Zavřít
  Poradna Fatra
  14. 12. 2018Balkony a terasy

  Dobry den, chtel jsem se zeptat jestli se da polozit vase hydroizolacni folie na dlazbu a kolik by stala pokladka cca 13m ctvercnich vasi folie, radeji bych silnejsi folii a pochozi predem dekuji Kvak okres kolin

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  potřebuji izolaci pro stavbu hnojiště (cca 30cm prohlubeň v zemi), jako ochrana izolace bude použita betonová dlažba. Dodavatel mi doporučuje použít fólii Aquaplast 805/V. V prohlášení o vlastnostech uvedené fólie je použití pro izolaci jezírek. V technickém listu je sice uvedeno, že má velmi dobrou chemickou odolnost, ale nemohu mít následně problém při kolaudaci? Doporučili byste jinou fólii?
  Předem děkuji za odpověď.
  S přáním pěkného dne Kapsová K.

  Zobrazit odpověď
  26. 11. 2018Ostatní

  Dobrý den, měl bych dotaz, zda můžeme použít parozábranu FATRAPAR200 ve skladbě jednoplášťové ploché střechy z vnitřní strany interiéru? Její aplikace by byla zespoda na dřevěné nosníky a latě vyplněné izolací ISOVER UNI. Ve skladbě střechy není provětrávaná vzduchová mezera. Proto potřebujeme konstrukci co nejvíce utěsnit.
  Děkuji

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  zákazník, kterému jsme realizovali dům včetně střechy si pozval firmu QUALIFORM, která měla posoudit kvalitu dodaného. Ta mimo jiné tvrdí, že stojící voda může střechu poškodit cituji jejich vyjádření „V ploše střechy terasy se vyskytují stopy po stojící vodě, což nesplňuje požadavek ČSN 73 1901 Navrhování střech – Základní ustanovení. Hrozí biologická koroze střešní fólie“ . Můžete prosím sdělit Váš odborný názor na uvedené vyjádření. Nerovnosti jsou malého rozsahu viz. foto.
  Děkuji
  Josef Šumbera tel.602503353

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  děkuji za odpověď na předchozí dotaz. Ještě bych se zeptal na doporučené rozmezí teplot horkého vzduchu při svařování hydroizolačních fólií Fatrafol na bázi měkčeného PVC a příznaky dostatečného očištění opravované fólie čisticím prostředkem.
  S pozdravem
  Zdeněk Bitter

  Zobrazit odpověď
  19. 11. 2018Izolace střechy

  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat zda folie Fatrafol 804 měla současné udávané vlastnosti (nelze použít na celé plochy střechy) i v roce cca 1993? Projektuji rekonstrukci objektu kde je tato folie po celé ploše střechy.

  Děkuji za odpoveď,
  Marek Vogeltanz.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, máme dvě terasy, jednu v patře (cca. 4x5m, pod ní je obytná místnost) a jednu v přízemí (cca. 7*8m, pod ní je garáž). Obě jsme již několikrát natírali tekutou hydroizolací, ale ta vždy popraskala. Řešila jsem to s výrobcem lepenky a ten mi řekl, že tekutá lepenka není vhodná k ošetření tak velkých ploch, že je lepší použít hydroizolační fólie. Tedy obracím se na vás s dotazem, kterou z vámi nabízených fólií byste mi na terasy doporučili a potřebovala bych doporučit nějakou firmu, která zajistí pokládku v okolí Nového Města na Moravě (okr. Žďár nad Sázavou, kraj Vysočina). Je fólie i pochozí nebo se po ní chodit dlouhodobě nemůže a musí být opatřena nějakou další vrstvou? Předem děkuji za odpověď. Zdraví Proroková

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  obracím se na vás s dotazem, jak může neodborník rozpoznat, zda na střeše použitá hydroizolační fólie je na bázi měkčeného PVC nebo na bázi flexibilních polyolefinů? Řešíme možnost případné svépomocné opravy několika proseknutých míst do 10 cm, o kterou firmy nemají zájem.
  Plochá střecha panelového domu byla v celé ploše renovována asi před 15 lety. Pouze na jedné ze záplat byl nalezen nápis Sarnafil (zřejmě Sika) bez dalšího označení. Na jiném místě pak logo tří malých „i“ v provedení velmi tučné kurzivy. Jiná označení jsme nenašli.
  Jaké je doporučené rozmezí teplot horkého vzduchu při svařování hydroizolačních fólií Fatrafol na bázi měkčeného PVC?
  S pozdravem
  Zdeněk Bitter

  Zobrazit odpověď

  Dobrý deň,
  idem robiť rekonštrukciu plochej strechy PVC Fatrafolom, kde pôvodná strešná izolácia bola robená asfaltovými pásmi. Akú minimálnu separačnú geotextíliu by bolo vhodné použiť. Strecha nie je úplne rovná, v mieste nad garážou je možné, že voda neodtečie úplne a budú sa vytvárať menšie kaluže. Môže táto voda poškodiť fóliu? Na kotvenie plochy 80m2 na prístavbe RD je nutné použiť minimálnu dĺžku kotviacich skrutiek o dĺžke najmenej? A ešte posledná otázka, aká je v praxi reálna životnosť fólie Fatrafol 810 1.5. Vďaka, s pozdravom Gredi.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den.Potřeboval bych nacenit,popřípadě doporučit firmu na položení izolace Fatrafol na lodžie 2x 13,5m2 a lodžii 1x 8m2, v lokalitě Bystřice pod Hostýnem.Děkuji s pozdravem Jiří Huslík.

  Zobrazit odpověď

  Články