Dotaz:

Dobrý den,
plánujeme rekonstrukci terasy. Terasa je cca 55m čtverečních, současně slouží z větší části jako střecha nad garáží. Aktuálně je na terase položena dlažba. Některé dlaždice a ozdobné lišty jsou odlepené a do garáže zatéká. Byla nám doporučená hydroizolace ,,fatrafol“. Chci se zeptat, zda je možné, tento materiál položit na stávající dlažbu, aby se nemusela sekat? Jaký typ byste nám doporučili? Jaké jsou možnosti povrchu na tu hydroizolaci – dlažba, palubky? (Předpokládám, že se nedá fungovat jen na ní a musí se na to položit nějaký povrch, na kterém bude zahradní nábytek a po kterém se bude chodit). A jestli byste nám doporučili nějakou ověřenou firmu v okolí Hostivic (Praha-západ), kdo by nám s rekonstrukcí mohl pomoci?

Předem děkuji za odpověď

Odpověď:

Dobrý den,
ano, jeden z možných způsobů je instalace fólie na stávající dlažbu. Jedná se o variantu s klasickou strešní fólií Fatrafol 810 tl.1,5mm určenou pro mechanické kotvení. Od podkladu je odseparována textílií o gramáži 300g/m2 a ukončena po obvodu natavením na systémové poplastované plechy (okapnice, závětrné, koutové a stěnové lišty). Tato fólie by měla vyřešit problém se zatékáním, nicméně není přímo určena pro finální povrch teras a balkonů. Bude nutné ji doplnit o pochozí vrstvu vytvořenou nejčastěji z betonových dlaždic na plastových podložkách nebo oblíbených palubek z dřevoplastu. Vzhledem k tvrdému podkladu pod fólii nevylučuji ani běžné plastové dlaždice typu TERRASOL položené přímo na fólii.
Pokud se rozhodnete pro tzv.pochozí fólii s protiskluzným dezénem – Fatrafol 814 tl.2,5mm, bude zřejmě nutné šáhnout do podkladních vrstev (bourat a nově spádovat)
Pro kontakty na nějaké proškolené firmy ve Vašem okolí se obraťte na pana Tůmu – našeho regionálního zástupce z Prahy (mob.724 405 908)
S pozdravem
Ivan Kučera