Dotaz:

Dobry den .Jakou doporucujete folii na izolaci rovne strechy? Je nutne poskozenou lepenku ktera je tam ted odstranit? Jakou horkovzdusnou pistoli na svarovani folie doporucujete? Dik.Josef

Odpověď:

Dobrý den,
nabízíme tři základní typy střešních fólií – pro mechanické kotvení, pro plnoplošné lepení a pro dodatečné přitížení (zásyp kamenivem, zelená střecha). Nejběžnější aplikace je zpravidla fólie vyztužená vysokopevnostní mřížkou, která se pomocí vhodných kotevních prvků připevní k nosné konstrukci. Tam, kde je problé s únosností podkladu (nedrží v něm kotvy, nebo kotevní prvek prochází sypkou vrstvou ve skladbě) se fólie nalepí. Poslední typ fólie je určen pro střechy, které umožní dodatečné přitížení shota – na fólii. Ať už betonovými dlaždicemi, vrstvou kačírku nebo dostatečnou vrstvou substrátu a následného ozelenění.
Rozhodnutí, zda odstranit původní krytinu je individuální. Někdy to není nutné, jindy pak nezbytné.
Horkovzdušná pistole by měla mít možnost plynulé regulace teploty do cca 600°C. Pokud je navíc vybavena možností regulace vzduchu, dává to izolatérovi velkou výhodu při opracovávání detailů, rohů, koutů nároží, prostupů.
S pozdravem
Ivan Kučera