Zavřít
  Poradna Fatra
  8. 7. 2020Izolace střech

  Dobrý deń.
  Vrámci projektu stavby by sme potrebovali vyriešiť ukotvenie ocel.konstrukcie pre solarne kolektory do betónovej dosky plochej strechy.
  Chcem sa opýtať, či nam viete odporučiť pre kotvenie nejaký systemovy prvok s prerušeným tepelnym mostom.
  Pre tento prípad uvažujeme s vysokozaťaźovou konzolou DOSTEBA:
  http://www.dosteba.cz/?a=polozka&id=14

  Zaujimalo by nas, ako zabezpečiť vodotesnosť strešnej krytiny v mieste šrubového spoja pod kotviacou ocel. platňou.

  Za vyrozumenie, Ďakujem
  S pozdravom, Jacko

  Zobrazit odpověď
  1. 6. 2020Izolace střech

  Dobrý den prosím děláte PVC fólie v povrchové úpravě černá barva ? Máme dělat střechu a klient si přeje černou barvu střešní fólie PVC děkuji za odpověď Pikna

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,

  prosím o názor při opravě stávající (staré netěsné foliové) krytiny ploché střechy : je potřeba starou folii odstranit? pokud neodstraňujeme, lze položit novou přímo na starou? nebo je potřeba nějakou separaci?
  Děkuji předem za odpověď
  Vlastimil Mlynář

  Zobrazit odpověď
  30. 4. 2020Izolace střech

  Dobrý den, v projektu máme skladbu střechy Dekroof 03, ale chceme vrchní skladbu nahradit fólií fatrafol 810. Dává se pod tento typ fólie ještě geotextílie? Děkuji
  KN

  Zobrazit odpověď
  9. 4. 2020Izolace střech

  Dobrý den,
  budeme realizovat pultovou dvouplášťovou střechu se sklonem 11°, kde je navržena povlaková izolace fatrafol na celoplošném bednění z OSB desek, na povlakové izolaci je uvažována extenzivním vegetační vrstva.
  Rozdělil jsem dotaz na více otázek:
  1) Při konzultaci zelené střechy nám bylo doporučeno fólii kotvit, aby nedocházelo k „rolování“ folie pod vrstvou substrátu. Chtěl bych se tedy zeptat, jaký zvolit typ fólie a způsob kotvení?
  2) Jaká bude potřeba minimální tloušťka OSB desek? V konstrukčním předpisu je uvedena minimální tloušťka OSB desek 18 mm, je možné využít minimální tloušťku nebo zvolit raději 22 mm, případně prkenné bednění tloušťky 25 mm?

  S pozdravem
  Zdeněk Vejmelka

  Zobrazit odpověď
  25. 3. 2020Izolace střech

  Dobrý den hledám firmu v okolí Veselí nad Moravou na realizaci ploché střechy.
  Děkuji za odpověď

  Zobrazit odpověď
  18. 12. 2019Izolace střech

  Dobrý den, na výrobní hale byla provedena izolace z materiálu fatrafol 810. Bohužel vlivem nedopatření na střeše musí být proveden zásah a část střechy rozebrána. Chtel bych se zeptat jaké jsou nejnižší podmínky pro svařování fólií 810 v nízkých teplotách v těchto měsících. Nebrání li tomu nějaký Váš technologický předpis.

  Děkuji

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda vyrábíte i detailovou folii (bez nosné vložky ) v RAL +- 7016 ? Na přepáskování oplechování je prý ideální, jelikož oplechování neustále „pracuje“ .
  Předem díky za jakékoliv info. Děkuji

  Zobrazit odpověď
  8. 11. 2019Izolace střech

  Dobrý den,
  Na budově máme PVC krytinu,asi Fatrafol, která je zdegenerovaná.Jsou zde praskliny, dírky jak od špendlíku a je viditelná výztuha. Existuje nějaká forma celoplošného nátěru, co by renovace? Děkuji za odpověď. Štugel

  Zobrazit odpověď
  4. 11. 2019Izolace střech

  Dobrý den, je nutné použít u plechové steřchy folii proti prorůstání kořenů při použití kazetové/kobercové extenzivní zelené střechy? Nebo samotná plechová střecha je dostatečně odolná. Jedná se o klasickou střechu z falcovaného plechu. Předem děkuji za odpověď.

  Zobrazit odpověď

  Články