Dobrý den.máme na domě stáří 19 let střešní folii tl. 1,5 mm.Střecha má nišší dřevěnou konstrukci s menším spádem a odtokem pouze do okapu.Celou dobu neproběhla žádná udržba.Je nějaké doporučení na ošetření ? jaká je možná životnost ? foto pro posouzení mám k dispozici. za výbor místopředseda Vitovský t. 774216898

Dobrý den,
u střešní fólie Fatrafol tloušťky 1,5mm se dá očekávat životnost cca 25 let. V průběhu těchto let dochází zejména vlivem slunečního záření k migraci změkčovadel, čímž fólie ztrácí pomalu pružnost. Ke konci životnosti je výrazně tvrdá a náchylná na mechanické poškození nárazem (např. silné krupobití). Doporučujeme provádět 2x ročně prohlídku střešního pláště, vizuálně kontrolovat celistvost povlakové krytiny a případné změny v chování a geometrii fólie (extrémně vypnutá fólie, vytržené kotvy, povytažené vpusti,...).
S pozdravem
Ivan Kučera
.