Dotaz:

Dobrý den,
stavím RD ve svahu a jako vodorovná izolace je použita Fatrafol 803S. Nyní potřebuji stejnou PVC folií zaizolovat svislou stěnu, která je na straně svahu tzn v zemi.
Při prostudování detailů na vašich stránkách mi jako nejlepší varianta přijde kompletní nalepení folie (Detail 702H) na zeď, kdy folie bude mezi sebou svařena, ale nemohu sehnat dodavatele kontaktního lepidla EMFICOL 34033 A. U dalších doporučených detailů 701H, 703H se obávám následné deformace folie (skladba: zeď-separační textilie-PVC folie-pu pěna- XPS => folie je prakticky volná). Který detail preferujete?
Další problém vidím lepení XPS přímo na PVC folii, je odstup vytvořený pu pěnou dostatečný? Nedojde k degradaci hydroizolace?

Děkuji za odpovědi, Marek Chmúra

Odpověď:

Dobrý den,
pokud je problém s lepidlem Emficol, doporučuji volnou fólii mechanicky prokotvit dle detailu 703 H. Tyto kotevní prvky následně převařit záplatou z fólie Fatrafol 807 (fólie s integrovanou textílií ze spodní strany). Pozor, tato záplata o průměru cca 160mm se navaří obráceně, tzn. textílií ven. Kromě samotné fixace fólie vytváří místo pro bodové nanášení běžného stavebního lepidla, používaného pro  systémy ETICS. Mělo by to být dostatečné zajištění izolantu před zasypáním zeminou. Samozřejmě lze použít i pěnu.
S pozdravem
Ivan Kučera