Zavřít
  Poradna Fatra

  Dobrý deň,
  strecha nad suterénom sa skladá z časti zelenej plochej strechy a z časti pojazdnej (parkoviska). Zaujímalo by ma prepojenie hydroizolácie odolnej voči ropným látkam a prerastaniu koreňov či je tam potrebné urobiť špeciálne prepojenie alebo stačí klasický presah a vyspádovanie opačných smerov. Strecha je nezateplená a vegetáciu bude tvoriť iba trávnik.

  Zobrazit odpověď
  30. 8. 2021Zelené střechy

  Dobrý den,
  plánuji zelenou střechu na budované pergole. Atika pergoly je tvořena 10mm silným ocelovým plechem. (viz příloha). Je prosím možné řešit zakončení folie Fatrafol 818 pouhým přilepením na ocelový plech? Nechci narušit vzhled přetažením folie přes horní hranu. Děkuji.

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den, mám dotaz, který váš produkt – fólie, má kvalitu HDPE a je ÚV stabilní? A je odolná proti prorustání kořenů? Děkuji za odpověď s pozdravem Erbs

  Zobrazit odpověď

  Dobrý den,
  píši Vám ohledně skladby vegetační střechy EXTENSIVE UNIVERSAL F. Konkrétně se chci zeptat jaký je minimální spád střešní roviny pro tuto skladbu? Postačí spád 0,5% nebo je lepší volit variantu 2% spádu. Dále se chci zeptat na hybridní recyklovaná deska 20 mm. Předpokládám, že tato vrstva plní ve skladbě funkci drenážní.
  Děkuji za Vaši radu

  Zobrazit odpověď

  Pro skladbu zelene střechy máme zhotovenou fólií Fatrafol 810 a 818 na atiku. Mechanický kotveno pouze na atiku, v ploše dočasně rozmístěna dlazba. Bude pritizeno kacirkem po obvodu, v ploše geotextilií, akumulační vrstvou a vrstvou substrátu 8-12cm. Je třeba ještě v ploše nějak bodové pritizit např dlazbou? Nebo stačí v obvodu a váhou substratu.?

  Zobrazit odpověď
  24. 2. 2021Zelené střechy

  Dobrý den,
  mohu použít doplněk VLNOVEC druh 11, pr.160 na fólii fatrafol 818/V-UV ?
  Děkuji
  J. Král

  Zobrazit odpověď
  29. 9. 2020Zelené střechy

  dobrý den, jakou střešní hydroizolaci byste doporučili na zahradní altán, sklon střechy je 22,5°, plánuji na to pak drenážní vrstvu (2CM vysoký nop), separační geotextilii a rozchodníkový koberec. děkuji, Studnička

  Zobrazit odpověď
  15. 9. 2020Zelené střechy

  Dobrý den, přemýšlíme o zelené střeše místo klasické tašky pro RD v Liberci(sklon venkovského typu 39st), je možné získat více informaci, ceny, dotace, realizace,?
  Děkuji
  Ondřej Čeřovský
  773635673

  Zobrazit odpověď
  18. 8. 2020Zelené střechy

  Dobrý den, mám šachtu pro sběr dešťové vody ze skruží posazené na betonové desce. Skruže jsou usazeny v jílovité půdě a pohnuly se mi. Netěsní a neudrží vodu. Zkoušel jsem už studnarskou pěnu, ale nepomohlo. Šachta je na 3 kubiky vody. Poradíte mi prosím, jakou fólií zvolit a jak na její instalaci? Děkuji, Petr Hejda

  Zobrazit odpověď
  23. 6. 2020Zelené střechy

  Dobrý den,
  to, že se PVC folie nesnaší s Ipou nebo polystyrenem, je znama věc. Otazka jak geotextilie vložená mezi polystiren a PVC je dostačující z dlouhodobého hlediska. V jedné studii co jsem četla není ani ideální polypropylen (což jsou vlastě i některé geotextilie).
  Bylo by možné dát na polystyrenovou izolaci parozabranu s AL folii směrem nahoru a na to přimo na to položit PVC folii 818/V-UV ?
  Vydíte v tom nějaký technický či materiálový problém?
  Jaký je rozdíl/zkušenosti geotextiliemi polypropylenovými a polyesterovými v kombinaci s PVC folii? (Konkrétně v souvrství zelených střech.
  Předem moc děkuji za informaci.
  Glezgo

  Zobrazit odpověď

  Články