Dotaz:

Dobrý den, plánujeme rekonstrukci podlahy balkonu (ca 30m2). Jako podklad plánujeme dvě vrstvy OSB desek exteriérových křížem a nahoru folii fatrafol. Prosím o radu, zda se mezi folii a osb desku dává ještě nějaká podkladní vrstva a zda může být folie 2,5mm Fatrafol 814 ponechána jako vrchní pochozí vrstva? Samozřejmě se plánuje používání stolů a židlí a „letnímu obydlení“. Případně jakým materiálem by se dala překrýt ke zvýšení výdrže.
Moc děkuji a přeji hezký den.
JH

Odpověď:

Dobrý den,
fólie Fatrafol 814 na tvrdém podkladu je uvažována jako finální, dostatečně silná vrstva, po které se chodí a je na ní postaven zahradní nábytek (stoly, židle, lavečky).
OSB desky jsou ideálním podkladem, na který se položí pouze separační textílie min. gramáže 200g/m2 (přesahy sousedních pásů textílie se alespoň bodově svaří horkým vzduchem).
Pokud uvažujete o vytvoření pochozí vrstvy z jiného materiálu (dlažba na podložkách, dřevoplastové palubky, plastové dlaždice typu TERRASOL apod.), použijte běžnou střešní fólii Fatrafol 810.
Cena této fólie je cca 3x nižší a pro daný účel je vhodná.  Zakrývat fólii s protiskluzným povrchem určenou pro střechy s provozem nedává smysl.
S pozdravem
Ivan Kučera