Zavřít
  Poradna Fatra
  18. 5. 2022Izolace střechy

  Z Fatrafolu, ca 16 let + nátěr. Zatéká drobně u svodu ze žlabu, svod je ve zdi. Místo zatékání není vidět. Asi jde o malou trhlinku. Prosím o radu. Lokalita Harrachov .
  Děkuji předem Ing.Aleš Burian /tel.606610745/, mám pod poruchou byt, flek cca 0,3 x ,0,7 m.

  Zobrazit odpověď

  dobry den,

  mozeme na fatrafol strechu pouzit na predlzenie jej zivotnosti ( ma 13 rokov) tento pripravok?
  https://www.farlesk.sk/blog/sanakryl-top-gumovy-nater-na-strechy?gclid=EAIaIQobChMImfXHlK_i9wIVH4xoCR0xiARVEAAYAiAAEgKHHfD_BwE

  alebo viete poradit iny?

  S pozdravom
  Martin Kozler

  Zobrazit odpověď

  Dobrý deň, prosím máte odborníka, ktorý by mohol zisti, ako by sa zatekanie plochej strechy dalo odstrániť (Bratislava-okolie).
  Budem Vám veĺmi vďačná za odpoveď.
  Adameková

  Zobrazit odpověď

  Dobrý deň, dcera má rovnú strechu pokrytú Fatrafolom, po roku jej stale zateka zo strechy pri komíne. Je už z toho zúfala, lebo nevie nájsť problem, ktorý zatekanie spôsobuje. Teraz sa rozhodla, že strhnúme Fatrafol zo strechy a dá tam IPU. Prosím neviete jej navrhnúť jednoduchšie riešenie? Budem Vám veĺmi vďačná za akýkoĺvek návrh.
  ĎAKUJEM
  Lýdia

  Zobrazit odpověď

  Dobry den.idem robyt strechu na garaz.nebude vikurovana.staci na osb dosku dat parozabranu a fatrafol kotveny ? Pod osb bude asi 15cm izolacie a sadrokarton.dakujem.Nebude sa tam zrazat vlhkost?

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, v RDS pro technologický celek, který naše společnost realizuje v areálu Spolchemie, je navržena hydroizolace základů z PVC-P, a to STAFOL 914 VS. Vyrábí společnost Fatra takový produkt?

  Zobrazit odpověď

  Dobry den, prosim o radu ohledne skladby strechy se sklonem 3%. Skladba je PVC folie, geotextilie, eps 300-400mm kotven do osb desky, samolepici asfaltova parozabrana, osb desky 12 a 22 mm,ktere lezi na krovech, krovy tvory tramy 1-2 roky vyschle. Na krovy zavesena konstrukce na sadrokarton, na konstrukci polozena 50mm skelna vata z duvodu odhlucneni. Mezera mezi sadrkaktonem a osb deskou 400-500mm, obvodove zdivo ytong lambda 550mm.
  Musi byt parozabrana nad sadrokartonem nebo tam byt nesmi, aby osb desky netrpely vlhkosti,resp.plisnemi, kdyz prostor mezi osb a sadrokartonem neni odvetrany?
  Dekuji za odpoved.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý deň.
  Je možné natavovať PVC fóliu Fatrafol 818 aj na hlíníkový ukončujúci profil strechy pokiaľ sa nejedná o výrobok z Viplanylu a ak sa dodržia zásady pre diltáciu medzi jednotlivými kovovými prvkami? Tým ukončujúcim profilom myslím niečo podobné ako tu v odkaze https://www.roofgiant.com/roof-edge-trims/aluminium-roof-edge-trim-200mm-x-200mm-x-100mm/

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, chtěl bych bývalý septik použít jako podzemní rezervoár k zachytávání dešťové vody. Septik jsem vyčistil, výtluky v betonu jsou vyhlazeny vysprávkovou maltou. Septik má 8 m3, ale neudrží vodu. Napadlo mě, provést hydroizolaci pomocí fólie: vytapetovat tím dno a boční stěny. Má Fatrafol k tomu nějaké řešení? Typ fólie, jaký by byl způsob uchycení ke stěnám? Je možné provést něco takového svépomocí? Izolatérským firmám se to nechce moc dělat. Nevím proč, prý z důvodů vytížení … 🙁 S pozdravem, Z. Beránek

  Zobrazit odpověď
  17. 5. 2022Balkony a terasy

  Dobrý den,

  Prováděli jsme rekonstrukci terasy a chceme následně pokládat uměle travní čtverce. Lze tyto čtverce viz příloha pokládat na fatrafol přímo nebo je potřeba dokoupit terče? Děkuji za odpověď

  Zobrazit odpověď

  Články