydroizolaci ploché střechy Fatrafol nebo Sikaplan? Děkuji, Svobodný

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den
  Na stávající střeše (Isover EPS 100S 160mm + PVC folie Ekoplan 819V je nutné provést požární pásy (Broof(t3) ) – vyříznutí šířky 2000mm, odstranění EPS , doplnění „minerálem“ a zpětné doplnění pruhu š.2,0m (2,4 s přesahy)
  Je možné vrátit zpět původní folii 819V a přelepit jenom řezy?
  Pokud ne jakou dát novou skladbu pož. pásu a novou folii aby byly nové spoje kvalitní – spojení nové a původní folie a skladba splňovala Broof(t3).
  Lokalita – Hranice na Moravě.
  Stáří původní střechy 5 let.
  Děkuji , Bystřický , 603820079 , bystricky@atelier5.cz

  Zobrazit odpověď
  20. 1. 2023Izolace střech

  Dobrý den,

  rád bych se informoval na možnost izolace šikmé střechy pomocí fólie (např. fatrafol 810) a na fólii rošt a dřevěný záklop z prken či latí. Jak kotvit rošt ke střeše, aby nebyla narušena izolace? Je na toto nějaký systém / skladba? V příloze fotka střechy.

  Děkuji a přeji hezký den.

  Zobrazit odpověď

  Články

  Fatra spustila vzdělávací program pro projektanty a architekty

  Fatra spustila vzdělávací program pro projektanty a architekty

  Celý článek
  Distribuční a logistické centrum v Rotterdamu

  Distribuční a logistické centrum v Rotterdamu

  Celý článek

  Nové reference v Anglii

  Celý článek