Dotaz:

Dobrý den,
mám prosím dotaz ohledně použití folie na zastřešení terasy. Sklon 4°, plocha cca 30m čtverečních, pultová. Terasa se nachází cca 5 m nad okolním terénem, takže kvůli podfouknutí na ni chci položit betonové zahradní dlaždice 500x500x50. Skladba tedy bude krokve, OSB 25 mm a na ně bych už chtěl položit folii, ale nevím který typ je vzhledem k položení dlaždic vhodný a jak připravit povrch OSB desek. Děkuji za informace a zdravím

TM

Odpověď:

Dobrý den,
díky podkladu z OSB desky můžete použít běžnou střešní fólii Fatrafol 810, určenou pro mechanické kotvení (vruty do dřeva v kombinaci s podložkou ∅40mm) nebo fólii Fatrafol 818/V-UV, která se nekotví a jediným stabilizačním opatřením je přitěžující vrstva z betonových dlaždic. V obou případech je nezbytné odseparovat fólii od OSB desky textílií o gramáži 300g/m2.
Cenově by neměl být podstatný rozdíl mezi popsanými fóliemi, praktický rozdíl je v přitížení. U nakotvené fólie není nutné zatěžovat ihned, fólie vytváří finální povlakovou vrstvu. Pouze není úplně ideální pro permamentní zatěžování provozem – občasné pocházení není pro fólii problém. Samozřejmě po položení dlažby vytvoříte plnohornotnou provozní střechu. U druhé fólie položené na volno, je nezbytné současně s pokládkou fólie instalovat přitěžující vrstvu.
s pozdravem
Ivan Kučera