Dotaz:

Dobrý den, dělám zateplení domu, zatepluji i konstrukci balkonu. Chtěl bych na nosnou konstrukci nalepit extrudovaný polystyrén, na něj přivrtal cetris desky ( kvůli tomu že budu dávat dlažbu na terče ) poté geotextilie a fatrafol,Je tato skladba možná ? jakou tloušťku cetris desek doporučujete? Je lepší použít přímo pochozí fatrafol 814? Předpokládám že je kvalitnější. Dlažba na terče může být keramická 20mm nebo betonová 50mm. Kterou by jste mi doporučili? Pokud to není jedno jakou dlažbu budu mít. Balkon je 11 metrů široký a metr vystrčený. Děkuji za odpoveď.

Odpověď:

Dobrý den,
uvažovaná skladba je v pořádku, neměl bych problém ani s běžným (bílým) polystyrenem EPS 100 S a roznášecí deskou z OSB třídy 4 v tloušťce 18mm. Nevýhoda cetrisu je jeho hmotnost a křehkost, ale určitě to bude fungovat i s ním. Jeho tloušťku doporučuji sladit se zásadami pro kotvení – viz manuál na stránkách www.cetris.cz.
Co se týká tloušťky fólie nevidím žádný důvod pro použití balkonové fólie s protiskluzným dezénem Fatrafol 814. Postačí standardní střešní fólie Fatrafol 810 v tloušťce 1,8 nebo 2,0mm.
S pozdravem
Ivan Kučera