Zavřít
  Poradna Fatra
  2. 7. 2019Zemní izolace

  Dobrý den. Řešíme na stavbě detail izolace prostupu dvojice chrániček DN150 pro silové kabely, která musí bohužel prostupovat do konstrukce v úhlu. V příloze posílám fotodokumentaci. Myslíte, že půjde aplikovat detail H 101H-1 z vašeho technologického předpisu? Děkuji.

  Zobrazit odpověď
  18. 6. 2019Zemní izolace

  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat na možnost přilepení (zafixování) hydroizolace 803 k betonové základové desce RD. Kvůli možnému posunu folie/cihel. Jednalo by se o přilepení geotextilie k betonu, na geotextilii přilepit folii a pak ještě asi jednu krycí geotextilii na kterou už by se dala zakládací malta a zdilo se. Jakým způsobem/lepidlem by bylo možné lepit. Děkuji za odpověď.

  Zobrazit odpověď
  3. 6. 2019Zemní izolace

  Dobrý den, můžete mi dát kontakt realizační firmu na zemní hydroizolační práce /sklep/ v okolí Hranic /na Moravě/ děkuji Macura Petr

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,

  řešíme ve starším domě problém s vlhkostí a radonem.
  Nejspíš ho tedy podřízneme řetězovou pilou – do řezu obvykle dávají jouksi 2mm PE folii. Na ni by se pak chtělo napojit izolací místností. Problém je nicméně, že rovina řezu vychází dost vysoko, sotva 10 cm pod současnou podlahou.
  Jak je to s ohebností vašich protiradonových hydroizolací (Fatrafol/Stafol) – dají se ohnout téměř do pravého úhlu podél zdi dolů, abychom získali prostor na tepelnou izolaci podlahy?

  Ještě dodávám, že radonu je v současném stavu s prkennou podlahou na škváře asi o 50% nad normu, čili pokud napojení v řezu zdivem na tu PE folii nebude zcela hermetické, asi to bude pořád OK.

  Předem děkuji za odpověď.

  S pozdravem,

  Josef Troch

  Zobrazit odpověď
  9. 4. 2019Zemní izolace

  Dobrý den,
  mám dotaz jakým způsobem se provádí přechod z HI ( PVC ) na bitumenové pásy ve vertikále.
  Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem
  J. Šulák

  Zobrazit odpověď
  2. 4. 2019Zemní izolace

  Dobrý den,
  mám klasickou spodní hydroizolaci pod základovou deskou. Geotextilie, hydroizolace, geotextilie a základová deska. Po třech měsících se mi objevila na dvou místech vlhkost. Udělal jsem sondy a zjistil, že geotextilie je úplně mokrá. Izolace porušená není, beton je suchý a vlhkost už nepouští ven. Takže nevím kde se stala chyba a jak dostat vlhkost ven. Je pravda že nám deska před zastřešením několikrát zmokla ale to by snad neměl být takový problém.
  Děkuji Otto M.

  Zobrazit odpověď
  29. 3. 2019Zemní izolace

  Dobrý den,
  prosím o info, jaký produkt z vaší nabídky mám použít pro zemní izolaci. Hrubá stavba je hotova, jedná se mi o izolaci jednotlivých podlah v místnostech.
  Děkuji
  Alexandr Rešl

  Zobrazit odpověď
  29. 1. 2019Zemní izolace

  Dobrý den. Lze použít (přivařit) na již instalovanou folii Fatrafol 803 záplatu z folie Fatrafol 803V? Děkuji

  Zobrazit odpověď
  3. 1. 2019Zemní izolace

  Dobrý den. Prosím o radu ohledně opravy.
  U novostavby RD – obvodové zdivo založeno na PVC Fatrafol (hydroizolace). Bohužel se zedníkům povedlo poškodit – provrtat) tuto izolaci pod první řadou zdiva. Lze toto opravit nějakým způsobem bez bourání? například použít zálivkovou hmotu? Děkuji

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat na následující. Mám dokončenou hrubou stavbu a realizační firma mi udělala hydroizolace již po celé ploše baráku. Použitou folii mám Fatrafol 803, 2 mm. Hydroizolace je položená na základovou desku, ta byla zametená a očištěná, aby tam nebyly hrubší a větší nečistoty (kamínky apod). Ale moje otázka zní, zda folie vydrží chůzi dalších řemeslníků, kteří budou dělat vodoinstalaci, elektriku apod. Zda to takto můžu nechat nebo mám řešit ještě nějaké přikrytí. Je mi jasné, že při neopatrnosti a pádu ostřejšího předmětu může dojít k poškození, to si musíme pohlídat, ale zda při používání štaflí, normální chůzi atd nemůže být folie nějak výrazně poškozena. Pokud ano, máte nějaký návrh řešení?

  Děkuji,Prokop

  Zobrazit odpověď

  Články