Zavřít
  Poradna Fatra
  13. 9. 2021Zemní izolace

  Jak se mají systémově utěsnit prostupy svislé výztuže přes fóliovou hydroizolaci. Jedná se o zdivo sklepa, provedené z betonových bloků tl. 300 mm se svislou výztuží (4xprof. 14/tvárnici)a zalité betonem. Výztuž bude osazena do vyvrtaných otvorů. Děkuji. Bárta

  Zobrazit odpověď
  31. 8. 2021Zemní izolace

  Dobry den,
  je vhodny stafol 914 tl. 1,5 i pro zakladove desky v mirnem svahu kde cast desky (tedy i izolace)
  bude cca 75 cm pod terenem? cela deska cca 40 cm.
  Tlakova voda se pri kopani zakladu nevyskytovala.
  Nebo radeji doporucite jiz fatrafol 803?
  Dekuji
  Radek

  Zobrazit odpověď
  30. 8. 2021Zemní izolace

  Dobrý den, potřebuji zaizolovat základovou desku skladové haly. Izolování pouze proti zemní vlhkosti. Bude postačující izolace PVC stafol 914? Nad izolaci půjde ještě separační vrstva+EPS polystyren+finální podlaha. Bude dostačující stafol? Popřípadě jakou jinou by jste doporučili? Děkuji

  Zobrazit odpověď
  27. 8. 2021Zemní izolace

  Dobrý den,
  chystám se podřezávat starší RD…
  Chci se zeptat jaká Vaše izolace by se nejvíce hodila do podřezaného otvoru 1 cm? A jakou další izolací jí napojit a udělat vanu? Samozřejmě velký důraz kladu na životnost a manipulaci.
  Mockrát děkuji za Vaši odpověď.
  S pozdravem Roman D.

  Zobrazit odpověď
  26. 8. 2021Zemní izolace

  Dobrý den,
  navrhuji objekt, který má podzemní podlaží půdorysně větší, než nadzemní podlaží. Pro izolaci spodní stavby využívám právě fólii fatrafol a potřebuji zjistit, zda je některý z typů vhodný pro izolaci spodní stavby a zároveň by byl odolný proti prorůstání kořenů? Potřebuji totiž zaizolovat strop (střechu) nad zmíněným podzemním podlažím a spodní stavbu pokud možno tak, aby se nemusely napojovat různé typy nebo druhy izolací. Podzemní podlaží totiž bude zasypáno vrstvou zeminy a následně zde bude zasazena tráva a menší dřeviny.
  Děkuji za odpověď. Ing. Jan Horych

  Zobrazit odpověď
  20. 8. 2021Zemní izolace

  Dobrý den,
  bude mi na folii Fatrafol 803 (nevím jaký je to typ ale je z jedné strany černá a z druhé žlutá) 1,5 mm stačit teplota svařování 550 st.

  Děkuji za odpověď.

  Pavel Lukeš

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,

  u novostavby RD mám izolaci proti zemní vlhkosti řešenu PVC fólií (dodavatel stavby hovoří o vašem materiálu). Zatím je to ve fázi, kdy je dokončena vodorovná část. Právě jsem narazil na vašich stránkách na fotografii, kde je vidět zakončení svislé části s okrajem cca 30cm nad budoucím terénem. Na fotografii je ještě vidět napojení na fr. okono nebo dveře, které má práh v úrovni podlahy. V mém konkrétním případě bude takových otvorů 8.

  Můžete se, prosím, podělit o tento konkrétní detail? Tj. jakým způsobem je napojení na rám okna provedeno? Přijde mi to jako velmi citlivé místo a rád bych, aby bylo provedeno co nejlépe.
  > k čemu je fólie navařena v této části
  > vidím i nějaký tmel (šedá barva) jak v oblasti okna, tak po celém obvodu domu
  > obrázek detailu bude nejlépe určující

  Odkaz na vaši fotografii:
  https://www.fatrafol.cz/wp-content/uploads/2016/02/fotka-8.jpg

  Předem děkuji za odpověď.

  Zobrazit odpověď
  2. 7. 2021Zemní izolace

  Dobry den,
  připravuji detaily izolací soklu a dalších navazujících částí a chtěl bych se zeptata zda nemáte typizované detaily v DWG pro jednodušší editaci?
  Děkuji Svoboda

  Zobrazit odpověď
  25. 6. 2021Zemní izolace

  Dobrý den. V projektu pro základovou desku rodinného domu mám navrženou fólii SIKAPLAN WP 1100-15 HL. Potřeboval bych ji z jistého důvodu nahradit fólií Fatrafol. Fólie bude umístěna mezi 2 vrstvy betonu 5cm a 13cm. Měla by být i proti radonu. Hodnota radonu v třetím kvartilu je 63,3 kBq / m3. Parametry fólie od Sikaplan jsou: tloušťka 1,5mm, plošná hmotnost 1,95 kg/m². Děkuji.

  Zobrazit odpověď
  22. 6. 2021Zemní izolace

  Dobrý den,
  prosím mám radon od 95 do 320kBq/m3, vysoký radonový index pozemku. Jakou byste mi doporučili izolaci. Nemám spodní tlakovou vodu. Páteřní odvětrání radonu asi budu nucen udělat

  Zobrazit odpověď

  Články