Dotaz:
Dobrý den, můžete popsat rozdíl mezi folii 810 a 810V v návaznosti na co se která folie více hodí (rozdíl ve výrobě máte uvedený). A následně když vyrábíte různé tloušťky a šířky folie, v čem je rozdíl když chci folii na plochou střechu s co největší životností, napomůže mi k tomu větší tloušťka folie? Laicky řečeno, kde můžu použít folii o tl.1,2mm a kde o tl.1,8 mm? Km čemu vyrábíte vícero tlouštěk?
Co se týče šířky, asi je vždy lepší použít co nejširší folii aby bylo lepených spojů co nejméně, je to pak pouze o množství kotev, nebo to tak není?
Odpověď:
Dobrý den,
technologie vytlačované fólie umožňuje výrobu větší šířky než 1300mm.
Obecně platí, že větší tloušťka = delší životnost, vyšší cena ale i vyšší nároky na montáž (svařování)
Běžná standardní tloušťka fólie 1,5mm vychází z normových požadavků, které i na plochých střechách počítají s tlakovou vodou (větrem hnaná voda, kaluže).
Některé země nemají tak přísné normy a postačí jim 1,2mm silná fólie, jiní požadují naopak silnější fólie.
Šířka fólie má přímou souvislost s nejrozšířenějším způsobem zajištění fólie před účinky vnějších sil – mechanickým kotvením. Umožňuje a usnadňuje kotvení v zónách s vyšší intenzitou sání větru.
Jen pro upřesnění: lepené spoje se u fólie neobjevují, jedná se o horkovzdušné spoje. A není pravidlem, že těch spojů by mělo být co nejméně. Např. u šikmých střech se málokdy vyskytuje šířka pásu větší jak 1,0m – spíše 0,8 nebo 0,65m
S pozdravem
Ivan Kučera