Zavřít
  Poradna Fatra
  8. 11. 2021Zemní izolace

  Dobrý den, máme v projektu izolaci proti zemní vlhkosti fatrafol 803, 2mm, deska 9x19m, prosím o info, jak se folie kotví, svarovanim, nebo i mechanicky, kolik stojí rámcově montáž a materiál. Děkuji JR

  Zobrazit odpověď
  2. 11. 2021Zemní izolace

  Dobrý den, mohl bych se prosím zeptat, zda při použití hydroizolace Glastek 40 special mineral v domě s podlahovým vytápěním a drenážním systémem na vertiální odvod radonu při úrovních radonu dle přílohy je nutné používat ventilátor nebo stačí pasivní odvod radonu bez ventilárotu? Děkuji

  Zobrazit odpověď

  Mám hydroizolaci spodní stavby Fatrafolem PVC. Firma bohužel neprovedla správné zakončení u prostupů kanalizace, kdy límec není dostatečně spojený na KG trubku (krátký límec). Kolem KG trubek (prostupů) je mezera, která by se dodatečně mohla vyplnit tekutou hydroizolací. Lze na PVC a v místě styku Fatrafolu s KG trubkou nanést nějakou tekutou hydrozilaci? Případně jakou?

  Zobrazit odpověď

  Dobrý deň.
  Chcem sa opýtať ako sa rieši hydroizolácia proti tlakovej vode s ochrannou textíliou okolo trčiacej vertikálnej výstuže zo základovej dosky na napojenie suterénneho muriva zo železobetónu.
  Jedná sa mi o detail prestupu. Sú poprípade dostupné nejaké detaily ako riešiť prestup cez hydroizoláciu a zároveň textíliu v takomto prípade.
  V prílohe posielam ilustračný obrázok pre lepšiu predstavu, o ktoré miesto sa mi jedná
  Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

  Zobrazit odpověď
  18. 10. 2021Zemní izolace

  Dobry den chci se zeptat na Geotextilii 1000/m2 zda je vhodna i do sklepa na odvetravanou podlahu. Skladba je hutnena zemina, hutneny kamen (frakce 32)a pak by sla geotextilie (1000/m2) na to by sly plastove tvarovky (systém Iglu) a beton.
  Zda pri vyskytu kondenz vlhkosti je geotex… propustna aby popřípadě voda prošla do kameni a nepropoustela vlhkost od zeme zpět.
  Dokuji za odpověď

  Zobrazit odpověď
  13. 9. 2021Zemní izolace

  Jak se mají systémově utěsnit prostupy svislé výztuže přes fóliovou hydroizolaci. Jedná se o zdivo sklepa, provedené z betonových bloků tl. 300 mm se svislou výztuží (4xprof. 14/tvárnici)a zalité betonem. Výztuž bude osazena do vyvrtaných otvorů. Děkuji. Bárta

  Zobrazit odpověď
  31. 8. 2021Zemní izolace

  Dobry den,
  je vhodny stafol 914 tl. 1,5 i pro zakladove desky v mirnem svahu kde cast desky (tedy i izolace)
  bude cca 75 cm pod terenem? cela deska cca 40 cm.
  Tlakova voda se pri kopani zakladu nevyskytovala.
  Nebo radeji doporucite jiz fatrafol 803?
  Dekuji
  Radek

  Zobrazit odpověď
  30. 8. 2021Zemní izolace

  Dobrý den, potřebuji zaizolovat základovou desku skladové haly. Izolování pouze proti zemní vlhkosti. Bude postačující izolace PVC stafol 914? Nad izolaci půjde ještě separační vrstva+EPS polystyren+finální podlaha. Bude dostačující stafol? Popřípadě jakou jinou by jste doporučili? Děkuji

  Zobrazit odpověď
  27. 8. 2021Zemní izolace

  Dobrý den,
  chystám se podřezávat starší RD…
  Chci se zeptat jaká Vaše izolace by se nejvíce hodila do podřezaného otvoru 1 cm? A jakou další izolací jí napojit a udělat vanu? Samozřejmě velký důraz kladu na životnost a manipulaci.
  Mockrát děkuji za Vaši odpověď.
  S pozdravem Roman D.

  Zobrazit odpověď
  26. 8. 2021Zemní izolace

  Dobrý den,
  navrhuji objekt, který má podzemní podlaží půdorysně větší, než nadzemní podlaží. Pro izolaci spodní stavby využívám právě fólii fatrafol a potřebuji zjistit, zda je některý z typů vhodný pro izolaci spodní stavby a zároveň by byl odolný proti prorůstání kořenů? Potřebuji totiž zaizolovat strop (střechu) nad zmíněným podzemním podlažím a spodní stavbu pokud možno tak, aby se nemusely napojovat různé typy nebo druhy izolací. Podzemní podlaží totiž bude zasypáno vrstvou zeminy a následně zde bude zasazena tráva a menší dřeviny.
  Děkuji za odpověď. Ing. Jan Horych

  Zobrazit odpověď

  Články