Zavřít
  Poradna Fatra
  1. 9. 2020Zemní izolace

  Dobrý den,
  máme starší dům (10 let) ve svahu. Budeme upravovat suterén na obytný. Celá severní strana suterénu je pod zemí. Aktuálně je hydroizolace řešena modifikovanými asfaltovými pásy. Prozatím zde není žádný problém. Nicméně bych v rámci této úpravy pojistil hydroizolaci pomocí folie FATRAFOL 803/V. Jaká je správná skladba? Na pásy budeme lepit 150mm xps.

  Izolater navrhuje ponechat hydroizolační pásy, nalepit na ně xps, následně překrýt separační vrstvou (geotextílie) a svisle aplikovat folii Fatrafol. Folii chce kotvit k poplastovanému plechu, který bude umístěný v nadzemní části zdi. Následně se vše znovu zasype zeminou.

  Otázka zní, zda je tato skladba správná. Případně jakou jinou skladbu zvolit?

  Děkuji.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, chci se zeptat jestli může být hydroizolace fatrafol vhodná do středního radonového rizika ve styku přímo se ŽB deskou nebo s podlahovým polystyrénem EPS.

  Ve skladbě máme k dispozici pouze 1 vrstvu geotextílie, a teď nevím jestli tam musí být a případně kde.

  Posílam v příloze skladbu.

  Děkuji předem, s pozdravem.

  Zobrazit odpověď
  18. 8. 2020Zemní izolace

  Dobry den. Poptam se u Vas na FATRAFOL 810 celkem 40 m2, tloustka 1,5 mm (nebo ekvivalent) . Prosim o cenovou nabidku a nejrychlejsi moznym terminu dodani/odberu.

  S pozdravem, Ing. Salou.

  Zobrazit odpověď
  13. 8. 2020Zemní izolace

  Dobrý den,

  co se stane, když izolace fatrafol je v přímém styku s betonem anebo podlahovým polystyrenem bez mezivrstvy v podobě textílie?

  S pozdravem

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, jakou izolaci byste mi doporučili pod betonovou podlahu skladu olejů a jaké jsou požadavky na podklad? Musí být izolace chráněná další vrstvou nebo lze na ni přímo aplikovat drátkobetonovou podlahu? Lze použít i na stěny betonové záchytné jímky, která zde bude?
  Děkuji, Horálek

  Zobrazit odpověď
  21. 7. 2020Zemní izolace

  Dobrý den,
  v loňském roce jsme pro stavbu pasivní dřevostavby, vybudovali plovoucí základovou desku ( složení odspodu – XPS, filtek, Fatrafol, filtek, železná konstrukce a samotný beton – výška 20cm).
  Deska zrála 4 měsíce, ale je pravda, že do ní občas zapršelo. Poté byla konstrukce domu zastřešena, nainstalovány okna a dveře.
  Po 4 měsících, před vylitím anhydridu, jsme zjistili, že v mezi Fatrafolem a samotným betonem, je filtek promáčen a drží se tam voda.
  Horní část betonu je ale dokonale suchá.
  máte nějaký typ, jak se vody ve spodní části zbavit?
  Děkuji

  Zobrazit odpověď
  24. 6. 2020Zemní izolace

  Dobrý den. Stavíme RD v obci Bělov, Otrokovice, okr. Zlín. Jsme před dokončením základové desky, na kterou by se měla pokládat podle projektu hydroizolace s označením Fatrafol 803. Rád bych získal kontakt na někoho v okolí, kdo by pokládku izolace mohl provést. Poradíte? Děkuji. M. Nemček, 725122548

  Zobrazit odpověď
  2. 6. 2020Zemní izolace

  Dobry den,
  chtel bych Vas pozadat o radu.
  Budeme stavet dvoupodlazni RD o rozmerech 11×8,5m kde bude pouzita plovouci zakladova deska.Rad bych vedel jakou bych mel pouzit izolaci ktera by fungovala jako protiradonova a zaroven hydroizolace,na pozemku byl nameren stredni radonovy index
  Dale bych se chtel zeptat jestli vase folie muze prijit do primeho kontaktu s betonem
  a jestli je mozne si u vas nechat svarit folii o rozmeru 14×11,5m
  Dekuji za odpoved

  S pozdravem Cestmir smejkal

  Zobrazit odpověď
  1. 6. 2020Zemní izolace

  Dobrý den,
  lze na fatrafol 803 přímo lepit soklový polystyren pomocí PUR pěny? Nebo by měla folie být zakryta geotextílii a na to lepit polystyren?

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den. Opravuji starší domek, který není podsklepen kvůli vysoké spodní vodě a vzlínající vlhkosti. Chtěl bych položit novou hydroizolaci. Zároveň bude provedeno mechanické podřezání stěn. Prosím o radu jakou izolaci a jakou tloušťku mám použít. Děkuji.

  Zobrazit odpověď

  Články