FATRAFOL zachraňuje Baragaroo Boat

FATRAFOL zachraňuje Baragaroo Boat

Je velmi příjemným faktem, že v rámci našich obchodních aktivit ve vzdálených destinacích
jako je Austrálie či Nový Zéland, se nám kontinuálně daří realizovat stále větší a větší zakázky, kde jasně dominujeme jak kvalitou, tak i spolehlivostí našeho hydroizolačního systému FATRAFOL.

Ale co takhle nějakou tu „specialitku?“ Ano, i to umíme! I zde našla své uplatnění naše hydroizolační fólie FATRAFOL řady 810. Je to teprve nedávno, co Australané s pýchou objevili při hloubení nové zastávky metra v Sydney úplně nejstarší dochovanou loď, zvanou Barangaroo Boat, která byla v době raného 18. století postavena výlučně z australského dřeva. A k její záchraně se náš FATRAFOL snaží aktuálně přispět.

Aby bylo zabráněno nechtěnému smršťování, praskání či jakýmkoliv deformacím této dochované lodi, je důležité, aby všechny její části zůstaly v prostředí, v jakém byly nalezeny, a to ve vodě.

Proto bylo ve spolupráci s naším koncovým zákazníkem, firmou GBA Waterproofing, zhotoveno hned několik vodních nádrží z FATRAFOLu, které přispějí k celkové obnově této lodi.

Jsme nesmírně rádi, že naše tradiční české hydroizolační fólie FATRAFOL dokáží pomáhat i u malých, ale důležitějších projektů, kde dokonale zafunguje spojení českého know-how a australské snahy o záchranu části své historie.