Poradna Fatra
11. 9. 2018Zemní izolace

Dobrý den,
na internetu jsem našel odkaz na detail napojení asfaltové lepenky a PVC.

https://www.fatrafol.cz/dotazy/kombinace-lepenky-a-fatrafolu/

Tento odkaz je ale nefunkční. Bylo by prosím možné poslat nový odkaz na detail?

Děkuji.
Gregor
tel. 602743161

Zobrazit odpověď
7. 8. 2018Zemní izolace

Do staré jimky jsem umístil nádrž na vodu a kolem obetonoval soklem.
Přes sokl jsem dal betonove panely š roxory
Dotaz musím panely ošetřit proti vlhkosti navezene zeminy
Děkuji za info

Zobrazit odpověď

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat jak se řeší problém propíchnutí povlakové hydroizolace Fatrafol 803-V, (výztuží suterénní stěny ze ztraceného bednění). Ve vašich podkladech jsem našla detail opracování prostupu ocelové výztuže, ale nejsem si jistá, zda lze tento detail realizovat po velmi časté frekvenci, tj.: 250 mm.

Zobrazit odpověď
26. 7. 2018Zemní izolace

Dobrý den,

máme dům ve svahu a potřebuji jednu stěnu domu trochu přihrnout zeminou. Na této stěně je již nalepena do určité výšky hydroizolace, ale nová úroveň terénu bude ještě cca 20 centimetrů výše než dříve a sháním vhodnou hydroizolační fólii, kterou bych zde aplikoval, aby voda ze zeminy nepronikala do stěny. Stěna je zděná z betonových tvárnic.

Doporučíte vhodnou hydroizolaci z Vaší nabídky?

Děkuji

S pozdravem
Martin Sušil

Zobrazit odpověď
23. 7. 2018Zemní izolace

Dobrý den,
mohla bych Vás poprosit o bližší popis provedení viz. Vaše odpověď: ‚zemní vlhkost zvládne a pro uvedenou hodnotu radonu vyhoví s velkou rezervou fólie Stafol 914 tloušťky 0,8mm. A to i pro vysokou propustnost podloží, které zpravidla vzniká založením stavby na štěrkopískové zhutněné ploše.
Pozor však na způsob vytápění objektu. U podlahového vytápění se doporučuje kombinace protiradonové izolace s drenážním systémem a vyvedením svislého odvětrání nad střechu objektu.‘
Děkuji. Jana Tončíková

Zobrazit odpověď
20. 7. 2018Zemní izolace

Dobrý den,

prosím o radu, řešíme na probíhající stavbě problém realizace soklové a suterénní části stavby. Do spodní stavby jsme projektovali váš systém. Jakým způsobem řešit připevnění fólie FATRAFOL 803 (PVC-P) a následně připevnění soklové izolace XPS. Skladba suterénní a nadsoklové části je: ztracené bednění, geotextilie, FATRAFOL 803, geotextilie, xps. Díval jsem se na vaše detaily (702 H, 703 H). Chybí zde separace mezi XPS a fatrafolem. Je možné tyto dva materiály řešit takto kontaktně? Mám za to, že tyto 2 materiály ( XPS, PVC-P jsou kontaktně nekompatibilní). Jak řešit kotvení (fólie a následně XPS) a vzájemný kontakt (nesnášenlivost) materiálů. Děkuji za odpověď a vysvětlení.
David Bartoš

Zobrazit odpověď
19. 6. 2018Zemní izolace

Dobrý den chtěl bych se zeptat jakou hydroizolaci použít do spár v podriznutem cihlovém zdivu tak aby se dala natavit na asfaltove pasy ,byla odolna proti protrzeni az se bude klinovat a jak izolaci svarovat ve spare? Ci jen překládat pres sebe ? Díky za odpověď Tesar

Zobrazit odpověď
24. 5. 2018Zemní izolace

Dobrý den, Chtěla bych se zeptat jakou izolaci by jste mi doporučil pro střední radonový index pozemku ca=43,1.
Děkuji

Zobrazit odpověď

Dobrý den,
prosím o informaci, jaká hmota se používá u zemní hydroizolace resp. u izolace základů a napojení na RD cihlu (svislá hydroizolace), kterou máte vyobrazenou na fotkách.
Děkuji

Sedláček

Zobrazit odpověď
16. 5. 2018Zemní izolace

Dobrý den,
plánujeme podřezání vlhkého zdiva u starého domu, kde je původní asfaltová izolace již nefunkční. Zvažuji použití buď fólie EKOTEN 915 nebo SANOTEN 1116. Rád bych, aby fólie plnila i ochrannou funkci proti případnému pronikání radonu. Která z těchto fólií je vhodnější?..respektive lepší? Děkuji Pokorný

Zobrazit odpověď

Články