Dobrý den, na balkoně mám položenou pochozí střešní fólií Fatrafol. Mohl byste mi poradit, zda je bezpečné, bez další úpravy balkonu, její používání. Mám obavy z jejího poškození (např. zahradním nábytkem). Děkuji. M.Belostíková
Dobrý den, pochozí balkonová fólie je určena pro běžný provoz, který se dá u balkonů a teras očekávat. K nim patří samozřejmě i zatížení zahradním nábytkem, židlemi, stoly, lehátky, věšáky prádla, květináče truhlíky apod. (u velkých betonových truhlíků přes 50kg bych asi doporučil podložení přířezem fólie). Zvýšenou pozornost však doporučuji věnovat krbům s otevřeným ohněm, kde hrozí riziko lokálního propálení fólie (vyprsknutý žhavý uhlík). To umí i oharek cigarety. Možná větší nůž, který spadne ze stolu špičkou dolů by mohl propíchnout fólii. S pozdravem Ivan Kučera