Dotaz:

Dobrý den,prosím o informaci ohledně doporučení-typ fatrafolu na provedení hydroizolace terasy.
Pozn.
Na terase mám v současné době asfaltovou-IPA,okapnice titanzinek.Není však ve spádu,tzn.musím udělat betonový poter-do spádu a poté fatrafol.Tento se na beton lepí-mám na mysli lepení přímo k betonu,nebo jenom pokládka a lepit na spojích.Jako pochozí povrch bych chtěl udělat dřevěný rošt a na něj terasová prkna.
Prosím o doporučení,popř pracovní postup.

Děkuji

Těžký Vilém
602429750

Odpověď:

Dobrý den,
na vyspádovaný podklad se položí plnoplošně textílie s přesahy cca 50mm. Po obvodu se provede oplechování z poplastovaného plechu (okapnice, závětrná lišta příp. koutová lišta v místě přechodu na stěnu) Tyto poplastované profilované plechy jsou nezbytné pro navaření fólie v okraji! Po přeplátování spojů a vytvoření dilatací mezi plechy následuje instalace vlastní fólie – např. Fatrafol 810 tl.1,5mm. Tato se pokládá s přesahy cca 120mm, které umožní kotvení v okraji pásu a následný svar v přesahu sousedních pásů. Kotvy budou 420mm od sebe (platí pro šířku fólie 1300mm). Při použití šířky fólie 2000mm pak doporučuji kotvit po 250mm. Zůstává pouze opracování navazující zdi, resp. vytažení fólie do výšky cca 150mm. I na stěně je nutné nejprve nakotvit pásek z poplastovaného plechu (štěnovou lištu) přes textílii. Zbývají dokončovací práce v podobě navření prostorových tvarovek kolem rohů, koutů, nároží a případné opracování sloupků zábradlí.
Na našich webových stránkách www.fatrafol. cz naleznete volně ke stažení Konstrukční předpis, detaily i spoustu videoukázek svařování.
S pozdravem
Ivan Kučera