Dotaz:

Dobrý den,
na chatě máme pultovou střechu s mírným sklonem o rozměru 5×9,5 m. V současné době je na ní krytina z vlnitého eternitu. Chceme provést rekonstrukci střechy a rozhodli jsme se pro fólii Fatrafol. Máme dotaz, jaký je potřeba připravit podklad ( prkna, OSB desky a pod.) a kontakt na firmu, která by nám realizaci provedla. Jsme z Jičína. Děkuji Erban R.
tel.737316784

Odpověď:

Dobrý den,
povlaková krytina z PVC fólie vyžaduje plnoplošný podklad. Jestli bude vytviřen z jednotlivých prken nebo fošen, případně z velkoformátových dílců typu OSB desek není až tak důležité.
Vyřeší to podkladní textílie, resp. její gramáž. OSB desky si vystačí s 200-300g/m2, u dřevěného prkenného podkladu s množstvím spar bude nutné použít silnější textílii – 500g/m2.
Textílie je dvoumetrové šířky, pokládá se s pěticentimetrovými přesahy v celé ploše a je bodově svařena. Po obvodu střechy je připevněna oplechováním z poplastovaného plechu (okapnice, závětrné lišty). Fóliovou krytinu o tloušťce min 1,5mm je nutné pokládat kolmo na spáry prken (u OSB je to jedno).
Realizační firmy z Jičína nebo okolí Vám doporučí regionální prodejce Ing. Pešek – mob.724 405 508.
S pozdravem
Ivan Kučera