Odpověď:
Dobrý den,
fólie se mezi sebou spojuje horkovzdušným svarem, kdy horký vzduch způsobí natavení dvou spojovaných povrchů a přítlačný váleček tyto dvě natavené plochy do sebe zamáčkne.
Pro obvodové oplechování se právě z tohoto důvodu používá poplastovaný plech, která má na sobě dostatečnou výšku PVC nánosu umožňující popisované spojení – svaření.
Pokud tedy nemáte k fólii vhodný protějšek s PVC vrstvou, nepůjde fólii navařit. To je důvod, proč nelze fólii navařit na dřevo, ocelový nebo měděný plech, sádrokarton, omítku, sklo a ostatní stavební materiály. Alternativní spojení se sklem by mohla nabídnout nátěrová hmota Triflex (https://triflex.axter.info/) Doporučuji konzultovat tuto možnost přímo s distributorem tohoto produktu
S pozdravem
Ivan Kučera