Dobrý deň môžem dat izoláciu aj pod nosne obvodové muri ?
Dobrý den?
pokud se aplikují pod nosné zdivo samostatné pásy fólie, doporučuji nechat z každé strany volný přesah cca 150mm tak, aby se dala bezproblémově napojit v další etapě izolace v ploše. Standardně se používá oboustranně ochranná textílie 300g/m2, přesto doporučuji nespoléhat se pouze na její účinnost a v rámci možností ochránit přesahující izolaci před mechanickým poškozením např. deskou.
Při založení první řady cihel je možné nanést maltové lože přímo na fólii - bez textílie.
S pozdravem
Ivan Kučera