Zavřít
  Poradna Fatra
  24. 6. 2020Zemní izolace

  Dobrý den. Stavíme RD v obci Bělov, Otrokovice, okr. Zlín. Jsme před dokončením základové desky, na kterou by se měla pokládat podle projektu hydroizolace s označením Fatrafol 803. Rád bych získal kontakt na někoho v okolí, kdo by pokládku izolace mohl provést. Poradíte? Děkuji. M. Nemček, 725122548

  Zobrazit odpověď
  2. 6. 2020Zemní izolace

  Dobry den,
  chtel bych Vas pozadat o radu.
  Budeme stavet dvoupodlazni RD o rozmerech 11×8,5m kde bude pouzita plovouci zakladova deska.Rad bych vedel jakou bych mel pouzit izolaci ktera by fungovala jako protiradonova a zaroven hydroizolace,na pozemku byl nameren stredni radonovy index
  Dale bych se chtel zeptat jestli vase folie muze prijit do primeho kontaktu s betonem
  a jestli je mozne si u vas nechat svarit folii o rozmeru 14×11,5m
  Dekuji za odpoved

  S pozdravem Cestmir smejkal

  Zobrazit odpověď
  1. 6. 2020Zemní izolace

  Dobrý den,
  lze na fatrafol 803 přímo lepit soklový polystyren pomocí PUR pěny? Nebo by měla folie být zakryta geotextílii a na to lepit polystyren?

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den. Opravuji starší domek, který není podsklepen kvůli vysoké spodní vodě a vzlínající vlhkosti. Chtěl bych položit novou hydroizolaci. Zároveň bude provedeno mechanické podřezání stěn. Prosím o radu jakou izolaci a jakou tloušťku mám použít. Děkuji.

  Zobrazit odpověď
  29. 5. 2020Zemní izolace

  Dobrý den přeji, rád bych Vás poprosil o radu, či zda-li nemáte k dispozici odkaz na nějaké foto, jak se správně zakončuje zemní izolace sklepa nad terénem na lištu ? Lišta má přijít až na finální fasádu, nebo je možné ji přidělat již na zdivo a následně omítnout i s lištou / folií ? Máme ztracené bednění , geotextilie, fatrafol, geotextilie, nopová folie a jde mi o správné zakončení nad terénem. Předem Vám velice děkuji za radu a hezký den přeji.

  Zobrazit odpověď
  27. 5. 2020Zemní izolace

  Dobrý den,
  splňují Vaše izolace požadavky na nejvyšší stupeň ochrany proti úniku radonu z podloží?
  Případně jakou skladbu máme použít u přístavby RD, aby tato izolace byla dostatečná.
  Děkuji Přibyl

  Zobrazit odpověď
  26. 5. 2020Zemní izolace

  Dobry den, v projektu mam zakreslenou hydroizolaci fatrafol polozenou na betonovou zakladni desku. Chci se zeptat, jestli tuto hydroizolaci musim jeste treba zalit betonovou vrstvou aby pri staveni cihel nedoslo k jeji poskozeni nebo nemusim delat zadnou ochranu a izolace je odolna? Pripadne jestli vite o lepsi variante hydroizolaci domu, budu rad, dekuji za odpoved
  Kadlec

  Zobrazit odpověď
  30. 4. 2020Zemní izolace

  Dobrý den, prosím o návrh hy a protiradonové izolace pro novostavbu nepodsklepeného RD, pro následující hodnoty:
  Směrná hodnota III. kvartilu cA75 objemové aktivity radonu pro danou třídu zeminy [kBq/m3]: 20,0
  Naměřená hodnota III. kvartilu k75 objemové aktivity radonu [kBq/m3]: 43,8
  Výsledný radonový index pozemku RI: střední (nízký 70).

  Zobrazit odpověď
  22. 4. 2020Zemní izolace

  Dobrý den,
  rád bych izoloval základovou desku zahradního jednopodlažního domku, nosné konstrukce budou ze zdiva porotherm 240mm. Prosím o doporučení jakou použít folii fatrafol. V současné době mám zbytek Fatrafol 810vt3 z izolace ploché střechy. Dá se použít tato nebo nikoliv. Děkuji za radu.

  Zobrazit odpověď

  Dobry den. Mam jednoduchy sklipek zo straceneho bedneni na zakladovych betonovych pasech z jedne strany je dum, z druhe je vstup a z 2 stran je navazka az po strop. V zakladech neni zadna hydroizolace (jenom asfalt z vnejska) a podlahu ted tvori hlina. Jak (levne) z tohto udelat co nejsussi sklipek? Napadlo ma na podlahu pouzit Fatrafol 803 na geotextilii a zalit 5 cm betonem. Alebo to musi opacne? So potom na folii, aby byla pochozi a odolna? Jak napojit na stenu? Dekuji.

  Zobrazit odpověď

  Články