Dotaz:

Dobrý den,
rád bych ze starého ŽB septiku (vyčerpaný, vyčištěný) 2,80 x 2,80 x 1,55 m (b x b x h) vytvořil nádrž na dešťovou vodu.
Předpokládám, že bych na dno uložil vrstvu cca 3 cm štěrku napojenou na drenážní trubku (pro případ zatečení vody za fólii). Na štěrk a na stěny bych uložil / zavěsil geotextilii a do tohoto prostoru bych upevnil hydroizolační fólii.
1) Je možné u Vás objednat svaření fólie na míru?
2) Nabízíte fólie s certifikací pro pitnou vodu?
3) Jak je řešeno zavěšení fólie.
4) Je možné abych svépomocí ve stěně udělal prostup a vodotěsně napojil Vaši fólii na KG kanalizační trubku bezpečnostního přepadu?
4) Jakou poskytujete záruku na vodotěsnost?
5) Kolik by taková fólie stála?
6) Jaké máte cca dodací lhůty?
Děkuji, s pozdravem,
Pavel Golík

Odpověď:

Dobrý den,
vyizolování starého septiku fólií bych doporučil řešit ve dvou etapách. Ta první by byla ukončena navařením vodorovné části (dna) na obvodové oplechování  koutové lišty z poplastovaného plechu. Coučástí druhé etapy by bylo nakotvení stěnové lišty z poplastovaného plechu cca 50-100mm nad maximální hladinou přepadu. Aby vnitřní fóliová izolace držela tvar i při nízké hladině, má smysl nakotvení koutových lišt z poplastovaného plechu také ve svislých koutech a fólii na ně vyvařit. Instalaci přepadu ve stěně vytvoříte pomocí klasické střešní nebo balkonové vpusti TOPWET s integrovaným límcem z PVC. Jejich průměry jsou dimenzovány dle KG kanalizačního potrubí.
Pokud nemáte se svařováním fólie zkušenosti, provádění svépomocí nevidím jako šťastné rozhodnutí.
Ať už bude ve finále provádět izolační práce kdokoli, je nezbytné zajistit do jímky v průběhu provádění prací přísun čerstvého vzduchu!
Fatra, a.s. má ve svém výrobním sortimentu i fólii pro pitnou vodu, ale v případě izolace starého septiku bych její instalaci viděl jako nereálnou.
S pozdravem
Ivan Kučera