Zavřít
  Poradna Fatra

  Dobrý den,
  řešíme skladbu střešního pláště pod zelenou střechu a chtěl bych se zeptat jaký typ fólie by byl nejvhodnější pod vegetační střechu? Střecha je pultová ve spádu 10°, folie by byla umístěna na celoplošné dřevěné bednění případně jestli je možnost umístit přímo na izolaci?
  Děkuji

  S pozdravem
  Zdeněk Vejmelka

  Zobrazit odpověď

  Dobry den, chci se zeptat jaka je zivotnost folie 818/V-UV na pritizene zelene strese. Nad folii bude separacni folie(bud geotextilie nebo fatrapar, viz dalsi dotaz), na ni nopova folie pro zelene strechy(derovana) +lehceny substrat. Zivotnost PVC-P uvadite 10-15let, ma tahle 818/V-UV vyssi zivotnost kdyz bude mimo UV zareni a je navic urcena pro zelene strechy kde neni pristup k folii k pripadnym opravam? A dale uvazujeme o dodatecnem polozeni XPS nad folii. Je lepsi dat na Folii 818 jako separacni vrstvu vas Fatrapar nebo geotextilii od vyssi gramazi? Nevim co ma vyssi zivotnost, aby se mi po 5letech tato separacni folie/textilie nerozpadla pusobenim bakterii ve vlhku zelene strechy a XPS by pak lezel primo na Folii 818. Diky za dopoved.

  Zobrazit odpověď
  24. 10. 2018Zelené střechy

  Dobry den,
  Chci se zeptat koupil sem si byt v developerskem projektu kde je na terase hydroizolace fatrafol 810.Folie nelze zamenit za jinou v ramci jiz dany stavebnich postupu.Po prevzeti bytu mam zajem udelat z terasy vegetacni zelenou strechu. Je mozne polozit na jiz danou izolaci fatralov 810 dalsi izolaci FATRAFOL 818/V-UV ktera by tam spravne mela byt polozena z duvodu toho ze tam chci mit vegetacni zelenou terasu.?

  Dekuji za odpoved
  S pozdravem David

  Zobrazit odpověď

  Dobry den,
  Jake zatizeni kg/m2 v nasaklem stavu ma substrat ktery dodavate na zelene strechy? Jakou vegetacni vrstvu nabizite? Potreboval bych aby max zatizeni strechy bylo 70kg/m2. V projektu byl puvodne knauf urbanscape s rozchodnikovym konercem. Tak hledam levnejsi alternativu ktera ale strecha unese. Dekuji za odpovedi.

  Zobrazit odpověď
  21. 5. 2018Zelené střechy

  Dobry den,
  Rad bych se zeptal, zda je vhodna Fatrafol 810 pro tento typ strechy? Mam na tramech prkenny zaklop, geotextilii a Fatrafol 810. Uvazuji dale o skladbe: ochranna silna geotextilie, nopovka 2cm, slaba geotextilie a substrat pro extenzivni zelen v sile 10cm. Je to prosim spravne? Dekuji moc za odpoved

  Zobrazit odpověď
  11. 8. 2017Zelené střechy

  Dobrý deň, poprosil by som Vás o jednu informáciu.
  Sme dodávatelia vegetačných striech, v materiáloch v rámci propagácie
  uvádzame, že vegetačná strecha predlžuje životnosť strešnej fólie.
  Tak ako aj vy vo Vašich prospektoch.
  Z dôvodu obhájenia investície do zelenej strechy dostávame otázky o koľko
  sa predĺži životnosť fólie ?
  Chcem sa spýtať či náhodou ste nerobili laboratórne skúšky k danej problematike .
  Ak áno ,či nieste schopný nám takýto podklad poskytnúť, alebo aspoň potvrdiť nejaké časové predlženie životnosti folie.
  Bolo by to pre investorov zaujímavé a potvrdzovalo by to naše spoločné prehlásenia.

  Ďakujem vopred.
  Ing Štefánik Ľubomír MDM Slovakia s.r.o. Skalica

  mobil 00421 903 724613 email stefanik288@gmail.com

  Zobrazit odpověď
  17. 7. 2017Zelené střechy

  Dobrý den,
  lze použít volně pokládanou izolaci Fatrafol 818/V-UV pokud je střecha zatížena kačírkem o tl. 80-100 mm? Neni lepší při takto malých mocnostech využít spíše mechanicky kotvenou nebo lepenou hydroizolaci Fatrafol?

  Děkuji za odpověď Sellner

  Zobrazit odpověď
  13. 7. 2017Zelené střechy

  Dobrý deň,
  vrámci svojej bakalárskej práce riešim zhotovenie zelenej strechy ktorá je pochôdzna a zároveň tvorí nádvorie bytového domu (strecha nad 1.PP -podzemné garáže). V niektorých miestach sa na streche nachádzajú drenážne bloky na zmenšenie násypu zeminy a lepšie odvodnenie. Táto strecha ma klasické poradie vrstiev vegetačnej strechy s tým, že nieje spádovaná odvodnenie je riešene gravitačne. Na streche je navrhnutý Fatrafol 818/V 15mm hrúbky, v poli nekotvený keďže bude zaťažená násypom, spájaný vzájomne teplovzdušným zvarom.
  Rada by som vedela, či je toto riešenie technicky možné, aj pokiaľ strecha nie je spádovaná. V ploche je navrhnutých 9 strešných vpustí.
  Ďakujem za odpoveď Martina Huková

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  můžete mi prosím doporučit skladbu ozeleněné extenzivní střechy (vegetační vrstva 10=15cm) nad nezateplenou garáží, jež je částečně zapuštěna pod zem. Strop garáže má nulový spád.
  Lze si někde v plzeňském kraji zapůjčit svařovací pomůcky pro svépomocné provedení?
  Děkuji za odpověď
  Gia

  Zobrazit odpověď
  30. 6. 2017Zelené střechy

  dobrý deň,
  môžem použiť na zelenú strechu fóliu Fatrafol 810, alebo je potrebná 818/V?
  s pozdravom
  Synak

  Zobrazit odpověď

  Články