Dobrý den, mám vyhotovenou pultovou střechu ze sendvičových panelů se skonem 2°, na kterou chci položit Fatrafol 810. Střecha je bez atiky a zajímalo by mě jaké PVC oplechování bych měl pro tuto stavbu volit, zdali standardní závětrné lišty, nebo na všechny strany dát okapnice a zda je natavit pod folii, nebo na folii? Dále by mě zajímalo kotveni, je nutné mechanicky kotvit, nebo stačí natavení na oplechování? Střecha má rozměr 3,6x9,5 metrů a uvažoval jsme o šířce role 2 metry, ale bez kotvení. Dekuji
Dobrý den,
obvodové oplechování bych doporučil klasické - ze tří stran závětrnou lištu a na nejnižší hranu, kde bude stékat voda, okapnici. Vhodný typ fólie bude běžná, mechanicky kotvená fólie Fatrafol 810/V. Tloušťku doporučuji min.1,8mm. Fólii je nutné prokotvit v hustotě alespoň 2ks/m2. Při šířce pásu 2,0m to znamená vzdálenost kotevních prvků cca 250mm.
S pozdravem
Ivan Kučera