Zavřít
  Poradna Fatra
  9. 4. 2019Zemní izolace

  Dobrý den,
  mám dotaz jakým způsobem se provádí přechod z HI ( PVC ) na bitumenové pásy ve vertikále.
  Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem
  J. Šulák

  Zobrazit odpověď
  2. 4. 2019Zemní izolace

  Dobrý den,
  mám klasickou spodní hydroizolaci pod základovou deskou. Geotextilie, hydroizolace, geotextilie a základová deska. Po třech měsících se mi objevila na dvou místech vlhkost. Udělal jsem sondy a zjistil, že geotextilie je úplně mokrá. Izolace porušená není, beton je suchý a vlhkost už nepouští ven. Takže nevím kde se stala chyba a jak dostat vlhkost ven. Je pravda že nám deska před zastřešením několikrát zmokla ale to by snad neměl být takový problém.
  Děkuji Otto M.

  Zobrazit odpověď
  29. 3. 2019Zemní izolace

  Dobrý den,
  prosím o info, jaký produkt z vaší nabídky mám použít pro zemní izolaci. Hrubá stavba je hotova, jedná se mi o izolaci jednotlivých podlah v místnostech.
  Děkuji
  Alexandr Rešl

  Zobrazit odpověď
  29. 1. 2019Zemní izolace

  Dobrý den. Lze použít (přivařit) na již instalovanou folii Fatrafol 803 záplatu z folie Fatrafol 803V? Děkuji

  Zobrazit odpověď
  3. 1. 2019Zemní izolace

  Dobrý den. Prosím o radu ohledně opravy.
  U novostavby RD – obvodové zdivo založeno na PVC Fatrafol (hydroizolace). Bohužel se zedníkům povedlo poškodit – provrtat) tuto izolaci pod první řadou zdiva. Lze toto opravit nějakým způsobem bez bourání? například použít zálivkovou hmotu? Děkuji

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat na následující. Mám dokončenou hrubou stavbu a realizační firma mi udělala hydroizolace již po celé ploše baráku. Použitou folii mám Fatrafol 803, 2 mm. Hydroizolace je položená na základovou desku, ta byla zametená a očištěná, aby tam nebyly hrubší a větší nečistoty (kamínky apod). Ale moje otázka zní, zda folie vydrží chůzi dalších řemeslníků, kteří budou dělat vodoinstalaci, elektriku apod. Zda to takto můžu nechat nebo mám řešit ještě nějaké přikrytí. Je mi jasné, že při neopatrnosti a pádu ostřejšího předmětu může dojít k poškození, to si musíme pohlídat, ale zda při používání štaflí, normální chůzi atd nemůže být folie nějak výrazně poškozena. Pokud ano, máte nějaký návrh řešení?

  Děkuji,Prokop

  Zobrazit odpověď
  13. 11. 2018Zemní izolace

  Dobrý den, prosíme o informaci která folie je vhodná pro izolaci podlahy sklepa, po rekonstrukci má podlaha následující složení : štěrk, betonová vrstva, cementová stěrka, bitumenová stěrka. Stále se nám zdá, že podlaha propouští vodní páry. Uvítali bychom možnost lepení spojů. Podlaha má cca 60 m2. Děkujeme.

  Zobrazit odpověď
  11. 9. 2018Zemní izolace

  Dobrý den,
  na internetu jsem našel odkaz na detail napojení asfaltové lepenky a PVC.

  https://www.fatrafol.cz/dotazy/kombinace-lepenky-a-fatrafolu/

  Tento odkaz je ale nefunkční. Bylo by prosím možné poslat nový odkaz na detail?

  Děkuji.
  Gregor
  tel. 602743161

  Zobrazit odpověď
  7. 8. 2018Zemní izolace

  Do staré jimky jsem umístil nádrž na vodu a kolem obetonoval soklem.
  Přes sokl jsem dal betonove panely š roxory
  Dotaz musím panely ošetřit proti vlhkosti navezene zeminy
  Děkuji za info

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat jak se řeší problém propíchnutí povlakové hydroizolace Fatrafol 803-V, (výztuží suterénní stěny ze ztraceného bednění). Ve vašich podkladech jsem našla detail opracování prostupu ocelové výztuže, ale nejsem si jistá, zda lze tento detail realizovat po velmi časté frekvenci, tj.: 250 mm.

  Zobrazit odpověď

  Články