Hydroizolace prováděná na pažící stěnu

Dotaz

Dobrý den, Řeším návrh skladby, kdy je nejprve provedena masivní opěrná stěna stavební jámy a na ní se bude z vnitřní strany provádět, hydroizolace (fatrafol 803), tepelná izolace a následně se bude přizdívat nosná obvodová konstrukce domu. Zajímalo by mě jestli je vhodné na pažící stěnu nejprve provést tepelnou izolaci a na ni následně hydroizolaci? V tomto pořadí by lépe vycházel detaily u soklu kde by folie přecházela rovně na obvodovou stěnu domu. V přiloženém výkresu je skladba opačně a bylo by nutné u soklu folii nepříjemně zalamovat. Jaké je tedy nejvhodnější pořadí vrstev u takovéto typu konstrukce? Díky za odpověď. Karel Jiříček

stena 1.PP do svahu

Odpověď

Dobrý den,
z mého pohledu je izolace prováděná až po fólii vhodnější, protože funguje jako ochranná vrstva izolace. Problematické zalomení u soklu je možné zjednodušit profilovaným poplastovaným plechem - koutovou lištou.
S pozdravem
Ivan Kučera