Dotaz:

Dobrý den,
plánujeme použít hydroizolaci Fatrafol 803 v celé ploše desky, prvně bychom ovšem chtěli položit pásy pod zdivo (s přesahem 15 cm) a zbytek plochy dodělat až těsně před pokládkou podlahového polystyrenu. Skladba – geotextilie/Fatrafol 803/geotextilie.

Dle dokumentace se geotextilie a následně i fólie pokládají na vodorovnou plochu volně. Ovšem Heluz naopak vyžaduje ukotvení hydroizolace i geotextilie kvůli strhávání zakládací malty latí:
„V případě použití fóliové hydroizolace z PVC je minimálně nutné zajistit hydroizolaci i její ochrannou vrstvu proti pohybu, který je na překážku při strhávání malty stahovací latí (např. přilepením)…“

Jak prosím doporučujete ukotvit fólii a geotextilii, aby poté šlo bez problémů napojit zbytek hydroizolace v ploše?

Děkuji
JK

Odpověď:

Dobrý den,
pokud se domníváte, že samotná malta nemá dostatečnou hmotnost na zafixování izol. souvrství proti pohybu, nic nebrání provedení montážního prokotvení pásu fóliové izolace a převaření kotevního místa záplatou.
Tímto kotvením zafixujete současně i spodní textílii. Protože přesahuje z obou stran cca o 100mm, nic nebrání ji horkým vzduchem svařit s horní textílií. Tím zcela jistě zabráníte jakémukoli pohybu.
S pozdravem
Ivan Kučera