Dotaz:

Mám hydroizolaci spodní stavby Fatrafolem PVC. Firma bohužel neprovedla správné zakončení u prostupů kanalizace, kdy límec není dostatečně spojený na KG trubku (krátký límec). Kolem KG trubek (prostupů) je mezera, která by se dodatečně mohla vyplnit tekutou hydroizolací. Lze na PVC a v místě styku Fatrafolu s KG trubkou nanést nějakou tekutou hydrozilaci? Případně jakou?

Odpověď:

Dobrý den,
vhodnější a levnější řešení je dodatečné opracování prostupovými tvarovkami od firmy TOPWET. Ty se vyrábí ve dvou provedeních – uzavřené, pro navlečení shora nebo otevřené pro obalení. viz https://www.topwet.cz/tesnici-manzety-tvarovky/. V případě, že je kolem kanalizačních trubek dostatek místa, je možné dotěsnění provést ambulantně z detailové fólie tlouš´tky 2,0mm. Co se týká „tekuté fólie“, v systému FATRAFOL máme odzkoušenou těsnící hmotu TRIFLEX, která by se zřejmě dala použít pro tento případ.
V žádném případě však nedoporučuji nechat aplikovat tento materiál pracovníky, kteří nedokážou zvládnout opracování kruhového prostupu ve fólii !!!
S pozdravem
Ivan Kučera