Dotaz:

Dobrý den
Mám na střeše kanadský šindel a chtěl bych vyměnit krytinu.Je možné po odstranění šindele použít fatrafol?Jak se pohyhybuje cena za pokládku.střecha je sedlová s vykýři
Děkuji za odpověď

Odpověď:

Dobrý den,
pokud je na sedlové střeše plnoplošný záklop, neměl by být problém v aplikaci povlakové fóliové krytiny. Díky sklonu však vytváří specifické požadavky na montážní práce, které se samozřejmě odrazí v ceně. Jen velmi těžko se dá srovnávat svařování fólie na rovině se svařováním na šikmé ploše. Je nuné i zohlednit i standardní chování fólie v letním období, kdy se fólie při zahřátí mírně zvlní. To, co zpravidla na ploché střeše nikdo neřeší, může na sedlové střeše vyvolat dojem nekvalitně odvedené práce.
Je vhodné eliminovat toto zvlnění hustějším kotvením event. úžšími pásy fólie. Esteticky zajímavé řešení nabízí A-profily vytvářející na hotové střeše dojem falcované krytiny.
Cenovou nabídku, která na základě prohlídky zohlední všechny náklady, si nechejte zpracovat od proškolených realizačních  firem z okolí. Pokud navíc bude mít firma zkušenosti s hydroizolacemi  sedlových střech, je to z mého pohledu velké PLUS. U firmy bez zkušenosti s tímto typem izolací se dá předpokládat, že se to negativním způsobem může podepsat na vlastní realizaci.
S pozdravem
Ivan Kučera