Dobrý deň, Obraciam sa na Vás s technickým dotazom, či máme spravne vyskladanú rovnú (jemne vyspadovanú) strechu Pergoly. V prílohe posielam nákres, popis sklady strechy od spodu pergoly smerom nahor: 1. Nosna konštrukcia U-Profil 100x50x5 2. OSB Doska 18mm (Pero drážka) 3. Spádový EPS 40/10mm (kotveny a lepeny do OSB) 4. L-Profil 50x50 (Viplanyl) po obvode (kotveny cez EPS do OSB dosky) 5. Fatrafol napr. 810 / 1,5mm (spojený zvaranim po obvode k L-Profilom), Velkosť strechy 238 cm X 417cm (10m2) - Porosím ak je potrebne ešte niečo doplniť do sklady, tak odporučte presne čo a kam to umiestniť. - Tiež máme dotaz, či stačí fatrafol upevniť (pritaviť) len okolo obvodu na uvedené L-profily (Viplanyl) alebo aj mechanicky kotviť? Dakujeme pekne za technicku podporu S pozdravom Marián

Dobrý den, k uvažované skladbě bych měl připomínku týkající se chybějící separece mezi polystyrenem a PVC fólií. Doporučuji použít textílii 300g/m2. Zvážil bych i tvar oplechování, který je i s uvažovaným kotvením přes polystyren příliš komplikovaný. - spodní část oplechování je položena přímo na betonu bez podkladní (ochranné) textílie - okapový nos není odsazen od kce - min.30mm - uniká mi horní šikmý ohyb plechu u závětrné lišty - pokud to není z jednoho kusu plechu vyrobený atyp a horní zobáček se zahákne za koutovou lištu. Přikláněl bych se k řešení, které vypustí spodní část oplechování a nahradí jej klasickou závětrnou lištou z okapovým nosem. I tato pohledově schová vrstvu OSB desky a EPS A ještě drobnost k instalaci oplechování: kotvení poplastovaných plechů přes polystyren není dobrý nápad, přes měkký podklad se plech zdeformuje. Doporučuji po obvodu nakotvit fošínku nebo desku seříznutou do potřebného spádu, jaký má polystyren. S pozdravem Ivan Kučera