Zavřít
  Poradna Fatra
  30. 1. 2023Zemní izolace

  Dobrý den, můžete mi prosím doporučit Váš Výrobek kterým se mohu napojit na Sanoten 1116 (podřezání zdiva – vodorovná HI) ? Ideálně odkaz na technické listy.
  Děkuji

  Zobrazit odpověď
  24. 1. 2023Zemní izolace

  Dobrý den,
  prosím vás jakou má životnost FATRAFOL 803 1,5 mm
  Jde mi o to kolik let bude fungovat jako protiradonová bariéra, jestli je potřeba třeba po 10 letech udělat nějaké další protiradonové opatření. Děkuji Vojáčková

  Zobrazit odpověď
  23. 1. 2023Zemní izolace

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala jakou hydroizolaci použít při rekonstrukci podlahy v suterénu při středním radonovém indexu. Ve skladbě podlahy byl použitý systém Iglú pro provětrávání podloží.
  Předem děkuji.
  S pozdravem
  Petra Hlubučková

  Zobrazit odpověď
  20. 1. 2023Zemní izolace

  Dobrý den, mám izolaci fatrafol 803s 1,5mm na desce v provedení textilie, pvc izolace, textilie. Přesahuje 20 cm z desky a nyní stejnou formou vytazeno (textilie, pvc, textilie). Pvc navařena a vytažena cca 1 metr pod hranu stropu 1PP.
  Vzhledem k sněhu a blížící se zimě jsem nestihl zateplit spodní část celou xps polystyrenem a zůstane mi to do jara okdryto. Nevadí když bude voda na fólii a tajici sníh se dostane i za textilií pod PVC izolaci? Stihnu jen částečně zakryt nopovou fólii a nasypat kamenivo, ale z vrchu bude okryto. Příkladem i foto jak to nyní vypadá.
  Děkuji za odpověď.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,

  mám zaizolovanou základovou desku folii fatrafol 803S žlutá a nyní chceme izolovat a napojovat na stěny 1PP stejnou izolaci. Dotaz mám k tomu, za jakých venkovních teplot a podmínek lze izolaci provádět? Děkuji za odpověď, Válek

  Zobrazit odpověď
  5. 12. 2022Zemní izolace

  Dobrý den, mám v plánu zaizolovat vlhký sklep (nejedná se o tlakovou vodu) tím způsobem, že vytvořím uzavřenou „vanu“ tak, že podlahu a stěny potáhnu folií Fatrafol 803. Podlaha sklepa je hliněná.

  – Skladbu bych udělal podle dokumentu „KTP-H Detaily“, strana 2. Tedy zhutněné štěrkové lože (popřípadě liapor), separační textilie, HI fólie, sep. textilie, PE fólie a armovaná mazanina. Jakou roli v tomto složení hraje PE fólie, je tam nezbytně nutná?

  – Jaká skladba by byla vhodná na stěny sklepa? Ty jsou cihlové s vydrolenými spárami. Předpokládám, že bude potřeba stěnu vyspravit do roviny? Jakým způsobem se pak sep. textilie a HI fólie na stěnu upevní?

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, v nákresu máme na základové desce pod cihlovými zdmi plánovanou PVC hydroizolační. Ráda bych se materiálu z PVC vyhnula. Lze místo folie z PVC použít fólií fpo/tpo jako zemní izolaci? Jakou byste případně doporučili?děkuji Bártová

  Zobrazit odpověď
  19. 10. 2022Zemní izolace

  Dobrý den jaký bychom měli použít radonový opatrení v těchto hodnotách a podlahovím vytápením?Bude stačit jedna vrstva lepenky a jaké? dekuji Beran

  Zobrazit odpověď
  15. 9. 2022Zemní izolace

  Dobrý den,
  stavím RD ve svahu a jako vodorovná izolace je použita Fatrafol 803S. Nyní potřebuji stejnou PVC folií zaizolovat svislou stěnu, která je na straně svahu tzn v zemi.
  Při prostudování detailů na vašich stránkách mi jako nejlepší varianta přijde kompletní nalepení folie (Detail 702H) na zeď, kdy folie bude mezi sebou svařena, ale nemohu sehnat dodavatele kontaktního lepidla EMFICOL 34033 A. U dalších doporučených detailů 701H, 703H se obávám následné deformace folie (skladba: zeď-separační textilie-PVC folie-pu pěna- XPS => folie je prakticky volná). Který detail preferujete?
  Další problém vidím lepení XPS přímo na PVC folii, je odstup vytvořený pu pěnou dostatečný? Nedojde k degradaci hydroizolace?

  Děkuji za odpovědi, Marek Chmúra

  Zobrazit odpověď
  14. 9. 2022Zemní izolace

  Dobrý den,
  budu podřezávat cca 70 let starý dům a chci vybrat vhodnou izolaci. Je vhodným typem izolace SANOTEN 1116 o tl. 2 mm? Pro izolaci podlah s napojením izolace pod obvodovým zdivem stačí zvolit slabší tl. izolace, nebo opět 2 mm? Svaření fólie lze realizovat horkovzdušnou pistoli s válečkem?

  Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

  Šplíchal

  Zobrazit odpověď

  Články

  Fatra spustila vzdělávací program pro projektanty a architekty

  Fatra spustila vzdělávací program pro projektanty a architekty

  Celý článek
  Distribuční a logistické centrum v Rotterdamu

  Distribuční a logistické centrum v Rotterdamu

  Celý článek

  Nové reference v Anglii

  Celý článek