Dotaz:

Dobrý den. Jedna firma mi udělala izolaci střechy fatrafolem. Bylo to ve spěchu, protože jsem čekal na montáž FVE a na poslední chvíli jsem se rozhodl zateplit střechu. Společnost na střechu položila pochozí polystyren na to fatrafol. I když jsem laik, připadá mi to divné. Fatrafol je položen po spádu střechy napříč spádem. Kotvící šrouby jsou vedeny skrz fatrafol a polystyren a každý šroub je zvláště zalepen. Navíc se fatrafol v některých místech zvlnil. Vím, že už jdu s křížkem po funusu, ale zajímá mne Váš názor. Děkuji Jeřábek

Odpověď:

Dobrý den,
na našich webových stránkách je dostatek informací včetně videí, ze kretých si i laik může udělat představu o tom, jak má alespoň vizuálně vypadat střecha po instalaci fólie. Pokud má pochybnosti, není problém ještě před zaplacením požádat o kontrolu, kterou jsme schopni jako výrobci fólie Fatrafol našim odběratelům nabídnout.
Realizační firmy, které jsou u nás proškoleny, se mohou prokázat Osvědčením o způsobilosti, které by také mohlo být jednou z indícií
o znalosti zásad provádění fóliových aplikací a mohou si i ony tu kontrolu vyžádat. Prohlédnout si fyzicky nějakou střechu v rámci referencí by snad také nemusel být velký problém.
V rámci porovnání několika nabídek, které si snad dnes dělá každý, by jejich součástí mohlo být alespoň pár fotek realizovaných zakázek.
Následné odstraňování problémů bude zvláště u střech s fotovoltaikou velký problém.
S pozdravem
Ivan Kučera