Dotaz:

Dobrý den,
provádíme instalace fotovoltaických panelů na různé konstrukce střech, často i s neznámou skladbou střešního pláště. Máte v nabídce univerzální konstrukční skladbu vyhovující klasifikaci Broof(t3), kterou je možno umístit pod instalaci na jakoukoli stávající střešní krytinu? Obvykle se sice jedná o rovné střechy ale máte tuto skladbu klasifikovanou i pro různé sklony střech?

Děkuji, s pozdravem Michal Filip

Odpověď:

Dobrý den,
asi bude jednodušší zjistit, která střecha B ROOF t3 nemá. Pokud pomineme označení povlakové krytiny potiskem B ROOF t1, tak jednoznačnou identifikací nevyhovující skladby je separační vrstva pod fólií. Tzn. pokud je tam textílie, tak to v žádném případu nevyhoví!
Obecně se dá říci, že pokud má střešní fólie potisk B ROOF t3 a je položena na vrstvě tepelné izolace z minerálních vláken, případně má separační vrstvu ze skleněného rouna, neměl by být problém. Univerzální skladbu však nemáme. Doporučil bych prostudovat Rozhodnutí komise 2000/553/ES, týkající se chování střešních krytin při vnějším požáru, mj. i podmínky, za kterých lze bez zkoušení předpokládat, že splňují všechny požadavky na funkční charakteristiku „chování při vnějším požáru“ (B ROOF t3 )
S pozdravem
Ivan Kučera