Spodni izolacni folie pod beton

Dotaz

Dobry den. Mame terasu 6x9m pod kterou je garaz. Bohuzel uz do ni na nekolika mistech zateka. Chceme odsekat stavajici beton, ktery byl na izolaci - asfaltove lepence , udelat nove izolace vasi doporucenou folii a na ni znovu nalit cca 6cm betonu + lepidlo + dlazba. Chtel bych poprosit o radu, jakou folii pouzit pod ten beton? Dekuji

Odpověď

Dobrý den, terasa nad garáží je v podstatě střecha s provozem, takže doporučuji použít fólii vhodnou pro tyto aplikace - Fatrafol 818/V-UV tloušťky 1,5mm. Jedná se o fólii, která má v sobě výztuž ze skleněného rouna a nemusí se kotvit. Pouze se horkovzdušně navaří na obvodové oplechování z poplastovaného plechu (okapnice, závětrné lišty příp. koutové lišty u stěny). Než ji zabetonujete, je nutné ji provizorně přitížit ať s ní vítr moc necvičí.  Fólie by měla být podložena textílií o gramáži 300g/m2 a stejnou gramáž doporučuji položit i shora těsně před betonáží. Pokud budete používat řídkou betonovou směs, bude vhodné na textil položit ještě PE fólii, aby nedocházelo k zatečení cementového mléka do ochranné textílie. S pozdravem Ivan Kučera