Dotaz:

Dobrý den, podědila jsem domek s příšernou terasou nad ložnicí. Teklo do ní a ložnice byla plesnivá. Na střeše bylo několik vrstev Ipy. Tu jsme odstranili a betonový podklad vysušili. Dostali jsme izolační folii Fatrafol a nastudovali systém pokládky. Nevím, jestli lze použít na folii i mrazuvzdornou dlažbu, nebo musí být použito jen dřevo a plasty. Podud ano, jaký zvolit podklad. Děkuji
Trnková

Odpověď:

Dobrý den,
možných řešení je několik. Na betonový podklad položit běžnou zemní izolaci např. z fólie Fatrafol 803 tl.1,5mm. Následně spádový potěr a nalepit Vámi uvažovanou dlažbu.
Nabízí se i provedení nové asfaltové parozábrany, zeteplení terasy polystyrenem s vytvořením spádu v tepelné izolaci. Následně se položí na polystyren OSB deska tl. cca 22-25mm a na ni se může aplikovat balkonová pochozí a protiskluzná fólie Fatrafol 814 tl.2,5mm bez jakýchkoli dalších vrstev.  Pokud nebude terasa moc využívána, je možné použít pro izolaci běžnou střešní fólii Fatrafol 810 tl.1,5mm. Tato se může dodatečně opatřit dlažbou na podložkách, čímž se z plochy stane plnohodnotná terasa.
S pozdravem
Ivan Kučera