Dotaz:

Jedna se mi o skladbu folii pod extenzivni osazeni terasy, cca10m2. Jde o drevostavbu, terasa je z osb 25mm na nosné konstrukci krovu, nosnost cca 150 kg m2. Izolace zavesena nad podhledem pod nosnou konstrukci. Jak a cim pokračovat v pokladce na osb. Dekuji za odpověď, Smrkovsky

Odpověď:

Dobrý den,
na OSB desku tl.25mm se položí podkladní a separační textílie o gramáži 300g/m2. Ta se po obvodu terasy přichytí tvarovanými poplastovanými plechy (okapnice, závětrná nabo koutová lišta).
Pokračuje se střešní fólií Fatrafol 810 tl.min.1,5mm (má podobně jako fólie Fatrafol 818 atest na neprorůstání kořínků), která umožňuje mechanické dokotvení v kraji pásů, což je ve Vašem případu vhodné pro zajištění fólie proti vnějším silám. Přitížení fólie pouze zeminou nemusí být dostačující. Po nakotvení a svaření fólie v ploše vodorovné i svislé se jako další vrstva provede instalace drenážní vrstvy. U extenzivních střech je to zpravidla nopová (kalíšková) fólie o výšce 20mm. Separační textílie položená na tuto vrstvu zajistí, aby se nevyplavovaly drobné částečky substrátu, který tuto skladbu ukončuje a umožňuje osázení vybranými rostlinami.
U Vašeho popisu mne zarazila izolace „zavěšená“ pod nosnou konstrukcí. Nevím přesně, co tím bylo myšleno. Jisté je, že pokud něco nebude fungovat, pak je to zavěšená izolace zaspodu zakrytá pohledovou vrstvou.
S pozdravem
Ivan Kučera