Dotaz:

Dobrý den,mám na betonu základové desky na geotextilii položenou vaši izolaci fatrafol 803,zatím jenom pod obvodovým zdivem a příčkami.Chtěl bych se zeptat jak se řeší případné nerovnosti betonu desky,jestli se může položit zbytek fólie na ne úplně rovný beton a jaká vrstva se potom dává na fólii před pokládkou polystyrenu,případně v jaké vrstvě. (slyšel jsem,že betonová stěrka)Díky za odpověď Martin Dejmek.

Odpověď:

Dobrý den,
rovinnost podkladu by měla být taková, aby fólie bez problémů tento podklad zkopírovala. Drobné nerovnosti by neměly vadit svařování, při kterém přítlačným válečkem stlačujeme do sebe dvě natavené fólie. Pokud bude podklad hrbatý (samý šutr) těžko se dá vytvořit vodotěsný spoj.  Doporučuji použít selský rozum. Zpravidla betonová mazanina zatažená dřevěným hoblem v kombinaci s podkladní textílií o gramáži 300g/m2 vyhovuje nárokům na vhodný podklad pod izolaci.
Následná ochrana hotové izolace by měla být adekvátní předpokládanému zatížení (dostatečná zábrana proti proseknutí, propíchnutí, proražení, propálení). Cementový potěr tl. 30-50mm je ideální. Pokud budou následovat v těsném sledu v řádu dní další vrstvy podlahy, mohla by postačovat i separační ochranná textílie 300g/m2, která je vždy nedílnou součástí izolačního souvrství.
S pozdravem
Ivan Kučera