Dotaz:

Dobrý den,
Na cca 15 let staré terase došlo vlivem promrzání ke zvednutí dlažby a následnéhu zatékání pod terasu do obytné části domu. Nyní je dlažba odstraněna až na beton, na kterém zůstaly pravděpodobně (kamarádky rodinný dům) zbytky ipy. Rád bych kamarádce pomohl s izolací, i dvou balkonů, kde je podobný problém. Napadl mne pochozí Fatrafol 814 v nějaké barvě. nebo levnější varianta s následným položením pochozí krytiny, to ale nevím, jestli je možné. Zajímal by mne hrubý cenový odhad na cca 40 metrů čtverečních, včetně práce některé vámi doporučené firmy. Rodinný dům je u Českých Budějovic, v Týně nad Vltavou.
Děkuji Šavel Zdeněk

Odpověď:

Dobrý den,
při aplikaci běžné střešní fólie a následné povrchové úpravě pomocí plastových dlaždic, dlažby na podložkách nebo např. dřevoplastových palubek se asi nedostanete pod 1000,-Kč/m2
Podobná cena se dá očekávat i v případě , kdy zvolíte tzv. pochozí fólii s protiskluzným povrchem. Je asi 3x dražší než běžná střešní fólie a práce s ní je výrazně náročnější.
V Českých Budějovicích máme pobočku. Vyžádejte si od místního prodejce kontakty na proškolené firmy a nechejte si zpracovat cenové nabídky.
https://www.fatrafol.cz/kontakt/
S pozdravem
Ivan Kučera