Dobrý den, mohl bych Vás poprosit o doporučení firmy v jižních Čechách, která má zkušenost s realizací kamenného koberce na folii fatrafol položenou na geotextilii? Děkuji. Většinou uvádí, že se to bude loupat nebo některé firmy před pokládkou koberce podklad tzv. zalaminují. Petr Koptis

Dobrý den,
kamenný koberec je možné provádět na fólii, která je nalepena nebo nakotvena na pevném podkladu (dřevo, beton). Není možné aplikovat 10-15 mm silný kamenný koberec na volně položené fólii, protože to není klasická přitěžovací vrstva používaná např. na provozních střechách (dostatečná vrstva kameniva frakce 16-32mm eliminuje sání větru).
Před aplikací kamínků se osadí obvodová (perforovaná) lišta, která umožní odtok prosáknuté vody a výškové srovnání. Na celou plochu balkonu se rozvine textílie a ocelovým hladítkem rozhrne kamenný koberec.
K samovolnému loupání k.k. nedochází, nicméně pokud se jej budete chtít zbavit, půjde to relativně snadno, aniž by se fólie poškodila.
Vzhledem k nespojitelnosti PVC fólie s používanou pryskyřicí pro kamenné koberce by se tzv. zalaminování podkladu mělo týkat textílie. Tohle je již součástí technologie pokládky samotného koberce a o jeho potřebnosti musí rozhodnout firma, která kamenný koberec realizuje
S pozdravem
Ivan Kučera