Dobrý den, posílám dotaz na možnost opravy betonové jímky cca 5kubíků způsobem, kdy by se dovnitř dala folie. Z uvedené jímky se mi začala ztrácet voda, zůstavá zde cca 20 cm vody. Jímka je stará cca 5 - 6let. Dějuji za informaci s pozdravem Oranský Jaromír Písek
Dobrý den, vyizolování betonové jímky je poměrně běžný způsob, jak jednoduše zabránit únikům vody. Používá se nejčastěji zemní fólie Fatrafol 803 tloušťky min. 1,5mm. Na hormím okraji je nakotven pásek z poplastovaného plechu, který slouží pro přivaření fólie. Sousední pásy fólie jsou spuštěny s cca 5cm presahy a horkovzdušně svařeny. Není nutné svislou fólii kotvit, pouze při provádění dna bych doporučil provést v několika místech bodové dokotvení tak, aby byla při montáži (svařování) fixována. Fólie se v celé ploše separuje od podkladu textílií 300g/m2. S pozdravem Ivan Kučera