Dotaz:

Dobrý den
U rodinného domu mám vybudovanou 15 let nádrž v zemi (jezírko pro pstruhy),které bylo původně vyzděno z pískovcových kamenů a betonu.
10 let vše fungovalo, ale poslední 3 roky jsem měl problém s částečným únikem vody. Jezírko jsem vyizoloval asfaltovou lepenkou (IPOU) po této izolaci chci provést vylepení Fatrafolovou folií. Můžete mi doporučit typ,tloušťku folie,lepidlo a poplastované plechy pro natavení ? Orientační cena za m2 a návin (šíře) role ? Je možné zadání výroby tvaru a velikosti poplastovaných plechů pro natavení k rolím Fatrafolu? Jezírko má 80m3 a je poměrně členité, hloubka 2 m s terasovitými břehy. 1x ročně jej čistím celkovým vypuštěním a vyvapkoáním. V jezírku je cirkulována voda čerpadlem přes přírodní filtr. Barva folie je možná šedá,hnědá,zelená.
Předem děkuji za radu
Libor Novák

Odpověď:

Dobrý den,
jezírka se vykládají buď svařenci (velká plachta) nebo ambulantně z jednotlivých pásů fólie.
Ten druhý způsob je vhodnější pro členitější tvary, protože při něm nevzniká tak velký prořez. Fólie se vyrábí v barvě zelené, antracitové nebo černé. Pro větší plochy je vhodná tloušťka 1,5mm. Fólie se vyrábí v šířce 130 cm a 200 cm.
Aplikaci je schopna provést jakákoli izolatérská firma. Ta si zajistí i potřebný doplňkový materiál jako jsou poplastované plechy nebo podkladní textílie.
Pokud neznáte žádnou realizační firmu, obraťte se na nejbližšího regionálního prodejce – viz. www.fatrafol.cz/kontakt/
S pozdravem
Ivan Kučera