Dobrý den,
chtěl bych při rekonstrukci podlah a dodatečné hydroizolaci (proti zemní vlhkosti ) vnitřních stěn dvou místností přízemního domu použít jeden materiál, nejlépe PVC fólii.
U podlah bych použil skladbu 102-H bez podkladního betonu – jaká je požadovaná minimální tloušťka izolace s ohledem na mechanickou odolnost ?
Část zdiva bude přezděná (vybouraná a nově vyzděná) – musí být PVC fólie (v jaké tloušťce) oboustranně chráněná textilií (a v jaké gramáži) ?
A zbývající část zdiva (příček) bude podříznutá – je možné za určitých podmínek použít také PVC fólii (například větší tloušťku nebo vyztuženou fólii) ? Existuje nějaký typ PVC fólie, který by se dal vložit do zdiva (půjde jen asi o 3 m příčky tl.15 cm) bez ochranných textilií, podobně jako se vkládá HD nebo LD-PE ?
Radon neřeším, jde mi typ fólie, která by obsáhla všechny popisované případy, abych se vyhnul napojování dvou materiálů a použiji klidně dražší fólii na všechno, protože se jde o malý rozsah (celkově asi jedna role).
Děkuji za odpověď, T.Vyšohlíd

Dobrý den,
pro podřezání zdiva jsou vhodné fólie na bázi polyetylenu (HDPE, LDPE), které jsou výrazně tužší než běžné měkčené fólie. Dobře se napojují na asfalt, ale s PVC nejsou kompatibilní.
Pokud chcete pro vodorovnou izolaci použít PVC fólii (Fatrafol 803 tl.1,0mm), pak pro vložení do řezané spáry bych doporučil vkládat silnější, ale užší pásy PVC fólie s volnými přesahy cca15cm (Fatrafol 803 tl.1,5 nebo 2,0mm). Pro kategorii namáhání zemní vlhkostí by to mělo být dostatečné.
Při dozdívání je možné maltové lože na fólii považovat za dostatečnou ochranu a nemusí tam být i textílie.
S pozdravem
Ivan Kučera