Dotaz:

Dobrý den,

Mám 1/2 starého domu s balkónem pod nimž je veranda a špajzka. Protože do spodní místnosti zatéká, tak bych rád balkón shora zateplil a zaizoloval vaši pochůzí folií, tak abychom tam mohli příležitostně chodit.
Můžete mi poradit dle vašich zkušeností správnou skladbu jednotlivých vrstev. Osobně bych vyhodil terasovou dlažbu, sundal zábradlí, nalepil IPU dal asi 20cm EPS polystyrenu, kolem něj asi nějaké desky na kterých následně budou pouze položeny sloupky od zábradlí(bez kotveni do balkonu, samotné zábradlí bych pouze ukotvil do obvodové stěny domu), a na tuto vrstvu bych položil váš fatrafol. Je toto správná cesta, tzn životnost/ cena? Popřípadě můžete mi doporučit nějaké firmy, bydlím v Bystřici pod Hostýnem? Děkuji Chvatík

Odpověď:

Dobrý den,
návrh skladby doporučuji doplnit o roznášecí vrstvu z OSB desky tl.min.22mm, která bude nad polystyrenem a bude oboustranně separována textílií 200g/m2. Mezi EPS a OSB deskou bude textílie plnit funkci kluzné vrstvy a eliminovat rozdílnou tepelnou roztažnost těchto materiálů, horní textílie bude mít funkci mikroventilační vrstvy. Kontakty na proškolené firmy z Vašeho okolí získáte přes regionálního prodejce – p. Mikeše (mob. 724 405 800)
S pozdravem
Ivan Kučera