Dotaz:

Dobrý den , chci se zeptat . kde se dá koupit opravná sada na opravu poškozené střešní folie , ať už lepením , nebo svařením ?? Děkuji . T.Veselý

Odpověď:

Dobrý den,
pod pojmem „opravná sada“ bych viděl kousek detailové fólie tl.2,0mm, ze které se vystřihne kruhová záplata o průměru cca 160-180 mm.
Tato záplata se plnoplošně přivaří horkým vzduchem na místo poškození. Pokud se jedná o větší rozsah poškození, je lokální kruhová záplata nahrazena přířezem střešní fólie v potřebné velikosti (zpravidla tvar obdépníku se zaoblenými rohy). Doporučuji tyhle opravy řešit bez ohledu na rozsah zásadně horkovzdušným svarem. Tzv. oprava lepením, kdy se používá tetrahydrofuran, je poměrně náročná a bez potřebných znalostí a zkušeností neúspěšná.
U starší fólie se může vyskytnout problém ze silně znečištěnou fólií, kdy jsou nečistoty „zapečené“ do povrchu. V těchto případech je vhodné v místě poškození vyříznout větší kruhový nebo oválný otvor, přířez pro opravu vložit pod fólii a přivařit jej po obvodu vyříznutého otvoru ze spodní strany.
S pozdravem
Ivan Kučera