Zavřít
  Poradna Fatra
  29. 9. 2020Izolace střech

  Dobrý den.
  Na starším rodinném domě s plochou střechou o sklonu cca 15-18 stupňů a stářím povlakové krytiny (pravděpodobně FATRAFOL, nebo podobné) 15 – 20 let, potřebuji vyměnit střešní okna. Prosím o navržení postupu, jak nejlépe dosáhnout odpovídajícího pevného přilepení nové krytiny lemování na původní krytinu střechy. Střecha je pochůzí, pruhy krytiny jsou svařované. Jakou technologii k tomu použít? Je vhodné nějak opatřit stávající krytinu aby se spojila s novými díly? Děkuji za odpověď. Mojmír Vilímek, Ostrava. tlf: 603582436

  Zobrazit odpověď
  15. 9. 2020Izolace střech

  Dobrý den,
  chtěl bych se poradit ohledně řešení detailu atiky u pochozí terasy, tak aby fólie nevyčnívala nad pochozí vrstvou. Je možné tento detail řešit podobně jako v soklové části detail 702 H. Případně jak tento deail vyřešit?
  Děkuji za odpověď.

  Zobrazit odpověď
  2. 9. 2020Izolace střech

  Dobrý den,
  prosím o radu mám folii fatrafol na střeše, na kteru bych chtěl položit ještě jednu vrstvu folie fatrafol 810 tl. 1,5mm. Musím pod druhou vrstvu pokládat separační geotextíli ?

  děkuji za odpověď

  Zobrazit odpověď
  1. 9. 2020Izolace střech

  Dobrý den, můžete popsat rozdíl mezi folii 810 a 810V v návaznosti na co se která folie více hodí (rozdíl ve výrobě máte uvedený). A následně když vyrábíte různé tloušťky a šířky folie, v čem je rozdíl když chci folii na plochou střechu s co největší životností, napomůže mi k tomu větší tloušťka folie? Laicky řečeno, kde můžu použít folii o tl.1,2mm a kde o tl.1,8 mm? Km čemu vyrábíte vícero tlouštěk?
  Co se týče šířky, asi je vždy lepší použít co nejširší folii aby bylo lepených spojů co nejméně, je to pak pouze o množství kotev, nebo to tak není?

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,

  je možné získat kontakty na realizační firmy z okolí Bohumína – okr. Karviná

  Děkuji

  Zobrazit odpověď
  18. 8. 2020Izolace střech

  Dobrý den, je vhodná folie 810/V i pokud nad ní je vegetační souvrství? Je odolná proti prorůstání?

  Zobrazit odpověď
  17. 8. 2020Izolace střech

  Dobrý den, můžu položit fólií fatrafol přes polystyrén na rezavý plech

  Zobrazit odpověď
  13. 8. 2020Izolace střech

  Dobrý den, prosím o konzultaci technického řešení zelené střechy přístřešku na popelnice. Je lépe na překližkový záklop použít mechanicky kotvenou folii, nebo tavenou? Je možné ukončení na vodorovné ploše atiky? – Přílohou námi navržený detail. Předem díky za názor.

  Zobrazit odpověď
  21. 7. 2020Izolace střech

  Dobry den.
  Chceme zateplovat plochu strechu polystyrenom hr.150mm na starsom rodinnom dome. Momentalne su na streche asfaltove pasy a chceli by sme pouzit PVC foliu. Strecha je jednosmerene spadovana do odkvapoveho zlabu. Ako riesite detail zateplenia pri odkvapovom zlabe kde je rimsa a nevznikol tepleny most? Cize ako odporucate ukoncit teplnu izolaciu v tomto mieste a do coho by ste odprucali ukotvit zlabove drziaky? Dakujem Rado.

  Zobrazit odpověď
  8. 7. 2020Izolace střech

  Dobrý deń.
  Vrámci projektu stavby by sme potrebovali vyriešiť ukotvenie ocel.konstrukcie pre solarne kolektory do betónovej dosky plochej strechy.
  Chcem sa opýtať, či nam viete odporučiť pre kotvenie nejaký systemovy prvok s prerušeným tepelnym mostom.
  Pre tento prípad uvažujeme s vysokozaťaźovou konzolou DOSTEBA:
  http://www.dosteba.cz/?a=polozka&id=14

  Zaujimalo by nas, ako zabezpečiť vodotesnosť strešnej krytiny v mieste šrubového spoja pod kotviacou ocel. platňou.

  Za vyrozumenie, Ďakujem
  S pozdravom, Jacko

  Zobrazit odpověď

  Články