Dotaz:

Dobrý den,
to, že se PVC folie nesnaší s Ipou nebo polystyrenem, je znama věc. Otazka jak geotextilie vložená mezi polystiren a PVC je dostačující z dlouhodobého hlediska. V jedné studii co jsem četla není ani ideální polypropylen (což jsou vlastě i některé geotextilie).
Bylo by možné dát na polystyrenovou izolaci parozabranu s AL folii směrem nahoru a na to přimo na to položit PVC folii 818/V-UV ?
Vydíte v tom nějaký technický či materiálový problém?
Jaký je rozdíl/zkušenosti geotextiliemi polypropylenovými a polyesterovými v kombinaci s PVC folii? (Konkrétně v souvrství zelených střech.
Předem moc děkuji za informaci.
Glezgo

Odpověď:

Dobrý den,
nedává mi moc smysl dávat na tepelnou izolaci parozábranu shora. Ta se dává standardně ze spodní strany tepelky a má za úkol zabránit vnikání vlhkosti ze strany interiéru. Horní vrstvy by měly naopak difúzně otevřené a umožnit pronikání případné vlhkosti z konstrukce směrem ven. Na podobném principu pracuje i podkladní textílie, která je položena plnoplošně (i pod obvodovým oplechováním) a tvoří jednak separační vrstvu a také vrstvu mikroventilační. Alternativou by mohla být separace ze skleněného rouna – 120g/m2
S pozdravem
Ivan Kučera