Zavřít
  Poradna Fatra
  2. 4. 2019Ostatní

  Dobrý den.
  Plánuji opravu plechové střechy. Na plech chci nainstalovat záklop z OSB desek. Spád zhruba 10%. Je třeba nějakou fólii jako mezivrstvu? Chci použít FATRAFOL, ale nevím který. Ze střechy používám vodu na záliv zahrady.
  Dále nevím, jestli můžu ukončit FATRAFOL na barveném pozink plechu, či je na to nějaký speciální poplastovaný plech nebo nějaké profily.
  S pozdravem
  JH tel.732721961

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den.
  Budu izolovat jímku. Čím lepit geotextilii na stěny.
  Dá se lepit přímo svařovaná PVC folie na beton, případně jakým lepidlem?
  Děkuji.

  Zobrazit odpověď
  1. 4. 2019Ostatní

  Dobrý den.Potřeboval bych doporučit firmu na opravu izolace Fatrafol v lokalitě Tlumačov. Děkuji s pozdravem Macháček

  Zobrazit odpověď
  29. 3. 2019Ostatní

  Dobrý den,
  hledám vhodnou izolační folii pro rekonstrukci bývalé kanalizační jímky u RD, kterou chceme dále využívat jako nádrž na dešťovou vodu. Nechci použít PVC folii kvůli uvolňování změkčovadel do vody, určené k zalévání užitkové zahrady. Byla by vhodná folie Fatrafol P918 na bázi TPO? Je tam zaručena její zdravotní nezávadnost? Děkuji, s pozdravem I. Perglová

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den.
  V rámci rekonstrukce jedné kulturní památky musí být během výstavby ochráněna válcová obrazová stěna z železobetonu. Během výstavby musí být tato konstrukce zaizolovaná tepelně a zároveň hydroizolačně. V případě, že bych zvolila například PVC-P fólii, zajímalo by mě, zda ji můžu lepit, nebo kotvit například k podkladu z OSB desek a v jakých roztečích. Konstrukce je po zateplení cca 11m vysoká a 0,825m široká. Přeci jen se u těchto fólií uvažuje, že budou v horizontální poloze. Můžete mi poradit s kotvením, roztečí a vhodným podkladem?
  Děkuji a přeji hezký den,
  Beštová B.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den.
  Můžete mi, prosím, doporučit „nějakou“ fólii, kterou bych vložil do „ohrádky“ z prken, velikosti cca 2x1m a vysoké cca 10 cm, ve které budu mít kaktusy – ty zalévám podmokem cca 1x za 3 týdny (stáním ve vodě) cca 1 den. Zbylou vodu s hnojivem bych chtěl vypouštět spodní výpustí pro další využití na zahradě. Na fólii by stály plastové květináče.
  Nevím, jestli lepit či svařovat…
  S pozdravem Milan S.

  Zobrazit odpověď
  25. 2. 2019Ostatní

  Dobrý den.
  Jakou izolaci proti radonu – „Radonový index pozemku – STŘEDNÍ“, by jste mi poradili? Je dostačující FATRAFOL 803 1,5mm/š.2000mm/40m2
  Děkují.
  Michal Vrábel
  775 910 230

  Zobrazit odpověď
  3. 1. 2019Ostatní

  Dobrý den,
  Žádám Vás o doporučení vhodné skladby
  ploché střešní konstrukce s atikou. Střešní konstrukce by měla mít minimální sklon. Jde mi o skladbu jednotlivých vrstev. Řeším projekt novostavby RD v Trutnově . Nosná konstrukce bude dle statického posudku předpoklad BSH hranoly či příhradové vazníky. Na nosné konstrukci bude celoplošný záklop (předpoklad OSB 3-4 tl. 22 mm ?). Od tohoto záklopu nechám na vašem doporučení jednotlivých vrstev skladby. Předem děkuji za odpověď s pozdravem
  Tomáš Ryba, 778 736 871

  Zobrazit odpověď
  14. 12. 2018Ostatní

  Dobrý den,
  potřebuji izolaci pro stavbu hnojiště (cca 30cm prohlubeň v zemi), jako ochrana izolace bude použita betonová dlažba. Dodavatel mi doporučuje použít fólii Aquaplast 805/V. V prohlášení o vlastnostech uvedené fólie je použití pro izolaci jezírek. V technickém listu je sice uvedeno, že má velmi dobrou chemickou odolnost, ale nemohu mít následně problém při kolaudaci? Doporučili byste jinou fólii?
  Předem děkuji za odpověď.
  S přáním pěkného dne Kapsová K.

  Zobrazit odpověď
  26. 11. 2018Ostatní

  Dobrý den, měl bych dotaz, zda můžeme použít parozábranu FATRAPAR200 ve skladbě jednoplášťové ploché střechy z vnitřní strany interiéru? Její aplikace by byla zespoda na dřevěné nosníky a latě vyplněné izolací ISOVER UNI. Ve skladbě střechy není provětrávaná vzduchová mezera. Proto potřebujeme konstrukci co nejvíce utěsnit.
  Děkuji

  Zobrazit odpověď

  Články