Zavřít
  Poradna Fatra
  4. 12. 2020Zemní izolace

  Prosím o radu jak se dá zamezit ,aby se spodní voda netlacila při déletrvajícím dešti do sklepa v panelovém domě.Steny nemáme mokré ani plesnivé,jenom občas se vytlačí do sklepních prostor.Predem děkujeme za odpověď.

  Zobrazit odpověď
  2. 12. 2020Zemní izolace

  Dobrý deň! Staviam záhradný domček s malou pivnicou. Celú pivnicu chcem zaizolovať fóliou Fatrafol 803 / V 1,5mm. Základovú platňu som už vybetónoval, teraz chcem položiť geotextil a potom fóliu a zas geotextil a potom tam vyliať dalšiu vrstvu betónu. Moja otázka je či tam potrebujem 1000g/m2 geotextíliu alebo stačí slabšia či radšej silnejšia? Steny budú z DTčiek, tam chcem dať geotextil s 300g/m2 a medzi tiež Fatrafol 803 / V 1,5mm. Bude stačit tá 300 gramová na steny? Fóliu budem zvárať horúcim vzduchom… ešte posledná otázka … Odporúčate na zvar aj tú zálievkovú hmotu Z-02 bazénovú? Předem děkuji za odpověď Michal Pifko

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den
  Potřebujeme přidělat „Perimetrická deska na sokl DEKPERIMETER SD 150 40 mm“ na zemni folii 803.
  Mužeme použít PU pěnu?
  Diky JH

  Zobrazit odpověď
  27. 11. 2020Zemní izolace

  Dobrý den,mám hrubou stavbu bungalovu,pod obvodovým zdivem a příčkami mám geotextilii a folii Fatrafol 803.chtěl bych se zeptat,pokud mi natahnou tuto folii na celou základovou desku,tak jaká se používá vrstva na tuto folii,abych tam mohl položit polystyren EPS a v jaké vrstvě.Ta základová deska také není úplně rovná,tak by se touto vrstvou vyrovnala budoucí podlaha.Díky Martin Dejmek.

  Zobrazit odpověď
  26. 11. 2020Zemní izolace

  Dobrý den,
  chtěl jsem Vás požádat jestli by jste mi neposlali technologický postup a detaily provedení HI základové desky.
  Je nutné odvětrání podloží, když dům se nachází v oblasti s nízkým radonem a HI bude z fatrafol?
  Jaký typ folie použít?

  Děkuji.

  Zobrazit odpověď
  21. 10. 2020Zemní izolace

  Dobrý den. Měl bych dotaz zda hydroizolační fólie fatrafol je odolná proti ropným produktům jako je nafta a benzín a pokud ano jakou přesně použít. V místě výskytu právě ropných produktů .předem děkuji za odpověď Pavel Koščak

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,mám na betonu základové desky na geotextilii položenou vaši izolaci fatrafol 803,zatím jenom pod obvodovým zdivem a příčkami.Chtěl bych se zeptat jak se řeší případné nerovnosti betonu desky,jestli se může položit zbytek fólie na ne úplně rovný beton a jaká vrstva se potom dává na fólii před pokládkou polystyrenu,případně v jaké vrstvě. (slyšel jsem,že betonová stěrka)Díky za odpověď Martin Dejmek.

  Zobrazit odpověď
  6. 10. 2020Zemní izolace

  Dobrý den,
  mám podřezané zdi a vloženu fólii Sanoten 1116. Potřebuji na ni napojit hydroizolaci a vytvořit vanu (uvnitř i vně domu).
  Jaké hydroizolace s protiradonovou funkci lze napojit?
  Jaký je prosím doporučený postup při ohýbání fólie a vytváření vany?
  Předem děkuji.

  Zobrazit odpověď
  1. 9. 2020Zemní izolace

  Dobrý den,
  máme starší dům (10 let) ve svahu. Budeme upravovat suterén na obytný. Celá severní strana suterénu je pod zemí. Aktuálně je hydroizolace řešena modifikovanými asfaltovými pásy. Prozatím zde není žádný problém. Nicméně bych v rámci této úpravy pojistil hydroizolaci pomocí folie FATRAFOL 803/V. Jaká je správná skladba? Na pásy budeme lepit 150mm xps.

  Izolater navrhuje ponechat hydroizolační pásy, nalepit na ně xps, následně překrýt separační vrstvou (geotextílie) a svisle aplikovat folii Fatrafol. Folii chce kotvit k poplastovanému plechu, který bude umístěný v nadzemní části zdi. Následně se vše znovu zasype zeminou.

  Otázka zní, zda je tato skladba správná. Případně jakou jinou skladbu zvolit?

  Děkuji.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, chci se zeptat jestli může být hydroizolace fatrafol vhodná do středního radonového rizika ve styku přímo se ŽB deskou nebo s podlahovým polystyrénem EPS.

  Ve skladbě máme k dispozici pouze 1 vrstvu geotextílie, a teď nevím jestli tam musí být a případně kde.

  Posílam v příloze skladbu.

  Děkuji předem, s pozdravem.

  Zobrazit odpověď

  Články