Zavřít
  Poradna Fatra
  21. 7. 2020Zemní izolace

  Dobrý den,
  v loňském roce jsme pro stavbu pasivní dřevostavby, vybudovali plovoucí základovou desku ( složení odspodu – XPS, filtek, Fatrafol, filtek, železná konstrukce a samotný beton – výška 20cm).
  Deska zrála 4 měsíce, ale je pravda, že do ní občas zapršelo. Poté byla konstrukce domu zastřešena, nainstalovány okna a dveře.
  Po 4 měsících, před vylitím anhydridu, jsme zjistili, že v mezi Fatrafolem a samotným betonem, je filtek promáčen a drží se tam voda.
  Horní část betonu je ale dokonale suchá.
  máte nějaký typ, jak se vody ve spodní části zbavit?
  Děkuji

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, na dotaz izolování staré jímky, radíte přivařit folii na horním okraji na poplastovanou lištu.Můžete mi přiblížit o jakou se jedná lištu, popřípadě čím ji nahradit, nebo kde sehnat?Děkuji Hájek Petr.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,

  Potřebujeme provést hydroizolaci betonové terasy přilepené k novostavbě. Velikost cca 35m2 v obci Ostrožská Nová Ves (okres Uherské Hradiště). Sháníme kontakty na řemeslníky, nebo firmy, kteří s tím mají zkušenosti. Můžete někoho doporučit?
  Předem děkuji za info.

  Martin Jurásek

  Zobrazit odpověď

  Dobry den ,

  Chtel jsem se prosim zeptat ..mam skruze na zahrade a chci tam odvezt veskerou destovou vodu tak abych mel na zalevani zahrady….Ma otazka ?….Kdyz si koupim folii a nejak se mi to podari namontovat …na vrchu te skruze mam diry na pritok do studny ..to budu muset udelat diry do Folii?….a potom to natahnout…

  Predem dekuji…Gongol

  Zobrazit odpověď

  Dobry den.
  Chceme zateplovat plochu strechu polystyrenom hr.150mm na starsom rodinnom dome. Momentalne su na streche asfaltove pasy a chceli by sme pouzit PVC foliu. Strecha je jednosmerene spadovana do odkvapoveho zlabu. Ako riesite detail zateplenia pri odkvapovom zlabe kde je rimsa a nevznikol tepleny most? Cize ako odporucate ukoncit teplnu izolaciu v tomto mieste a do coho by ste odprucali ukotvit zlabove drziaky? Dakujem Rado.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,prosím o informaci ohledně doporučení-typ fatrafolu na provedení hydroizolace terasy.
  Pozn.
  Na terase mám v současné době asfaltovou-IPA,okapnice titanzinek.Není však ve spádu,tzn.musím udělat betonový poter-do spádu a poté fatrafol.Tento se na beton lepí-mám na mysli lepení přímo k betonu,nebo jenom pokládka a lepit na spojích.Jako pochozí povrch bych chtěl udělat dřevěný rošt a na něj terasová prkna.
  Prosím o doporučení,popř pracovní postup.

  Děkuji

  Těžký Vilém
  602429750

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den
  Chtěl bych použít v rekonstruovaném objektu Fatrafol 914 jako hydroizolaci podlahy proti zemní vhkosti – nepodsklepený objekt bez zátěže tlakovou vodou. Sháním informaci, zda na Fatrafol 914 mohu položit polystyrenové desky s kotvením pro podlahové topení. Jde mi o případnou interakci mezi měkčeným PVC-P a tím polystyrenem, případně zda musím do systému vložit ještě nějakou další separační vrstvu. Vím, že stavební materiály na bázi asfaltu (IPA atd.) s polystyrenem „nekamarádí“ a proto jsem se rozhodl pro váš výrobek.
  Děkuji za info a přeji pěkný den
  Zdeněk

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  vyčistil jsem starý septik a upravil jako nádrž na děšťovou vodu. Je z betonu, ale napenetrovaná a natřená asfaltem. Je proto nutné oddělit folii 805 – 1,50mm od stěny septiku geotextilií, případně jak silnou? A je třeba folii kotvit i v rozích a na dně lištami?
  Děkuji za odpověď
  ing. Jan Rous
  602 350 294

  Zobrazit odpověď
  20. 7. 2020Izolace střechy

  Dobrý den, náš panelový dům je 3 roky po položení nové izolace a následném překrytí folií Fatrafol. Tato se při větším větru silně vzdouvá a vytváří hluk. Již dvakráte došlo k vytažení kotev. realizační firma tvrdí , že je to normální. Případně mohu poslat video. Samozřejmě se obáváme protržení a škody na značné části díla. Děkuji za odpovědˇ.
  S pozdravem
  Petr Štěpánek předseda SVJ 1302 VLAŠIM

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  Rekonstrukce terasy 3x6m spád 3°. Povrch broušený betonový potěr srovnaný tmelem/lepidlem, bez nerovností. V rovině potěru je terasa ukončena stávající pohledovou (leštěná) okapnicí šíře 29 cm (RŠ 33 cm).
  Záměr využít materiál: Fatrafol 810 na Fatratex 300g, kotvit mechanicky přes terče, nahoře přivařit na vnitřní profily Fatranyl 40/60. Je možno ponechat pohledové nerez okapnice a jak správně ukončit dole Fatrafol 810, event. jak tento detail řešit? Děkuji.

  Zobrazit odpověď

  Články