Dotaz:

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat máme terasu, pod kterou jsou obytné místnosti a rádi bychom ji rekonstruovali. Našla jsem si pochozí folii Fatrafol a chtěla jsem se zeptat, zda jsme schopni jako laici si ji položit sami a zda pod tuto folii můžeme dát polystyren?
Předem děkuji za odpověď Formánková

Odpověď:

Dobrý den,
Velké množství videí, která se dají na webu najít, vytváří dojem, že svařování fólie je poměrně jednoduchá činnost, kterou zvládne každý. Tohle platí pro krátký cca 50cm dlouhý a rovný svar na ideálně rovném podkladu. V žádném případě ne o svařování jako celku. Provést izolaci balkonu nebo terasy pochozí fólií tak, aby splňovala jak funkční, tak i estetické požadavky je docela velký problém i pro zkušené firmy s dlouholetou praxí. V žádném případě nemůžu doporučit jakékoli laické pokusy.
Zateplování ať už střech, balkonů nebo teras je samozřejmě běžnou součástí střešních skladeb a fóliový systém FATRAFOL jej také využívá.
Pokud uvažujete o fólii jako o tzv.pochozí vrstvě, bude nutné ji položit na tvrdý podklad.
Pro Vás to znamená nutnost přidat (mezi vhodně vyspádovanou tepelnou izolaci z polystyrenu a fólii Fatrafol) ještě roznášecí plochu. Nejčastěji se využívá OSB deska tloušťky 22-25 mm. Tato tloušťka umožní přikotvení obvodových klempířských prvků z poplastovaného plechu i samotné fólie.
S pozdravem
Ivan Kučera