Dotaz:

Dobrý den,

rád bych se s Vámi poradil z hlediska skladby pultové střechy. Rád bych použil pultový vazník sklonu 3° na kterém zhotovím provětrávanou mezeru, dále celoplošný záklop osb, geotextílie a folie. Jaký typ folie bude nejvhodnější zvolit ? Dále bych se chtěl ještě optat jakým systémem se řeší prostupy střešní konstrukcí (odvětrání odpadů a prostup komína) ? Děkuji

Odpověď:

Dobrý den,
u střech se sklonem do 5° se doporučuje nejmenší tloušťka vzduchové vrstvy 100 mm. Celková plocha přiváděcích otvorů k ploše střechy je cca 1/100 (např. pokud je plocha střechy 80m2, pak mají přiváděcí otvory mají velikost 0,8m2). Odváděcí otvory jsou pak o cca 10% větší.
Plnoplošný dřevěný záklop je ideální pro mechanické kotvení a fólii Fatrafol 810 min. tl.1,5mm.
Opracování prostupů je vhodné řešit systémovými prostupovými tvarovkami (https://www.topwet.cz/tesnici-manzety-tvarovky).
Komín  čtvercového nebo obdelníkového průžezu se řeší za pomoci naformátovaného poplastovaného plechu, který vytváří vhodný (plastový) podklad pro horkovzdušné přivaření fólie v patě kolem komínového tělesa i na stěně komína. Pokud se jedná o kruhový komín, ten se opracovává ambulantně pomocí homogenní fólie – někdy i v kombinaci se zateplením.
Tyto běžné detaily jsou zpracovány v Konstrukčním a technologickém předpisu Fatrafol-S (https://www.fatrafol.cz/ke-stazeni)
S pozdravem
Ivan Kučera