hydroizolace pod základovou deskou

Dotaz

Dobrý den, prosím Vás o doporučení, jakou hydroizolaci použít u podzemní hromadné garáže bytového domu. Hydroizolace je uvažována pod základovou desku. Stupeň radonového indexu je střední. Můžu Vás také poprosit o nějaký technický detail skladby? Děkuji Adámek M

Odpověď

Dobrý den, tady se bude jednat o tlakovou izolaci - tzn. tloušťka fólie min.1,5mm. Co se týká radonu, předpokládám, že pro podzemní garáže nebude nutné řešit protiradonovou izolaci. Ta se uvažuje u pobytových místností. Pokud by se řešila, počítejte s tím, že bude nutné doplnit protiradonovou fólii o odvětrání podloží. Skladby naleznete v Konstrukčním a technologickém předpisu Fatrafol-H. Je volně ke stažení na našich webových stránkách  https://www.fatrafol.cz/ke-stazeni/ S pozdravem Ivan Kučera