Dotaz:

Dobrý den,
mám na pochozí menší terase hurdisky, na nich stažený beton, IPU, lepidlo a dlažbu. Rád bych vzhledem k mírné vlhkosti sundal vše až na IPu, dal místo betonu extrudovaný polystyren, na něj Fatra folii 814, poté beton a dlažbu na lepidlo. Je takový postup vyhovující pro Fatra folii? Děkuji.

Odpověď:

Dobrý den,
fólie s označením Fatrafol 814 je sice balkonová a terasová fólie, ale její určení je primárně pro finální pochozí vrstvy. Má totiž na povrchu přidanou protiskluznou vrstvu, která zabudováním ztrácí svůj význam. Stejné hydroizolační vlastnosti zvládne běžná střešní fólie – Fatrafol 810/V v tloušťce 1,5mm a to za cenu cca 2,5x nižší.     Co se týká extrudovaného polystyrenu, je zhruba 2x dražší než běžný bílý – EPS 150.   Výhodu jeho větší pevnosti v tlaku eliminuje roznášecí betonová vrstva a  tepelně izolační vlastnosti (z mého pohledu) nejsou zase až tak rozdílné oproti EPS. Pokud máte problém s konstrukční výškou a požadujete co nejlepší tepelněizolační vlastnosti u malé tloušťky izolace, pak sáhněte po PIR deskách.                                                                            Samotná fólie musí být odseparována od asfaltového podkladu textílií 300g/m2 a stejnou separační vrstvu doporučuji i z horní stranyfólie – pod beton.
S pozdravem                                                                                                                                                                              Ivan Kučera