Zavřít
  Poradna Fatra
  10. 5. 2023Zemní izolace

  Dobrý den,
  Převzal jsem stavbu po stavební firmě, se kterou byl investor nespokojen.
  Mají tam provedenou hydroizolaci desky z mPVC. Hydroizolace soklu bylo provedena z nějaké drahé tekuté hydroizolace – zelená.
  Terén má být vysoko, takže spoj vodorovné a svislé izolace bude v zemi. Myslíte si, že tento spoj je proveden dobře a může to tak být?

  A kolik cm pod natřenou částí soklu tou tekutou hydroizolaci by mohl být terén?

  Zobrazit odpověď
  30. 3. 2023Zemní izolace

  Dobrý den,
  budeme realizovat hydroizolaci podzemní opěrné části domu, která je zapuštěná 3m hluboko do svahu. Za stěnou bude klasicky provedena tepelná izolace a následně drenáž. Jaký typ hydroizolace byste pro tuto konstrukci doporučil?

  Velice děkuji, Marek Vnouček

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  jakou z Vašich hydroizolačních folií (nejlevnější), lze využít k napojení stávající Alkorplan 35034 (2,0mm), která tvoří vodorovnou hydroizolaci v desce RD a izolovat sokl (svislá izolace)?
  Děkuji

  Zobrazit odpověď
  30. 1. 2023Zemní izolace

  Dobrý den, můžete mi prosím doporučit Váš Výrobek kterým se mohu napojit na Sanoten 1116 (podřezání zdiva – vodorovná HI) ? Ideálně odkaz na technické listy.
  Děkuji

  Zobrazit odpověď
  24. 1. 2023Zemní izolace

  Dobrý den,
  prosím vás jakou má životnost FATRAFOL 803 1,5 mm
  Jde mi o to kolik let bude fungovat jako protiradonová bariéra, jestli je potřeba třeba po 10 letech udělat nějaké další protiradonové opatření. Děkuji Vojáčková

  Zobrazit odpověď
  23. 1. 2023Zemní izolace

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala jakou hydroizolaci použít při rekonstrukci podlahy v suterénu při středním radonovém indexu. Ve skladbě podlahy byl použitý systém Iglú pro provětrávání podloží.
  Předem děkuji.
  S pozdravem
  Petra Hlubučková

  Zobrazit odpověď
  20. 1. 2023Zemní izolace

  Dobrý den, mám izolaci fatrafol 803s 1,5mm na desce v provedení textilie, pvc izolace, textilie. Přesahuje 20 cm z desky a nyní stejnou formou vytazeno (textilie, pvc, textilie). Pvc navařena a vytažena cca 1 metr pod hranu stropu 1PP.
  Vzhledem k sněhu a blížící se zimě jsem nestihl zateplit spodní část celou xps polystyrenem a zůstane mi to do jara okdryto. Nevadí když bude voda na fólii a tajici sníh se dostane i za textilií pod PVC izolaci? Stihnu jen částečně zakryt nopovou fólii a nasypat kamenivo, ale z vrchu bude okryto. Příkladem i foto jak to nyní vypadá.
  Děkuji za odpověď.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,

  mám zaizolovanou základovou desku folii fatrafol 803S žlutá a nyní chceme izolovat a napojovat na stěny 1PP stejnou izolaci. Dotaz mám k tomu, za jakých venkovních teplot a podmínek lze izolaci provádět? Děkuji za odpověď, Válek

  Zobrazit odpověď
  5. 12. 2022Zemní izolace

  Dobrý den, mám v plánu zaizolovat vlhký sklep (nejedná se o tlakovou vodu) tím způsobem, že vytvořím uzavřenou „vanu“ tak, že podlahu a stěny potáhnu folií Fatrafol 803. Podlaha sklepa je hliněná.

  – Skladbu bych udělal podle dokumentu „KTP-H Detaily“, strana 2. Tedy zhutněné štěrkové lože (popřípadě liapor), separační textilie, HI fólie, sep. textilie, PE fólie a armovaná mazanina. Jakou roli v tomto složení hraje PE fólie, je tam nezbytně nutná?

  – Jaká skladba by byla vhodná na stěny sklepa? Ty jsou cihlové s vydrolenými spárami. Předpokládám, že bude potřeba stěnu vyspravit do roviny? Jakým způsobem se pak sep. textilie a HI fólie na stěnu upevní?

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, v nákresu máme na základové desce pod cihlovými zdmi plánovanou PVC hydroizolační. Ráda bych se materiálu z PVC vyhnula. Lze místo folie z PVC použít fólií fpo/tpo jako zemní izolaci? Jakou byste případně doporučili?děkuji Bártová

  Zobrazit odpověď

  Články

  Realizace zelené střechy na bytovém domě v Táboře

  Realizace zelené střechy na bytovém domě v Táboře

  Celý článek

  Pozvánka na seminář SYSTÉMOVÁ PLOCHÁ STŘECHA 2023

  Celý článek
  Prezentace pro projektanty a architekty

  Prezentace pro projektanty a architekty

  Celý článek