Zavřít
  Poradna Fatra
  23. 6. 2020Zelené střechy

  Dobrý den,
  to, že se PVC folie nesnaší s Ipou nebo polystyrenem, je znama věc. Otazka jak geotextilie vložená mezi polystiren a PVC je dostačující z dlouhodobého hlediska. V jedné studii co jsem četla není ani ideální polypropylen (což jsou vlastě i některé geotextilie).
  Bylo by možné dát na polystyrenovou izolaci parozabranu s AL folii směrem nahoru a na to přimo na to položit PVC folii 818/V-UV ?
  Vydíte v tom nějaký technický či materiálový problém?
  Jaký je rozdíl/zkušenosti geotextiliemi polypropylenovými a polyesterovými v kombinaci s PVC folii? (Konkrétně v souvrství zelených střech.
  Předem moc děkuji za informaci.
  Glezgo

  Zobrazit odpověď
  26. 3. 2020Zelené střechy

  Dobrý deň,
  máte pobočku aj na Slovensku, ideálne na východnom Slovensku? Zaujímala by ma cena ľahkej extenzívnej strechy, hydroizoláciu fatrafol už na streche mám. Maximálna nosnosť zelenej strechy v mokrom stave môže byť 65 kg/m2. Potrebujem 75m2. Ďakujem!

  Zobrazit odpověď
  18. 12. 2019Zelené střechy

  Dobrý den,

  potřeboval bych poradit k BP. Dá se vaše fólie FATRAFOL 818/V (818/V-UV) spojovat s nerezovým plechem ?

  Konkrétní situace : kombinace pochůzí a vegetační intenzivní střechy. Vegetace (strom je umístěn do nerezové vany a tu bych právě potřeboval napojit na HI folii.
  Předem Vám moc děkuji za odpověď.

  S pozdravem,
  Teodor Sadocha

  Zobrazit odpověď
  8. 11. 2019Zelené střechy

  Dobrý den,
  právě realizuji zelenou střechu a řeším PVC folii a oplechovaní střechy, je možné u Vás objednat folii i oplechovaní (oplechování v černé barvě), a jaká folie je vhodná pro sklo 15° pod zelenou střechu (plocha 170m2). Jak dlouho trvá dodání oplechovaní a folie? oplechování: okapnice 36bm a závětrná lišta 20bm. Děkuji Jan F

  Zobrazit odpověď
  1. 11. 2019Zelené střechy

  Dobrý den,
  můžete mi prosím doporučit skladbu ozeleněné extenzivní střechy (vegetační vrstva 10=15cm) nad nezateplenou garáží, jež je částečně zapuštěna pod zem. Strop garáže má nulový spád.
  Lze si někde v plzeňském kraji zapůjčit svařovací pomůcky pro svépomocné provedení?
  Děkuji za odpověď
  Gia

  Zobrazit odpověď
  31. 10. 2019Zelené střechy

  Prosím o radu aký typ strechy mám použiť. Plánovaná je kotvena ale rad by som použil aj zelenú. Dakujem

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den. Je možné použít 818 PVC i pro opracování koruny atik i jejich svislých částí. Je plánované jejích úplné zasypání. Střecha je totiž v úrovni terénu. Jde mi o to, jestli mě jako svářeči to nebude činit nějaké potíže například lámání fólie v rozích atp. Děkuji Kilinger

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  řešíme skladbu střešního pláště pod zelenou střechu a chtěl bych se zeptat jaký typ fólie by byl nejvhodnější pod vegetační střechu? Střecha je pultová ve spádu 10°, folie by byla umístěna na celoplošné dřevěné bednění případně jestli je možnost umístit přímo na izolaci?
  Děkuji

  S pozdravem
  Zdeněk Vejmelka

  Zobrazit odpověď

  Dobry den, chci se zeptat jaka je zivotnost folie 818/V-UV na pritizene zelene strese. Nad folii bude separacni folie(bud geotextilie nebo fatrapar, viz dalsi dotaz), na ni nopova folie pro zelene strechy(derovana) +lehceny substrat. Zivotnost PVC-P uvadite 10-15let, ma tahle 818/V-UV vyssi zivotnost kdyz bude mimo UV zareni a je navic urcena pro zelene strechy kde neni pristup k folii k pripadnym opravam? A dale uvazujeme o dodatecnem polozeni XPS nad folii. Je lepsi dat na Folii 818 jako separacni vrstvu vas Fatrapar nebo geotextilii od vyssi gramazi? Nevim co ma vyssi zivotnost, aby se mi po 5letech tato separacni folie/textilie nerozpadla pusobenim bakterii ve vlhku zelene strechy a XPS by pak lezel primo na Folii 818. Diky za dopoved.

  Zobrazit odpověď
  24. 10. 2018Zelené střechy

  Dobry den,
  Chci se zeptat koupil sem si byt v developerskem projektu kde je na terase hydroizolace fatrafol 810.Folie nelze zamenit za jinou v ramci jiz dany stavebnich postupu.Po prevzeti bytu mam zajem udelat z terasy vegetacni zelenou strechu. Je mozne polozit na jiz danou izolaci fatralov 810 dalsi izolaci FATRAFOL 818/V-UV ktera by tam spravne mela byt polozena z duvodu toho ze tam chci mit vegetacni zelenou terasu.?

  Dekuji za odpoved
  S pozdravem David

  Zobrazit odpověď

  Články