Dotaz:
Dobry den,
mame strechu opatrenou hydroizolacni folii, ktera je na pokraji sve zivotnosti a navic poskozena lonskym krupobitim. Chceme tedy udelat jeji rekonstrukci a pri te prilezitosti i pridat izolaci. Mezi nejzajimavejsi nabidky patri ta od firmy jez pouziva prave folii Fatrafol 810/1.5, dle nabidky v tomto slozeni:
HIF fólie FATRAFOL 810/1,5 mm
separační textilie FATRATEX 300 g/m2
systémové profily FATRANYL
EPS 100/200 mm
Strecha je na bytovem dome v Dobrisi, plocha. 427m2. Viz prilozene foto (mohu poslat i vice). Tahove zkousky provedeny a kotveni schvaleno jako proveditelne.
Mel bych k tomu par dotazu:
– je potreba starou folii ze strechy sundat pred aplikaci nove strechy?
– nehrozi riziko kondenzace par a tudiz nadmerne vlhosti pod novou strechou pri zachovani stare krytiny pod ni?
– je pouziti folie o tloustce 1.5mm dostatecne nebo ziskame na zivotnosti pouzitim tlustsi folie?
– jake by pro tento pripad bylo Vase doporuceni skladby strechy?
Predem dekuji za odpoved a ochotu.
S pozdravem,
Vladimir Stehlik
737150234
Odpověď:
Dobrý den,
v navrhnuté skladbě je nutné vložit mezi původní fólii a polystyren separační vrstvu – textílii o gramáži min.200g/m2. Doporučil bych současně perforaci staré fólie – cca 1% plochy (v praxi se osvědčilo vyřezání fólie 05 x 0,5m v ploše 5 x 5m.
Ano, u větší tloušťky fólie lze očekávat delší životnost. Bude to vyváženo vyšší cenou a pro montážní firmu náročnějším svařováním při opracování detailů.
Pokud se použije fólie s označením B ROOF T3 v kombinaci se separací ze skleněného rouna, zvýší se požární odolnost střešního pláště proti vnějšímu požáru.
S pozdravem
Ivan Kučera