izolačná fólia na balkón

Dotaz

Dobrý deň, akým lepidlom/penou je najvhodnejšie prilepiť tvrdený polystyrén? Ide o exteriér. Ďakujem Peter MMarkuš

Odpověď

Dobrý den, pro lepení soklové části RD doporučujeme použít běžnou PU pěnu používanou při zateplování. Standardně nanést housenku po obvodu desky a středem tak, aby po vytvrzení lepidlo vytvořilo potřebnou separaci mezi XPS a fólií. Pokud je soklová část dostatečně vysoká nad upraveným terénem, je možné i mechanické dokotvení. Kotevní prvek by v takovém případě měl být minimálně 150mm nad terénem! Pokud použijete pro lepení XPS lepící tmel, je vhodné výztužnou perlinku fixovat kruhovou záplatou bodovým svarem - viz KTP FATRAFOL-H viz.https://www.fatrafol.cz/ke-stazeni/ (str.71) S pozdravem Ivan Kučera