Zavřít
  Poradna Fatra
  13. 7. 2023Zemní izolace

  Dobrý den,
  na našem domě máme použitou jako hydroizolaci fólii Fatrafol 803 S bez krycí nadbetonávky (fólie je nyní pochozí, odkrytá). Od specialisty na vzduchotěsnost domů nám bylo doporučeno pro jistotu spáru mezi patou obvodového zdiva a zemí (nyní fólií) zamáznout gumoasfaltem. V technickém listu k  fólii se píše, že by neměla přijít do styku s asfaltem a EPS, v technickém listu od gumoasfaltu se píše, že lze použít v přímém kontaktu s EPS.. můžeme spáru u paty zdiva gumoasfaltem ošetřit, aniž bychom nějak negativně ovlivnili fólii? Jde pouze o proužek cca 4 cm okolo obvodu domu. Použili bychom toto: Hydroizolace gumoasfaltová Den Braven DenBit DISPER DN.
  Děkuji za odpověď.
  Jiří S.

  Zobrazit odpověď
  10. 7. 2023Zemní izolace

  Dobrý den, posílám dotaz na možnost opravy betonové jímky cca 5kubíků způsobem, kdy by se dovnitř dala folie.
  Z uvedené jímky se mi začala ztrácet voda, zůstavá zde cca 20 cm vody. Jímka je stará cca 5 – 6let.
  Dějuji za informaci s pozdravem Oranský Jaromír Písek

  Zobrazit odpověď
  10. 5. 2023Zemní izolace

  Dobrý den,
  Převzal jsem stavbu po stavební firmě, se kterou byl investor nespokojen.
  Mají tam provedenou hydroizolaci desky z mPVC. Hydroizolace soklu bylo provedena z nějaké drahé tekuté hydroizolace – zelená.
  Terén má být vysoko, takže spoj vodorovné a svislé izolace bude v zemi. Myslíte si, že tento spoj je proveden dobře a může to tak být?

  A kolik cm pod natřenou částí soklu tou tekutou hydroizolaci by mohl být terén?

  Zobrazit odpověď
  30. 3. 2023Zemní izolace

  Dobrý den,
  budeme realizovat hydroizolaci podzemní opěrné části domu, která je zapuštěná 3m hluboko do svahu. Za stěnou bude klasicky provedena tepelná izolace a následně drenáž. Jaký typ hydroizolace byste pro tuto konstrukci doporučil?

  Velice děkuji, Marek Vnouček

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  jakou z Vašich hydroizolačních folií (nejlevnější), lze využít k napojení stávající Alkorplan 35034 (2,0mm), která tvoří vodorovnou hydroizolaci v desce RD a izolovat sokl (svislá izolace)?
  Děkuji

  Zobrazit odpověď
  30. 1. 2023Zemní izolace

  Dobrý den, můžete mi prosím doporučit Váš Výrobek kterým se mohu napojit na Sanoten 1116 (podřezání zdiva – vodorovná HI) ? Ideálně odkaz na technické listy.
  Děkuji

  Zobrazit odpověď
  24. 1. 2023Zemní izolace

  Dobrý den,
  prosím vás jakou má životnost FATRAFOL 803 1,5 mm
  Jde mi o to kolik let bude fungovat jako protiradonová bariéra, jestli je potřeba třeba po 10 letech udělat nějaké další protiradonové opatření. Děkuji Vojáčková

  Zobrazit odpověď
  23. 1. 2023Zemní izolace

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala jakou hydroizolaci použít při rekonstrukci podlahy v suterénu při středním radonovém indexu. Ve skladbě podlahy byl použitý systém Iglú pro provětrávání podloží.
  Předem děkuji.
  S pozdravem
  Petra Hlubučková

  Zobrazit odpověď
  20. 1. 2023Zemní izolace

  Dobrý den, mám izolaci fatrafol 803s 1,5mm na desce v provedení textilie, pvc izolace, textilie. Přesahuje 20 cm z desky a nyní stejnou formou vytazeno (textilie, pvc, textilie). Pvc navařena a vytažena cca 1 metr pod hranu stropu 1PP.
  Vzhledem k sněhu a blížící se zimě jsem nestihl zateplit spodní část celou xps polystyrenem a zůstane mi to do jara okdryto. Nevadí když bude voda na fólii a tajici sníh se dostane i za textilií pod PVC izolaci? Stihnu jen částečně zakryt nopovou fólii a nasypat kamenivo, ale z vrchu bude okryto. Příkladem i foto jak to nyní vypadá.
  Děkuji za odpověď.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,

  mám zaizolovanou základovou desku folii fatrafol 803S žlutá a nyní chceme izolovat a napojovat na stěny 1PP stejnou izolaci. Dotaz mám k tomu, za jakých venkovních teplot a podmínek lze izolaci provádět? Děkuji za odpověď, Válek

  Zobrazit odpověď

  Články

  Nové certifikáty EPD

  Nové certifikáty EPD

  Celý článek
  Logistické centrum v Järfälla, Švédsko

  Logistické centrum v Järfälla, Švédsko

  Celý článek
  Renovace střechy na O2 aréně

  Renovace střechy na O2 aréně

  Celý článek