Zavřít
  Poradna Fatra
  18. 5. 2022Zemní izolace

  Dobrý den, v RDS pro technologický celek, který naše společnost realizuje v areálu Spolchemie, je navržena hydroizolace základů z PVC-P, a to STAFOL 914 VS. Vyrábí společnost Fatra takový produkt?

  Zobrazit odpověď
  17. 5. 2022Zemní izolace

  Dobrý den,
  požádal bych o radu jakou použít izolaci proti zemní vlhkosti a radonu. Radon vychází dle průzkumu hodnotově jako střední. Jedná se o výstavbu ocelové haly, kde bude podklad pod podlahu tvořit zhutněný štěrk. Izolace bude pokládána na polystyren XPS. Prosím dále i o informaci zda postačí izolaci položit v jedné vrstvě.
  Děkuji, Nosek

  Zobrazit odpověď

  Dobrý deň, firma mi pred časom realizovala izoláciu pivnice pomocou fólie. Fólia presahuje do výšky sokla. Chcel by som sa poradiť ako a čím zatepletiť túto časť. Fólia je ukotvená iba v hornej časti. V časti od zeme po koniec sokla nie je nijako prichytená ku podkladovému povrchu. Pôvodny plán bola izolácia pomocou XPS a následne fasáda.

  Zobrazit odpověď
  20. 4. 2022Zemní izolace

  Dobrý deň,
  chcel by som sa spýtať či je dobrý postup aplikacie fatrafolu na izoláciu pivnice nasledovne. Zvonka prímurovka na ktorú sa aplikuje fatrafol(vytvorenie bazénu), potom EPS/XPS ako izolácia, potom DTcka ako nosná konštrukcia ? Zatial som sa len dočítal, že sa spraví prímurovka na ktorú sa aplikuje fatrafol aby sa vytvoril bazen a potom sa dovnútra stavajúDtcka. Ale nie som si istý, či je správny postup vložiť ešte medzie prímurovku a DTčka izoláciu ESP/XPS . Alebo sa to vôbec nedoporučuje a lepšie je dať izoláciu zvonka na prímurovku. Poprípade čo je lepšie EPS alebo XPS pre vkladanie s fatrafolom do vnútra sendviča. Ďakujem ? Matúš Uhrin

  Zobrazit odpověď
  8. 4. 2022Zemní izolace

  Dobrý deň,
  začali sme s rekonštrukciou starého domu – v nepodpivničených izbách ideme robiť nové podlahy s podlahovým kúrením – budeme liať nový betón, dávať izoláciu, polystyrén, podlahové kúrenie a cementový poter. Chcela by som sa Vás spýtať aký typ fólie by bol vhodný naniesť na betónovú vrstvu a v akej hrúbke? Úroveň radónu je nízka, podrezávať dom nemáme v pláne.
  Ďakujem za Vašu radu.

  Zobrazit odpověď
  16. 2. 2022Zemní izolace

  Dobrý den ,chtěl bych se zeptat , jakou izolaci (označení), by jste mne od Vaší firmy doporučili na střední zátěž radonu na základovou desku RD ? Mám od projektanta napsáno v  dokumentaci pouze izolace Fatrafol 1.5mm a zajímalo by mne přesné označení a vaše doporučení. Moc děkuji za odpověď. S pozdravem Toman

  Zobrazit odpověď
  11. 2. 2022Zemní izolace

  Je přípustné aplikovat skladbu isolace detail 103H přímo na staré (lokálně poškozené) cihelné zdivo bez nutnosti vyrovnávací omítky? Jaké nerovnosti od dvoumetrové latě jsou přípustné (ostré hrany , kaverny, hloubka bodových prohlubní povrchově rozpadlých cihel). Jaká minimální gramáž ochranné textilie by měla být použita pro eliminaci poškození hydroizolační folie systému Fatrafol H?

  Zobrazit odpověď
  8. 11. 2021Zemní izolace

  Dobrý den, máme v projektu izolaci proti zemní vlhkosti fatrafol 803, 2mm, deska 9x19m, prosím o info, jak se folie kotví, svarovanim, nebo i mechanicky, kolik stojí rámcově montáž a materiál. Děkuji JR

  Zobrazit odpověď
  2. 11. 2021Zemní izolace

  Dobrý den, mohl bych se prosím zeptat, zda při použití hydroizolace Glastek 40 special mineral v domě s podlahovým vytápěním a drenážním systémem na vertiální odvod radonu při úrovních radonu dle přílohy je nutné používat ventilátor nebo stačí pasivní odvod radonu bez ventilárotu? Děkuji

  Zobrazit odpověď

  Mám hydroizolaci spodní stavby Fatrafolem PVC. Firma bohužel neprovedla správné zakončení u prostupů kanalizace, kdy límec není dostatečně spojený na KG trubku (krátký límec). Kolem KG trubek (prostupů) je mezera, která by se dodatečně mohla vyplnit tekutou hydroizolací. Lze na PVC a v místě styku Fatrafolu s KG trubkou nanést nějakou tekutou hydrozilaci? Případně jakou?

  Zobrazit odpověď

  Články