Zavřít
  Poradna Fatra
  25. 3. 2020Zemní izolace

  Dobrý den,
  suterén našeho rodinného domu, který je obytný je celý ze tří stran pod úrovní terénu. Zdi pod terénem jsou ze ztraceného bednění. Na ní je instalována geotextilie, následně Fatratol 1,5 mm a na něm XPS polystyren. Je takový styk XPS polystyrenu a Fatratolu v pořádku?

  Děkuji za reakci
  Robert Mička

  Zobrazit odpověď
  18. 12. 2019Zemní izolace

  Dobrý den,
  chtěl bych při rekonstrukci podlah a dodatečné hydroizolaci (proti zemní vlhkosti ) vnitřních stěn dvou místností přízemního domu použít jeden materiál, nejlépe PVC fólii.
  U podlah bych použil skladbu 102-H bez podkladního betonu – jaká je požadovaná minimální tloušťka izolace s ohledem na mechanickou odolnost ?
  Část zdiva bude přezděná (vybouraná a nově vyzděná) – musí být PVC fólie (v jaké tloušťce) oboustranně chráněná textilií (a v jaké gramáži) ?
  A zbývající část zdiva (příček) bude podříznutá – je možné za určitých podmínek použít také PVC fólii (například větší tloušťku nebo vyztuženou fólii) ? Existuje nějaký typ PVC fólie, který by se dal vložit do zdiva (půjde jen asi o 3 m příčky tl.15 cm) bez ochranných textilií, podobně jako se vkládá HD nebo LD-PE ?
  Radon neřeším, jde mi typ fólie, která by obsáhla všechny popisované případy, abych se vyhnul napojování dvou materiálů a použiji klidně dražší fólii na všechno, protože se jde o malý rozsah (celkově asi jedna role).
  Děkuji za odpověď, T.Vyšohlíd

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  potřebuji provést dodatečnou hydroizolaci (vanu) do místnosti bez vodorovných izolací (starý kamenný dům). Uvažovaný přesah na stěně je cca 15 cm. Vím že ideální kotvení těchto svislých přesahů je navařením na poplastovaný plech, nicméně v mém případě by tento plech byl vystaven trvalému působení vlhkosti a s mírným obsahem solí, tak bych se obával o jeho životnost. Je nějaká další spolehlivá možnost kotvení těchto svislých přesahů ? Napadá mě vytvořit ve zdi drážku a použít nějaký vhodný tmel/lepidlo ?

  Zobrazit odpověď

  Dobry den. Mame podsklepenou novostavbu. Jako hydroizolaci jsme pouzili folii PVC Fatrafol 803 tl. 1,5 mm. Chtel bych se zeptat, jestli zabranuje i pronikani radonu? Mame nameren stredni radon. Dekuji za odpoved, Ondrej Skok

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  jakou mám použít folii pro hydroizolaci suterénu pod garáží – cca. 80m2 v prostředí možného výskytu tlakové vody – potok od stavby cca. 25m. případně poslat technické detaily, zejména opracování detailu zpětného spoje atd….. suterénní stěna bude vybedna z bednění šíře 300 a 400mm
  děkuji
  foltýn

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, měl bych dotaz podobný předcházejícímu (polystyren na zeď ze ztraceného bedněn)í a týkající se nalepení polystyrenu na PVC hydroizolační folii. Jestli jsem dobře pochopil, tak na folii je třeba připevnit textilii 200 g/m2 a pak teprve polystyren. Jakou pěnu/lepidlo byste doporučil? Stejnou na připevnění textilie i polystyrenu?
  Velice děkuji za Vaši odpověď, s pozdravem
  P. Vyzula

  Zobrazit odpověď
  22. 11. 2019Zemní izolace

  Dobrý den, mám za donem 2,5 m vysokou zeď ze ztraceného bednění. Chtěl bych na tuto zeď dát Vaši folii, pak na ni polystyren třeba 5cm a poté zasypat kačírkem. Je to takto možné a ještě jaký typ folie?
  Děkuji Kuric

  Zobrazit odpověď
  19. 11. 2019Zemní izolace

  Zděný septik už zřejmě netěsní chtěla bych provést gumovou izolaci

  Zobrazit odpověď
  6. 11. 2019Zemní izolace

  Dobrý den, budu dělat hydroizolaci spodní stavby fólií Fatrafol 803 a chtěl bych se zeptat jakou teplotou se fólie k sobě svařují. Děkuji.

  Zobrazit odpověď
  31. 10. 2019Zemní izolace

  Dobrý den, stavíme dům a chceme použít Vaší hydroizolaci. Jen mám obavy z minutových teplot. Bude hrubá stavba a přes zimu tzv vymrzne, nebudou okna a dveře pouze zabedněné. Když mi geotextilie nasaje vlhkost (což určitě nasaje) voda zamrzne ale jaký to bude mít vliv na hydroizolaci, určitě se zkrátí životnost všeho, jak geotextilie tak i izolace. Je pro to nějaké řešení?

  Zobrazit odpověď

  Články