Dobrý den,
chtěla bych se zeptat máme terasu, pod kterou jsou obytné místnosti a rádi bychom ji rekonstruovali. Našla jsem si pochozí folii Fatrafol a chtěla jsem se zeptat, zda jsme schopni jako laici si ji položit sami a zda pod tuto folii můžeme dát polystyren?
Předem děkuji za odpověď Formánková

Dobrý den,
Velké množství videí, která se dají na webu najít, vytváří dojem, že svařování fólie je poměrně jednoduchá činnost, kterou zvládne každý. Tohle platí pro krátký cca 50cm dlouhý a rovný svar na ideálně rovném podkladu. V žádném případě ne o svařování jako celku. Provést izolaci balkonu nebo terasy pochozí fólií tak, aby splňovala jak funkční, tak i estetické požadavky je docela velký problém i pro zkušené firmy s dlouholetou praxí. V žádném případě nemůžu doporučit jakékoli laické pokusy.
Zateplování ať už střech, balkonů nebo teras je samozřejmě běžnou součástí střešních skladeb a fóliový systém FATRAFOL jej také využívá.
Pokud uvažujete o fólii jako o tzv.pochozí vrstvě, bude nutné ji položit na tvrdý podklad.
Pro Vás to znamená nutnost přidat (mezi vhodně vyspádovanou tepelnou izolaci z polystyrenu a fólii Fatrafol) ještě roznášecí plochu. Nejčastěji se využívá OSB deska tloušťky 22-25 mm. Tato tloušťka umožní přikotvení obvodových klempířských prvků z poplastovaného plechu i samotné fólie.
S pozdravem
Ivan Kučera