Dobrý den, Dodělávám střechu z tpo folie a trochu zateklo do vaty, v pár místech stalo cca 1-2mm vody na fólii pod vatou. Firma která mi to dělá říkala, že tpo folie je difúzní a že voda přes fólií vyjde ven, že propustí páru a vlhkost odejde. Můžete mi prosím poradit jestli je to pravda. Díky za odpověď
Dobrý den, mělo by stačit podívat se do technického listu konkrétní TPO fólie. Obvyklá hodnota faktoru difúzního odporu u fólií z polyolefinu označována jako µ (mí) je kolem 200 000. S touto vlastností by se mohla zařadit mezi parozábrany o vysoké parotěsnosti. Vlhkost přes fólii určitě nevyjde. Doporučuji vatu vyměnit. PS: dva centimetry vody odpovídá množství 2 litry/m2. K tomu je potřeba přičíst ještě to, co zůstalo nasáknuté ve vatě. Tomu bych asi neřekl "trochu zateklo..." S pozdravem Ivan Kučera